iparts></a>
<a href= francuskie

[Twingo2 2009] ABS czujnik/nadajnik sygnałów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Marcin Saran
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 4 grudnia 2022, 15:50
Renault: Twingo 2
Silnik: 1,2
Lokalizacja: Warszawa

[Twingo2 2009] ABS czujnik/nadajnik sygnałów

Post autor: Marcin Saran »

Po wymianie przegubu zewnetrznego (prawa strona) zapaliła się żółta kontrolka abs oraz żółta kontrolka z kluczem. Nie działa abs. Domyślam się, że podczas wymiany przegubu coś musiałem uszkodzić. Jednak nie wiem co. Po ponownym wyjęciu przegubu ze zwrotnicy nic nie ustaliłem. Proszę o podpowiedź gdzie szukać problemu. Nie mogę zlokalizować pierścionka nadającego sygnały do czujnika. Na starym przegubie go nie widać. W piaście też. Czujnik jest na swoim miejscu. Czy od strony przegubu, tuż przy łożysku powinien wystawać ze zwrotnicy? Od góry siedzi jak siedział. Od dołu widoczne są tylko dwie metalowe jakby końcóweczki wielkości ok pół mm.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Twingo2 2009] ABS czujnik/nadajnik sygnałów

Post autor: kudlaty »

Czy wtyczka od czujnika jest ok? Czujnik jest prawidłowo zamontowany (w odpowiedniej odległości)? Wydaje mi się, że u ciebie nie ma już pierścienia ABS tylko jest magnetyczny w łożysku. Mógł tez ulec uszkodzeniu, wtedy wymiana łożyska/piasty

Marcin Saran
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 4 grudnia 2022, 15:50
Renault: Twingo 2
Silnik: 1,2
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Twingo2 2009] ABS czujnik/nadajnik sygnałów

Post autor: Marcin Saran »

Wtyczka jest ok. Faktycznie nie ma widocznego pierścienia na przegubie, czy przy piaście. Właśnie mam zamiar wymienić też łożysko. Zakupiłem nowe. Dobrane po VINie. W zestawie jest jakaś pierścień z cienkiej blaszki i jakimiś wytłoczeniami i nacięciami, który kompletnie nie pasuje mi do tego co zdemontowałem. Jeśli ten pierścień magnetyczny powinien być zespolony z łożyskiem, to teraz nie wiem, czy wciskać to, czy wymienić na inne? Czy mimo, że w zestawie jest ta blaszka (domyślam się, że to czujnik innego typu niż mój), to czy łożysko może być odpowiednie?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Twingo2 2009] ABS czujnik/nadajnik sygnałów

Post autor: kudlaty »

Pierścień magnetyczny jest W łożysku, w środku. Wpisz w google jak to wygląda będziesz wiedział o co chodzi. A czy łożysko co kopiłeś jest dobre to nie wiem. Jeżeli po VIN no to powinno pasować

Marcin Saran
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 4 grudnia 2022, 15:50
Renault: Twingo 2
Silnik: 1,2
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Twingo2 2009] ABS czujnik/nadajnik sygnałów

Post autor: Marcin Saran »

Już się nieco zorientowałem w temacie. Przy wkładaniu przegubu do piasty uszkodziłem czujnik. Po prostu muszę go wymienić.
Dzięki za odzew

ODPOWIEDZ