iparts></a>
<a href= francuskie

[Thalia 1.4 16V 2002r.] Cisnienie w oponach 195/50 R15

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
soldek

[Thalia 1.4 16V 2002r.] Cisnienie w oponach 195/50 R15

Post autor: soldek »

Wedlug ksiazki przy zimnych oponach cisnienie w normalnej eksploatacji to z przodu 1,9, a z tylu 1,8, a jakie powinno byc cisnienie w oponach 195/50 R15 (Toyo Proxes T1-R 195/50/R15 82V Klik) na aluminiowych felgach (ATT 550 6Jx15H2 Klik)?

Perez85

Post autor: Perez85 »

dasz 2.2 i 2.0 to będzie dobrze :)

Awatar użytkownika
TURBO
Oklejony
Oklejony
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 8 września 2009, 19:30

Post autor: TURBO »

A v e ! Soldek !
Ja próbowałem doświadczalnie i tak jak napisał Perez dokładnie 2.2 na przód i 2.0 tył.

Obrazek

Działa doskonale.
Pozdrawiam TURBO
=======
Clio 2ph2 1.2 D7F Authentique + (granat)
Clio 3ph2 1.5 K9K Alize (beżowy)
Laguna 3ph3 Coupe 2.0 M9R MonacoGP (biały)

soldek

Post autor: soldek »

Hmmm nie za duzo troche tych barow? :) Na miejskie, warszawskie drogi bedzie ok? Jak cisnienie ma sie do felg i lozysk bo te niestety ida do wymiany? Lepiej troche wiecej?

Awatar użytkownika
TURBO
Oklejony
Oklejony
Posty: 79
Rejestracja: wtorek, 8 września 2009, 19:30

Post autor: TURBO »

A v e ! Soldek !
soldek pisze:Hmmm nie za duzo troche tych barow? :) Na miejskie, warszawskie drogi bedzie ok?
Nie wiem czy za dużo - jak wspomniałem sprawdziłem to testując właściwe ciśnienie na drodze :)
Przy takim właśnie autko najlepiej się trzymało drogi, jednocześnie nie mogło tłuc się za bardzo.
soldek pisze:Jak cisnienie ma sie do felg i lozysk bo te niestety ida do wymiany? Lepiej troche wiecej?
Jeśli chodzi o wytrzymałość łożysk, to niestety autko jeździ dopiero jakieś 15 000 na takich nastawach :)
Ale poprzednie 8 dyszek też przelatało na tych samych, więc chyba nie ma wielkiego problemu. Felgi nadal są proste i latają jak trzeba.

Więcej ?! Obrazek
Więcej jeszcze byś dorzucił i wtedy .... dopiero zwiększyłbyś wydatki na dentystę! Poza tym dobrze jeździ się na gumach a nie na kamieniach.
Pozdrawiam TURBO
=======
Clio 2ph2 1.2 D7F Authentique + (granat)
Clio 3ph2 1.5 K9K Alize (beżowy)
Laguna 3ph3 Coupe 2.0 M9R MonacoGP (biały)

soldek

Post autor: soldek »

Tzn. wiecej mialem na mysli stosunek zalecanego cisnienia z ksiazki w seryjnych oponach do tego o ktorym mi wspomniales :) Myslalem tak o wpompowaniu 2 barow, ale mysle, ze zastosuje sie do rady i tyle tez dam, dzieki za pomoc ;)

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Ciśnienie stosuje się do masy pojazdu i jego obciązenia a nie do opon na jakich jeździ.
Ja mam seryjnie z przodu 2,6 i 2,4 z tyłu :).
Obrazek

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

a w przypadku R25 z mniejszym, czterocylindrowym silnikiem z przodu 2.0 z tyłu 2.2
Obrazek

Perez85

Post autor: Perez85 »

Adam R25 pisze:a w przypadku R25 z mniejszym, czterocylindrowym silnikiem z przodu 2.0 z tyłu 2.2
a nie na odwrót ??

ODPOWIEDZ