iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 1.5DCi 2017r.] Czujnik temperatury zewnętrznej

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
fulus
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2022, 17:23
Renault: Captur
Silnik: 1.5 DCi
Lokalizacja: Poznań

[Captur 1.5DCi 2017r.] Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: fulus »

Witam.

Przestała mi się wyświetlać temperatura zewnętrzna a na liczniku występuje błąd Sprawdz TPW ("Kluczyk" oraz ikona opony)
Proszę o porady i sugestie?

Edit.:
Po zapoznaniu się z Captur-QM3 X87_NT8686_Visu v5.0_2015.05.04 doszedłem że moduł 240 to prawe lusterko R154 to wtyczka między drzwiami a kabiną a następnie sygnał idzie bezpośrednio do licznika 247.

Wymieniłem lusterko (czujnik w komplecie) i nadal nie działa. Rezystancja w warunkach garażowych to około 5 kOhm i spada wraz ze wzrostem temperatury. Na przewodach bez czujnika jest 5V a po podłączeniu spada poniżej 2V. Czy to normalne?

Po błędem DF1438 CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ wisi błąd DF046 NAPIĘCIE AKUMULATORA 12V.

Czy możliwe jest, że przez stary akumulator nie może mi czytać temperatury? Dodam że samochód odpala normalnie, ładowanie występuje i napięcie jest koło 14 Volt.

Dysponuje ktoś możliwością zrobienia u siebie pomiarów.
Albo jakieś sugestie? Może coś jeszcze jest zasilane z tych 5V i brakuje prądu? A może trafiłem na uszkodzony czujnik?

Gdzie w PyClipie znajdę odczyt temperatury zewnętrznej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fulus
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2022, 17:23
Renault: Captur
Silnik: 1.5 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: [Captur 1.5DCi 2017r.] Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: fulus »

Koledzy

Zwracam się z uprzejmą prośbą o weryfikacje w swoich capturach konfiguracji na zakładkach w ddt4all jak w załącznikach tj.
1. wartość temperatury i rezystancja
2. ustawienia w zegarach

Rozważam dwie opcje:
1. Licznik nie widzi rezystancji. Uszkodził się układ w liczniku. Konieczna wymiana tylko obawiam się o stan kilometrów i nadpisanie złej wartości w pompie ABS.

2. Skasowała się konfiguracja dotycząca odczytu. Nigdy nie miałem odczytu temperatury w liczniku ale była przekazywana do radia. A przecież wychodziły kiedyś Renault bez czujnika temperatury i błąd o przerwie w obwodzie nie występował. Gdzie się to konfiguruję?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ