iparts></a>
<a href= francuskie

[Trafic II 2.0 DCI 115 2007] błąd wtrysku DF027

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
egzi
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 9 października 2022, 10:19
Renault: Trafic II
Silnik: 2.0 DCI 115
Lokalizacja: Lublin

[Trafic II 2.0 DCI 115 2007] błąd wtrysku DF027

Post autor: egzi »

Witam. Kupiłem auto, po 1700km silnik sie zatarł. Wtryski były zapieczone solidnie i były rwane z bloku. Poszedł drugi silnik, który po 30km i kilkudziesieciu minutach pracy na postoju zaczął gasnąć po odpaleniu. Bład cylinder 3, zwarcie do masy. Po zmierzeniu wtryskiwacza faktycznie przebicie z terminali do obudowy wtryskiwacza. Wtrysk został wymieniony. Po wymianie i przejechaniu kilkuset metrów zapaliła się kontrolka, sterownik wyrzucił 3 błędy wtryskiwacza 2, nie pamiętam dokładnie jakie, ale między innymi wypadanie zapłonów i ten co poniżej. Po skasowaniu błędów i odpaleniu silnika wraca poniższy błąd.
Silnik na jałowym pracuje równo i chyba na wszystkie 4 cylindry.

Nie bardzo rozumiem opis błędu. W pierwszej linijce jest CC.1 a niżej jest opis do CC.1 i CO. I że niby zwarcie do +12V, przecież tam nie ma zasilania 12V, to piezoelektryki.

Co może być przyczyną elektrycznej usterki już kolejnego wtryskiwacza? Zaszkodziło im rwanie z głowicy? Czy przyczyną może być też opiłkowanie pompy? Przy odkręcaniu przewodów wtryskiwaczy widoczne były jak by opiłki w zebranym na złączu paliwie, dlatego o tym wspominam. Jednak przy płukaniu listwy i pompy opiłków bardzo nie widzę. Mam jednak bardzo mało doświadczenia z dieslami nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę.
Screenshot_2022-10-08-18-14-27.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ