iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2.0 204 km]rozrusznik nie raguje po wymianie modułu USM

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Michał1151
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 lutego 2023, 18:44
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 T 204 KM
Lokalizacja: RUMIA

[Laguna III 2.0 204 km]rozrusznik nie raguje po wymianie modułu USM

Post autor: Michał1151 »

Witam, mój problem wygląda następująco: wystąpił błąd ładowania akumulatora i ABS po wielu próbach wymiany różnych zaczynając od modułu kół skrętnych, pompy ABS, skończywszy na module USM który okazał się przyczyną błędu. Po wymianie wszystko działało idealnie ale po 3 miesiącach musiałem poprawić pozycje kierownicy co wiązało się z zdjęciem poduszki kierownicy, no wiadomo jak zabieramy się za poduszkę kierownicy to trzeba odłączyć aku. Po ponownym podłączeniu akumulatora znowu pojawił się ten uporczywy błąd ładowania aku i ABS, czyli znowu padł moduł USM wiec zamówiłem i myślę będzie po sprawie. Po wymianie błędy zniknęły ale rozrusznik nie kręci, wiec kupiłem drugi (myślę używany no nie trafiłem), po zamontowaniu drugiego to samo nie ma błędów ale rozrusznik nie kręci. Po podłączaniu clipa pojawił się błąd (U0412 otrzymano nieprawidłowe dane - moduł kontroli energii akumulatora A) wiec kupiłem i wymieniłem moduł akumulatora no i dalej nic. Jeszcze wspomnę że jak zakładam poprzedni moduł UPC (ten z błędem ładowania aku. i ABS) to rozrusznik kręci.

Michał1151
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: środa, 22 lutego 2023, 18:44
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 T 204 KM
Lokalizacja: RUMIA

Re: [Laguna III 2.0 204 km]rozrusznik nie raguje po wymianie modułu USM

Post autor: Michał1151 »

Witam, widzę że nikt nie miał pomysłu na rozwiązanie mojego problemu, ale problem został rozwiązany przez fachowców. Okazało się że moduł USM trzeba skonfigurować pod samochód inaczej nie ruszy tak jak powinien. No chyba że uda się dostać z pojazdu o takiej samej konfiguracji. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ