iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 4 2021] Elektroniczne sterowanie świateł LED mijania /drogowe,

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Bogar80
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 7 stycznia 2023, 18:48
Renault: Megane IV
Silnik: 1300 benzyna
Lokalizacja: Olsztynek

[Megane 4 2021] Elektroniczne sterowanie świateł LED mijania /drogowe,

Post autor: Bogar80 »

Szanowni Państwo,
Czy ktoś napotkał taką sytuację w swoim aucie? Mam Megane 4 rocznik 2021.03., są tam światła full LED , w kabinie jest manetka sterowania wysokością świecenia świateł - jak w wielu autach. Jednak manetka w pozycji 0 ustawia światła maksymalnie w dół, a po przełączaniu w kierunku 4 - podnosi światła do góry. Manetka jest na pewno sprawna. Jeszcze dziwniejsza sytuacja następuje po zmianie świateł z mijania na drogowe. Światła opuszczają się o kilka mm. Oczywiście na większej odległości są to już znaczące zmiany w dół. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Może ktoś ma Megane 4 GT Line po 2021 r z manetką do opuszczania świateł w kabinie i lampy full LED?
Dziękuję z góry za informacje.
Marcin

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektroniczne sterowanie świateł LED mijania /drogowe,

Post autor: patrys4891 »

Ten opis pachnie mi jakąś partaninką.
Na początek podejrzane pokrętło od pozycji świateł. Może ktoś wsadził od innego modelu, bo wygląd ten sam.

Może przód był rozbierany i coś z kabelkami ktoś źle zrobił np przy reflektorach.

Kiedy zauważyłeś że coś jest nie tak?
Wcześniej było dobrze?

Obliczone na lukakatorze

Obrazek

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Elektroniczne sterowanie świateł LED mijania /drogowe,

Post autor: Rufus »

Bogar80 pisze: poniedziałek, 9 stycznia 2023, 16:16 Szanowni Państwo,
Czy ktoś napotkał taką sytuację w swoim aucie? Mam Megane 4 rocznik 2021.03., są tam światła full LED , w kabinie jest manetka sterowania wysokością świecenia świateł - jak w wielu autach. Jednak manetka w pozycji 0 ustawia światła maksymalnie w dół, a po przełączaniu w kierunku 4 - podnosi światła do góry. Manetka jest na pewno sprawna. Jeszcze dziwniejsza sytuacja następuje po zmianie świateł z mijania na drogowe. Światła opuszczają się o kilka mm. Oczywiście na większej odległości są to już znaczące zmiany w dół. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Może ktoś ma Megane 4 GT Line po 2021 r z manetką do opuszczania świateł w kabinie i lampy full LED?
Dziękuję z góry za informacje.
Marcin
Wygląda, że działa prawidłowo, tylko na odwrót - może polaryzacja na silniczki jest odwrócona?
Pokrętło na 0 powinno ustawić światła w najwyższej pozycji, a na 4 powinno obnizyć. Włączając długie, światla powinny podnieść się o kilka mm.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Bogar80
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 7 stycznia 2023, 18:48
Renault: Megane IV
Silnik: 1300 benzyna
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Elektroniczne sterowanie świateł LED mijania /drogowe,

Post autor: Bogar80 »

Dziękuję za odpowiedzi. Auto kupiłem z drugiej ręki, i było naprawiane po kolizji. Jednak już dziś okazało się, że zamiana kabelków przy silniczkach - co wydaje się banalnym rozwiązaniem - nic nie daje... Po zamianie biegunów reflektory reagują tak samo. Mechanik szuka dalej, chyba bez wizyty w Renault się nie obejdzie. Manetka jest oryginał i była zamieniana na oryginał. Dam zatem znać jak ustalę przyczynę lub coś więcej w tym temacie... Jeśli ktoś z Was coś usłyszy na ten temat - proszę o sygnał.

Bogar80
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 7 stycznia 2023, 18:48
Renault: Megane IV
Silnik: 1300 benzyna
Lokalizacja: Olsztynek

Re: [Megane 4 2021] Elektroniczne sterowanie świateł LED mijania /drogowe,

Post autor: Bogar80 »

Że ze światłami jest "na odwrót" zauważyłem z tydzień po zakupie. I wróciłem do sprzedawcy - mechanika. Niestety nie wiem jak było przed zakupem...i naprawą... Auto naszpikowane elektroniką, kamera czytania znaków, radar, automatyczna zmiana świateł z drogowych na mijania - wszystko działa ok. Tylko regulator położenia świateł "stoi na głowie".

ODPOWIEDZ