image1 image2 image3

Historia Klubu

 

 

 Według najstarszych klubowiczów Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault "PIKUR" powstał na skraju 1999/2000 roku, kiedy to założyciel Klubu Renault 19 Marek Nazarko, przekształcił go w "PIKUR'a- Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault" ,powstała strona www, z poradami i artykułami, z pomocą ruszył Marek "Marky" Przybyłek i jeden z szefów serwerów firmy Triger - Tomasz Nowak. To właśnie oni przygarnęli w tym czasie wszystkie kluby, które zrzeszały ludzi zainteresowanych francuską motoryzacją i udostępniali im miejsce na serwerach. Prezesostwo w klubie objął "Marky" , do dzisiaj jest aktywnym klubowiczem i naszym specjalistą od spraw związanych z listą dyskusyjną.
 
W 2000 roku ruszyła lista dyskusyjna, która była "mózgiem" całej idei Klubu i dawała pęd całemu pomysłowi. Na stronie pojawiało się co raz więcej odwiedzin, powstaly klubowe gadzety, klubowicze chetnie kupowali koszulki, i naklejki na auta- pieszczotliwie nazywane przez Klubowiczów "PIKURKAMI". Odbyły się pierwsze zloty i spotkania w poszczególnych rejonach na które z czasem zaczęło przyjeżdżać coraz więcej osób, wpadli oni na pomysł aby utworzyć kluby regionalne, które istnieją do dziś i są można śmiało powiedzieć dziećmi Klubu Renault. Aktualnie najpopularniejszy z nich "ŁIKUR"- czyli Łódzki Internetowy Klub Użytkowników Renault zrzesza największą ze wszystkich klubów regionalnych liczbę osób.
 
Na przełomie 2007/2008 roku klub przeszedł mały kryzys. Ludzie zapisywali się do klubow poszeczególnych modeli, ponieważ łatwiej im było znaleźć informację o swoim Renault, również nie ukrywając popularne zaczęły stawać się fora, czytanie list dyskusyjnych dla niektórych stawało się uciążliwe. Idąc na przód w czerwcu 2008 roku Przemek "VoN" został administratorem Klubu i stworzył obecne Forum. 
Nowa "wizytówka" stworzona przez Przemka rozwijała się bardzo szybko.
 
 
Nasz klub od 2001 r organizuje Ogólnopolskie Zloty Miłośników tej wspaniałej marki, które przeważnie odbywają się w czerwcu w miejscowości Wawrzkowizna niedaleko Bełchatowa, przyjeżdżają na nie ludzie z całej Polski oraz Klubowicze na stałe przebywający za granicą. Dzięki sponsorom każdy biorący udział w Zlocie może odbyć jazdę testową nowym modelem, brać udział w ciekawych konkursach,oraz szkolić swoje umiejętności z zakresów np. pierwszej pomocy. Cała impreza trwa 3 dni, lecz niektórym to nie wystarcza i przyjeżdżają 2 dni przed zlotem aby nacieszyć się wspaniałym towarzystwem.
 
W marcu 2012 roku administratorzy forum :Przemek "VoN", Michał "Broov" i Łukasz "PiasQ" podjęli decyzję o utworzeniu stowarzyszenia "Polskiego Internetowego Klubu Użytkowników Renault- Renault Klub Polska", 
od tamtej chwili PIKUR działał jako organizacja wpisana do rejestru stowarzyszeń. 
W listopadzie 2015 roku klub został wypisany z rejestru stowarzyszeń, z przyczyn niezależnych. 
 
Ludzie zajmujący się Klubem nie czerpią z tego żadnych korzysci finansowych, klub - nie prowadzi działalności gospodarczej.
 
 

HISTORIA PIKURKI


Po dość długim czasie w 2001 roku elektroniczny projekt doczekał się wersji drukowano-naklejanej wykonanej przez Piotra Tyborowskiego. Wersja ta nazywana przez niektórych klubowiczów wersją beta jeździ jeszcze na kilku autach klubowych.
 
 beta


 Dawno, dawno temu za siedmioma górami... itd.... w krainie zwanej PIKURem został rozpisany konkurs na logo klubu. Spośród wielu nadesłanych propozycji klubowicze wybrali projekt Andrzeja Galewskiego:

pikurkamala

 Naklejki można otrzymać opłacając składkę członkowską lub wykonac samemu.

Wzór naklejki w rozdzielczości 300dpi można pobrać  stąd.

 

ZASŁUŻENI 

 

Adam "G-Boy" - administrator klubowego forum, organizator ogólnopolskich zlotów Renault,
Maciej P. - dytrybucja gadżetów klubowych, współorganizator zlotów ogólnopolskich Renault,
Sławek - "Slav" - były administrator strony www.klubrenault.pl
Monika K. - organizator ogólnopolskich zlotów Renault.
 

CIEKAWOSTKI

PIKUR- był pierwszym  klubem zrzeszającym użytkowników marki Renault w kraju,

PIKUR- zorganizował I Zlot Renault w kraju  i organizuje je do dzisiaj,

PIKUR - jako jedyny Klub Renault posiada/ł listę dyskusyjną

 

Ogólnopolski Zlot Renault 2004 był jedną z największych imprez motoryzacyjnych odbywającycgh się w 2004 roku, w OSW Borki zabrakło miejsc parkingowych, 

 Dog