iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1.5 dci 110 km 81 kw coupe 2010] Problem z przepustnicą? samochód chodzi nierówno i dużo pali

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Norbert51a
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2023, 14:34
Renault: Megane 2010 coupe
Silnik: 1.5 diesel 110 km
Lokalizacja: łÓDŹ

[Megane 1.5 dci 110 km 81 kw coupe 2010] Problem z przepustnicą? samochód chodzi nierówno i dużo pali

Post autor: Norbert51a »

Napisano 10 minut temu
Witajcie,



Mam problem w swoim samochodzie i nie wiem jak za bardzo go rozwiązać 😞



Pewnego dnia podczas zwykłej jazdy po mieście wyskoczyły mi kontrolki: "skontroluj układ wtrysku paliwa", " skontroluj ESP" i gdy tempomat jest włączony mam komunikat " skontroluj ogranicznik predkości". Auto wtedy zaczeło szarpać, nierówno pracować, przyśpieszanie było męką dla moich uszu, ale jak wróciłem do domu skasowałem błedy i było okej przez tydzien. Problem powrócił po tygodniu, ale kasowanie błedów nic nie dało pojawiły się błady których moj komputer nie potrafił zidentyfikować 1525F329, 02012921. auto zaczeło również palić masakryczne ilośći paliwa. przeczyściłem świece, odpinałem akumulator, odpinałem wtyczki od róznych czujników, ale moją uwagę zwróciła przepustnica która ciągle jest otwarta nieważne czy wciskam gaz czy nie cały czas jest otwarta i pokazuje napiecie 4,5v. wartosci te zmieniają się gdy gasze silnik wtedy wartość ta skacze do 0.5v ale finalnie zawsze jest to 4.5v. I nie wiem co dalej?? czy to wina przepustnicy te objawy i błedy i to spalanie. Czy możę czujnik od przepustnicy albo czujnik esp?? Możę cos z pedałem gazu ?? nie mam pojecia w którą strone iść 😞 POMOCY



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Problem z przepustnicą? samochód chodzi nierówno i dużo pali

Post autor: Rufus »

Napisz co to za furmanka i jaki osioł to ciągnie - może ktoś się spotkał z podobnym problemem.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Norbert51a
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2023, 14:34
Renault: Megane 2010 coupe
Silnik: 1.5 diesel 110 km
Lokalizacja: łÓDŹ

Re: [Megane 1.5 dci 110 km 81 kw coupe 2010] Problem z przepustnicą? samochód chodzi nierówno i dużo pali

Post autor: Norbert51a »

Renault megane 1.5 dci 110 km 81 kw coupe 2010 r

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane 1.5 dci 110 km 81 kw coupe 2010] Problem z przepustnicą? samochód chodzi nierówno i dużo pali

Post autor: kudlaty »

Przede wszystkim czy w dieslu jest przepustnica? Ja bym podpiął pod "normalny" komputer typu CLIP i sprawdził od czego to są błędy.
Czy masz w aucie FAP? Może być też problem z zapchanym EGR

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megane 1.5 dci 110 km 81 kw coupe 2010] Problem z przepustnicą? samochód chodzi nierówno i dużo pali

Post autor: BlackRaven »

Pierwszy błąd odpuść, ważny jest drugi czyli P0201 ( czyta się pierwsze 4 cyfry). Masz problem z obwodem pierwszego wtryskiwacza. Może być wtrysk, może być kabel a w skrajnych przypadkach ECU
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ