iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Domo11
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 6 maja 2023, 16:00
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 DCI
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

[Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Post autor: Domo11 »

Witam, mam problem z Kartą HF.
Czytnik nie czyta Karty ale odpala z HF, drzwi się zamykają po odejściu z HF ale Hands Free nie otwiera już 4 drzwi, za to bagażnik się otwiera z HF. Na karcie wszystko działa: zamykanie, otwieranie i włączenie świateł. Zamykanie szyb z karty też działa. Niedawno wymieniłem baterię z obudową karty, przy wymianie zegarmistrz (znajomy) zobaczył że cewka się odlutowała więc dolutował bo była cała i od razu sprawdził sygnał i wszystko cacy. Na początku jak kupiłem auto działał HF, wszystko było w porządku dopiero od tygodnia coś nie tak. Nie mam jeszcze drugiej karty, przy zakupie posiadał tylko jedną. Na obudowę i dorobienie klucza wydałem 110zł więc mam nadzieję że to nie przez kartę bo 2 karty nowe z kodowaniem troszkę wyjdzie a wole wymienić na razie inne części dopóki HF działa. Pytanie czy to teraz cewka czy może czytnik albo anteny w drzwiach HF, albo co to może być.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Post autor: Rufus »

Odłącz na chwilę akumulator - nieraz wariuje i HF nie działa poprawnie.
Jak się nie poprawi, to będziesz szukał dalej.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Domo11
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 6 maja 2023, 16:00
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 DCI
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: [Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Post autor: Domo11 »

Rufus pisze: sobota, 6 maja 2023, 18:57 Odłącz na chwilę akumulator - nieraz wariuje i HF nie działa poprawnie.
Jak się nie poprawi, to będziesz szukał dalej.
Dzięki zaraz spróbuje.
W razie jak nie to i znajdę przyczynę dam znać

Domo11
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 6 maja 2023, 16:00
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 DCI
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: [Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Post autor: Domo11 »

niestety nie pomogło, jak pisałem dam znać

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Post autor: kudlaty »

Anteny nie są w drzwiach, poza tym gdyby było problem z antenami to bagażnik by się tez nie otwierał. Czy jak szarpniesz za klamkę to tez nie otwiera?
Kolega ma podobny problem tylko z jednymi drzwiami. Po podpięciu kompa wyszło, że są jakieś braki w napięciu zamka i to powoduje, że HF nie działa w tych drzwiach. Może u Ciebie ten problem jest we wszystkich 4. Może wilgoci się dostało.
Dobrze by było podpiąć pod CLIPa, tam jest funkcja testowania czujników HF w drzwiach itp. Wtedy byłoby widać jak pracują.
Dziwi mnie też, że piszesz, że czytnik nie działa a auto odpala. To raczej jest trochę niemożliwe.

Domo11
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 6 maja 2023, 16:00
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 DCI
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Re: [Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Post autor: Domo11 »

kudlaty pisze: wtorek, 9 maja 2023, 06:58 Anteny nie są w drzwiach, poza tym gdyby było problem z antenami to bagażnik by się tez nie otwierał. Czy jak szarpniesz za klamkę to tez nie otwiera?
Kolega ma podobny problem tylko z jednymi drzwiami. Po podpięciu kompa wyszło, że są jakieś braki w napięciu zamka i to powoduje, że HF nie działa w tych drzwiach. Może u Ciebie ten problem jest we wszystkich 4. Może wilgoci się dostało.
Dobrze by było podpiąć pod CLIPa, tam jest funkcja testowania czujników HF w drzwiach itp. Wtedy byłoby widać jak pracują.
Dziwi mnie też, że piszesz, że czytnik nie działa a auto odpala. To raczej jest trochę niemożliwe.
No właśnie mnie też to wszystko dziwi, drzwi się nie otwierają z HF , bagażnik się otwiera, nawet jak szarpie za drzwi sprawdzałem je kilka razy i co jakiś czas otwierałem bagażnik dla sprawdzenia ale bagażnik nadal otwierał a drzwi ani rusz. Jak wkładam kartę do czytnika to wyskakuje "Karta Nierozpoznana" to wyciągam i z HF odpala normalnie, gdzie jak nie rozpoznaje karty w czytniku nie powinien chyba odpalić, tak mi się wydaje chyba że to oddzielne systemy za to odpowiadają. Rozbierałem czytnik ale nie wygląda aby coś tam było odlutowane czy przypalone, jest zalane jakąś dziwną przezroczystą.... czymś twardym😅 , wygląda jak oryginalnie zalany cienki film. Jak go kupiłem normalnie kartę czytał niedawno tak się zrobiło. Jak odejdę zamyka się sam czyli HF widzi kartę. Zaglądałem do karty ale tam też wszystko na miejscu luty całe nie przypalone. Możliwe jak piszesz że gdzieś to w czujnikach problem leży. Chciałem odłączać po kolei czujniki lecz czasu brak bo żeby tam się dostać chwilę trzeba poświęcić na jedne drzwi. Poszukam kogoś z Clipem w okolicy. Ale czemu nie czyta karty. W google wertuje już czy to Megan Senic czy inne renault i sprawdzam wszystko po kolei. Ale u mnie wszystko na miejscu. I odpowiedzi to same błahostki że bateria że cewka że w klamce odpadło to lustereczko albo że zalepione klejem, że ktoś kartę włożył do czytnika i HF działał ale u mnie nie czyta w czytniku, żeby sprawdzić bezpieczniki. Przeglądałem filmiki to podkładali jakieś widelce noże aby docisnąć kartę, ale w czytniku nic nie mam ułamane a w karcie wszystko zlutowane więc nic przyciskać nie trzeba ale sprawdzałem dla zaspokojenia duszy XD.
I niedawno też wymieniłem obudowę karty ale wątpię aby to miało wpływ bo przełożyłem do starej i też nie rozpoznaje. Dzwoniłem do gościa co niby się zna na renault i mówi że wina Karty ale jak odpala z HF i się zamyka, bagażnik się otwiera to wydaje mi się że to coś innego. :think:

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Post autor: superlolek »

kudlaty pisze: wtorek, 9 maja 2023, 06:58 Anteny nie są w drzwiach, poza tym gdyby było problem z antenami to bagażnik by się tez nie otwierał. Czy jak szarpniesz za klamkę to tez nie otwiera?
Anteny są w drzwiach również.
W LIII anteny znajdują się w:
- klamki drzwi przednich
- klapa bagażnika
- tunel środkowy (pod radiem)
- tylna kanapa
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3 2012] - Problem z Kartą i HF

Post autor: superlolek »

Domo11 pisze: środa, 10 maja 2023, 11:59 Jak wkładam kartę do czytnika to wyskakuje "Karta Nierozpoznana" to wyciągam i z HF odpala normalnie, gdzie jak nie rozpoznaje karty w czytniku nie powinien chyba odpalić, tak mi się wydaje chyba że to oddzielne systemy za to odpowiadają.
to by wnioskowało, że coś się stało z immo w karcie. Jeżeli jesteś pewny że wcześniej to działało to należałoby się skontaktować z jednym gościem co ogarnia te tematy. Na forum Scenic jest taki, poszukaj a znajdziesz.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

ODPOWIEDZ