iparts></a>
<a href= francuskie

Renault Vel Satis - tania limuzyna,niewypał Reno

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Renault Vel Satis - tania limuzyna,niewypał Reno

Post autor: Snake »

http://moto.onet.pl/1592575,1,artykul.html

Ciekawy artykuł. Jak na moje autko nie trafione tak samo jak Forda wielorybek (czyt. Scorpio).
Auta wyszły nie w tym czasie co powinny i bryły też zbyt kosmiczne, dlatego sprzedaż kiepska.
Fakt faktem, że Scorpio to jedno za najwygodniejszych aut jakim jechałem i moje niedoścignione marzenie sprzed kilku lat.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Baron

Post autor: Baron »

Velsalka należy do grupy aut, które się kocha albo nienawidzi. Taka opinia nie jeden raz przewijała się nawet na forum. Ja należę do grupy osób w niej zauroczonych! Piękne auto, chociaż nie zawsze takie o niej miałem zdanie. Gdy ją zobaczyłem pierwszy raz w necie na zdjęciach, w gazetach pomyślałem "brrrrzydal" :P
Jakiś czas później (pamiętam ten dzień dokładnie, miałem jakieś 17lat :D ) jechałem wieczorkiem z kolegą rowerkiem po Starym Mieście w Płocku i tuż przede mną z bramy się wynurzyła "nowiuśka", majestatyczna Velsalka :D Moja opinia o niej zmieniła się o 180stopni. "Na żywo" wywarła na mnie takie wrażenie, że się w niej zakochałem viva Świetny samochodzik

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

"O awaryjności Vel Satisa krążą legendy, ale często najwięcej do powiedzenia mają osoby, które znają samochód... tylko ze zdjęć. "

Spodobało mi się to obiektywne spojrzenie na temat - widać, że nie wcinał się tutaj żaden "specjalista" z Auto Świata :P.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

lookaty

Post autor: lookaty »

PiasQ pisze:
Spodobało mi się to obiektywne spojrzenie na temat - widać, że nie wcinał się tutaj żaden "specjalista" z Auto Świata :P.
Taki Michaś Krasnodębski - dojcz dziecko, które kiedyś chyba zostało potrącone jakimś francuskim samochodem :D Jak czytam jego wywody n/t wspaniałości Ludowozów, ogarnia mnie pusty śmiech...

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

ja jestem w grupie fanów Vel Satisa, kiedyś nie podobał mi się, ale jak o nim poczytałem (m.in. powyższy artykuł) polubiłem to autko, a jego mała sprzedaż sprawi, że za parę lat będzie rarytasem i kolekcjonerzy będą płacić za niego "taczkę" pieniędzy brawa brawa
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

Wojtek1987

Post autor: Wojtek1987 »

Ja Vel Satisa zobaczylem 1 raz na oczy na spocie w KRK gdy przyjechal nim Oney...jedynie zmienil bym w tym aucie lampy przednie to jest jeden minus ktory mi sie nie podoba w tym aucie. A tak poza tym to zazdroszcze tym co posiadaja VEL SATISA bo wspaniale autko w srodku jak i na zew. :) i ogolnie

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Mnie też drażnią przednie lampy. Są dysharmoniczne w bryle nadwozia

pecado

Post autor: pecado »

Mi się w ogóle przód VS nie podoba - przy podwyższonej, niejako "krępej" sylwetce budy maska wygląda jakby ją ktoś rozdeptał
Niemniej jednak komfort podróży jest nieprzeciętny, jeździłem jako pasażer i było cudownie :)
Kolega, który był posiadaczem narzekał tylko na skrzynię biegów (aut) - w trybie sekwencyjnym (semi-manual) przy szybkiej redukcji komputer regularnie dostawał p..ca i zgłaszał błąd wtrysków przechodząc momentalnie w tryb awaryjny (usuwalny przez włącz/wyłącz - jak windows, kurna ;) )

Szybki
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 327
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 22:02
Renault: Espace III Espace IV
Silnik: F3R z LPG F4Rt z LPG
Lokalizacja: Milejów-Osada (LLE)
Kontakt:

Post autor: Szybki »

VEL to Ladne autko z odwazna stylizacja. Osobiscie mnie sie podoba tak samo jak Velsatis czy inne Renie w tej stylizacji :) Wyrozniaja sie z szarej codziennosci podobnych do siebie samochodow :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 stycznia 2010, 13:15 przez Szybki, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum Espace,Avantime
był EII 2,0 LPG 93r
jest EIII F3R 97r LPG, EIV F4Rt 03 LPG

Klub Renault Espace na Facebook'u

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

dla mnie ideał
nie kradną
tanie
sporej ilości ludzi się nie podoba
same zalety!
kiedyś sobie napewno kupię
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

piotrwajszczak

Post autor: piotrwajszczak »

A ja właśnie odbieram w środę versalke.
Piękna czarna perła po lifcie 2.0 turbo benzyna.

w 2002 roku się przejechałem i byłem pod wrażeniem, po czym cały kraj obrzydzał mi Renault jako jeden wielki serwis.
Ale kilka lat temu zająłem się zupełnie czym innym i wypadłem z kręgu niemieckiego, okazało się, że francuzy są ok a ludzie co je mają są zadowoleni ( mowa o nowych autach )
bo fakt jak ktos chce miec bezawaryjnego rzęcha 1983rok to sobie musi kupic merola beczke ;)

Jednym słowem przyszedł czas na wymianę szafy i przypomniałem sobie o velsatce, długo szukałem po lifcie i się doszukałem.
Kosztowało tyle co fiesta z salonu hehe, a ma wyposażenie za które bym musiał w mercedesie z tego rocznika i tym silnikiem dać ze 180tys zl.

Kumpel wcześniej dopadł tez velsatke 2.0dizelka i jest przezadowolony lepiej mu sie jezdzi niz leksusem i bejca 5tka.

lookaty

Post autor: lookaty »

Mnie Vel stylistycznie podobał się jedynie w wersji studyjnej, w produkcyjnej już niekoniecznie.

Awatar użytkownika
xXZENXx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: sobota, 19 grudnia 2009, 14:29
Renault: R19 SCENIC1 i 2
Silnik: 1_7 1_6 1_9 dci
Lokalizacja: LESZNO WLKP
Kontakt:

Post autor: xXZENXx »

a ja wam powiem tak:
autko pięęęęękne, wygodne i zajefajne
tylko przypomnę : droooogie w utrzymaniu.
Mój bliski kolega miał wersalkę do ubiegłego roku - sprzedał ją na swoje szczęście... zapytacie dlaczego? ten samochód ma wadę konstrukcyjna silnika przy okazji wam ja opiszę
powiem tylko tyle za usunięcie tej usterki kolega dał 5,3k pln i co wy na to?
ludzie za tą cenę można qpic 2 Renatki (r19) w dobrym stanie i je dobrze zrobić do jazdy samochodzik
w czym jesteś tym się stajesz
jak sie kasa znajdzie to....
http://www.youtube.com/watch?v=g-NopML2 ... re=related

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Nie porównuj nawet dwóch R19 do VelSatisa ... bo nie można ... a wada konstrukcyjna silnika? Owszem - 3.0 dCi by ISUZU ... kupujesz więc 2.0 dCi lub dowolną jednostkę benzynową i nie masz takiego wydatku - proste ;).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Post autor: RedHead »

xXZENXx pisze:ten samochód ma wadę konstrukcyjna silnika
Niech zgadnę, przegrzewa się? Reno nie uruchomiło w tym kierunku żadnej akcji serwisowej?

ODPOWIEDZ