iparts></a>
<a href= francuskie

[SCENIC 1,6 8V 98] - słaby nadmuch powietrza na max. obr.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
paszkar

[SCENIC 1,6 8V 98] - słaby nadmuch powietrza na max. obr.

Post autor: paszkar »

Czy i w Waszych SCENIC 1,6 8 V 1998 r. przy sprawnie działającej dmuchawie,nawet na max obr. dmuchawy jest też taki słaby wydmuch powietrza z wszystkich dyszy - na szybę , na stopy czy też przez dysze środkowe lub boczne ? Deskę już sciągałem bo wymieniałem nagrzewnicę, kanały są drożne, a łączenia kanałów podatkowo uszczelniłem bo po 10 latach pianka już się całkowicie zlasowała; ale nadal jest słaby nadmuch powietrza, no i przepustnice i ich linki sterujące są w nienaganym stanie. Kanały wewnętrzne też były czyściutkie, poprzedni właściciel wymieniał filrty kabinowe, ja zresztą również, a i ten obecny jest dopiero od 2 miesięcy.

Czy w SCENIC z 1998 r. taka słaba intensywność nadmuchu z dysz jest standartem?

Do tej pory jeździłem VW i nadmuch na max. był taki że można było suszyć włosy!

slavko

Post autor: slavko »

zdziwko tez scenic w starej budzie ale u mnie tak jak piszesz o VW: mozna włosy suszyć :). może filtr kabinowy odwrotnie włożony? a czy masz różnice w sile nadmuchu pomiędzy 1 a 4 biegiem wentylatora? zdziwko

paszkar

Post autor: paszkar »

no nawet filtr kabinowy wyjąłem, ale bez oczekiwanego efektu czyli nadal bez nadmuchu z dysz jako "suszarka do włosów", różnica w nadmuchu między pierwszym, a max. biegiem jest niewielka, tak jakby to powietrze gdzieś może uciekało? (ale przecież już uszczelniłem połączenia kanalów przy okazji demontazu deski przy wymianie nagrzewnicy) :( nie podejrzewam dmuchawy bo aż wyje na max. obrotach, a sprawdzałem też kanał zasysania powietrza zewnętrznego dmuchawy też jest drożny. :/

Równoczesnie od strony wydmuchu powietrza z dmuchawy po wyjęciu filtra kabionwgo powietrze wydmuchiwane z dmuchawy jest bardzo intensywnie, a potem już po przejściu przez kanały na wylocie dysz słabiotko.... szok wszystko by wskazywało jednak na rozprowadzenie w kanałach? ale są przecież szczelne i drożne, no to gdzie się podziewa to powietrze?
Mam wersję z klimatyzacją może instalacja klimy na coś wpływa, albo jest zakaś dodatkowa klapa nie widoczna po demontażu deski lub jakiś kanał sterujący, którym ucieka powietrze które powinno trafiać w kanały dysz wylotowych? :( ale przy działającej klimie nadmuch powietrza też jest słabiutki...
Samochód nie miał nigdy żadnego wypadku i jest w idealnym stanie, ale ten brak nadmuchu jest irytujący a zimą jest zimno zimno a latem będzie pewnie gorąco... woot
Taki ładny samochód a jednak nie działa prawidłowo - wydawałoby się prosta sprawa ...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:16 przez paszkar, łącznie zmieniany 1 raz.

slavko

Post autor: slavko »

przyjrzałeś się od dołu tam gdzie wchodzi filtr kabinowy na chłodnicę klimy? mówiłeś ze sprawdziłeś linke sterującą od regulacji nadmuchu (kabina, szyba, itd.) ale czy klapka działa? masz różnicę przy przełączaniu nawiewu na szyby, nogi, kabinę?

paszkar

Post autor: paszkar »

tak jak juz wspomiałem wcześniej wszystkie klapy działają i linki sterujące nie zacinają się.
Nie mam niestety schamtu blokowego rozmieszczenia układu klimatyzacji i nadmuchu powietzra w kanałach. Rozumiem że powietrze wypływa pod cineiniem wytworzonym przez dmuchawę i przepływa przez filtr kabinowy i dalej przepływa przez chłodnicę klimatyzacji . która też jest zainstalowana pionowo tak jak filtr powietrza kabinowego?
Czy w taki razie chłodnica klimatyzacji może dławić przepływ powietrza do skrzyni z klapami rozdzialu powietrza i nagrzewnicą i dalej do dysz ?
Z moich dotychczasowych oględzin chłodnica klimy jak też pozostałe elementy układu rozdziału powietrza nie są zanieczyszcone i drozne ?
Czy możesz podsłać skan rysunku z układem rozpowrowadzenia powietrza w SCENIC? [/list]
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 stycznia 2009, 21:08 przez paszkar, łącznie zmieniany 3 razy.

uio

Post autor: uio »

paszkar pisze:taka słaba intensywność nadmuchu z dysz jest standartem?
Tak

slavko

Post autor: slavko »

uio pisze:
paszkar pisze:taka słaba intensywność nadmuchu z dysz jest standartem?
Tak
nie zgadzam się

paszkar

Post autor: paszkar »

ja też, dlatego tak szczegółowo opisuje ten przypadek i wierze w to że RENAULT wcale nie ustepuja NIEMIECKIM produkcjom !!!!

Napiszcie prosze jak jest w Waszych SCENIC !!!

no i jak sobie poradzic z tym problemem

(bo VW wyprodukowal Golfa plus dopiero po wielu latach od premiery SCENIC !!!!!!)

[ Komentarz dodany przez: PiasQ: 2009-01-05, 21:07 ]
Że się wetnę - Golf Plus jest duuuuuuuużo mniejszy od Scenic'a (i nikt nie wie po co on jest :P)

[ Komentarz dodany przez: paszkar: 2009-01-05, 21:22 ]
Proszę abyśmy się skupili na problemie no bo jest przecież coraz zimniej a ja marznę zimno bo nadmuch jest słabiutki ... .

SCENIC był pierwszy i jest NAJLEPSZY banan i nie ma innego takiego samego (tak jak VW Golf w swojej klasie).


Na SCENIC wzorują się wszyscy inni producenci samochodów, ale to temat na osobne forum !!!

Koniec i kropka.

uio

Post autor: uio »

paszkar pisze:Napiszcie prosze jak jest w Waszych SCENIC !!
Tak jak u Ciebie, slavko ma ewenement jak to że w PH1 jest 16

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

uio pisze:slavko ma ewenement jak to że w PH1 jest 16
Nie chcę teraz gdybać, ale mieliśmy Scenic'a I ph I (1999) z silnikiem 1.6 16V - taki istniał jak najbardziej. Poza tym nie pamiętam, żeby były problemy z nadmuchem tym bardziej, że mieliśmy w nim klimę i na prawdę spełniała swoją rolę.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

uio

Post autor: uio »

Nie napisałem że nie istniał tylko że to ewenement
Czyli wniosek taki że musisz zmienić na 16-stkę lol

paszkar

Post autor: paszkar »

Chodzi jedynie io intensywność wydmuchu powietrza (ciepłego lub zimnego - obojętnie), a nie o wersję silnikową ?! szok

Snoopek

Re: [SCENIC 1,6 8V 98] - słaby nadmuch powietrza na max. obr

Post autor: Snoopek »

Odgrzewam kotleta :) . Mam ten sam problem, max nadmuch a zero efektu. Słychac że dmuchawa napiernicza jak radziecki wentylator, ale tak jakby coś ją blokowało... Uprzedzam, że to nie wina filtra. Temat umarł a szkoda bo jak widze to nie jestem jedyną osobą z tym problemem.

ODPOWIEDZ