iparts></a>
<a href= francuskie

[CLIO II 00r.] - problem z odpaleniem, nie kręci rozrusznik

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
sashaa3012
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2020, 01:13
Renault: Clio 2 2000 r
Silnik: 1.4

[CLIO II 00r.] - problem z odpaleniem, nie kręci rozrusznik

Post autor: sashaa3012 »

Dziś po zostawieniu dosłownie na 5 minut auta, który bez problemu jeździł cały dzień nagle nie chce odpalić. Rozrusznik nie kręci, na początku pojawia się jedynie lekkie pyknięcie, raz na kilka prób słychać sekundowy dźwięk jakby zaczynał kręcić, ale zaraz potem znów cisza. Przy pierwszej próbie odpalania kluczyk można przekręcić do samego końca, przy kolejnych próbach czuć jakby był zablokowany do pewnej pozycji przy kręceniu rozrusznika. Dodatkowo przy próbie odpalania i po mrugają nieregularnie kontrolki oleju i akumulatora jakby słabnąc, po wróceniu kluczyka do pozycji "0" i ponownie zapłonu kontrolki święcą się prawidłowo. Radio, światła, okna działają. Akumulator został sprawdzony, jest na nim prawidłowe napięcie, klemy też w porządku. Wszystkie bezpieczniki ok. Przekaźnik pompy też raczej działa, bo słychać, że klika przy przekręcaniu kluczyka. Kabel uziemienia akumulatora też jest ok. Jeśli chodzi o świece, nie dochodzi do nich prąd. Pozostaje do sprawdzenia rozrusznik, ale nie wiem gdzie jest zlokalizowany i jak mogę go sprawdzić? Czy to możliwe, że w ciągu 5 minut mógł się zepsuć bez żadnych wcześniejszych objawów? Ma ktoś pomysł co może blokować zapłon? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
MrugiMrugaczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 2 marca 2019, 20:42
Renault: Thalia
Silnik: K7J
Lokalizacja: Nowa Huta, Kraków
Kontakt:

Re: [CLIO II 00r.] - problem z odpaleniem, nie kręci rozrusznik

Post autor: MrugiMrugaczek »

Czujnik położenia wału albo rozrusznik się zablokował (uderzyć młotkiem i powienien ruszyć jeśli to jest powodem)

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [CLIO II 00r.] - problem z odpaleniem, nie kręci rozrusznik

Post autor: BlackRaven »

Sprawdź masy a nie tylko klemy
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ