iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos vs Espace] - prośba o porade przy zakupie

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Baretti
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 lutego 2020, 20:07
Renault: Talisman IP
Silnik: 1600

[Koleos vs Espace] - prośba o porade przy zakupie

Post autor: Baretti »

Witajcie szanowni koledzy/koleżanki,
Zamierzam przesiąść się z Talismana (2016, 1.6 IP) na nowy samochód. W grę wchodzą dwa modele:
1. Koleos 2.0 190KM IP 4x4 - najnowszy facelift
2. Espace IP
Decyzję chcę podjąć jak najszybciej (zeby skorzystac jeszcze z wyprzedaży). Jeżdziłem i Koleosem i Espacem na jazdach testowych, proszę o Wasze opinie przy takim wyborze:
- czy Koleos jest dużo głośniejszy (silnik i aerodynamika) wzgledem mojego obecnego Talismana?
- czy faktycznie Koleos 2.0 pali ok 9l/100km?
- subiektywne odczucia Koleos vs Espace?

Talisman bardzo mnie zadowala ale potrzebuję wyższeg samochodu, wiem ze bagażnik jest minimalnie mniejszy (Talisman kombi) i zależy mi na napędzie 4x4.
Niestety nie moge czekac na nową wersję Espace (marzec/kwiecien).

Będę wdzięczny za Wasze opinie, dziękuję i pozdrawiam, Bartek

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos vs Espace] - prośba o porade przy zakupie

Post autor: adamos111 »

Jeżeli zależy Ci na 4x4 to tylko Koleos.Espace nie oferuje tego.To jak jeździłeś i jednym i drugim to nie słyszałeś różnic?
Koleos i Modus

Baretti
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 lutego 2020, 20:07
Renault: Talisman IP
Silnik: 1600

Re: [Koleos vs Espace] - prośba o porade przy zakupie

Post autor: Baretti »

Czesc, dzieki za odpowiedz.
Jazda testowa była bardzo krótka ale wlasnie wydaje mi sie ze Koleos jest glosniejszy niz obecny Talisman. Espace porównywalnie. Głośnośc pojawia sie przy 130 (nie chodzi o silnik tylko o aerodynamike).
Dylemat mam nastepujacy: wiekszy samochód z napedem 4x4 (Koleos) czy bardziej luskusowy w środku, niejako wyższa klasa od Talismana (Espace).
Dlatego zalezy mi na opiniach użytkowników znających obydwa samochody z własnego doświadczenia.
Dziękuję.

matyj2
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 30 kwietnia 2019, 16:34

Re: [Koleos vs Espace] - prośba o porade przy zakupie

Post autor: matyj2 »

Cześć mi kolego w koleosie przeszkadzała skrzynia automatyczna, pierwsze wysokie obroty a dopiero potem jakieś przyspieszenie, w espace V mam też automat ale tam jest zwykły 6 biegowy i to dużo lepiej jeździ, miejsca też jest więcej i bagażnik dużo większy

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos vs Espace] - prośba o porade przy zakupie

Post autor: VoN »

Zależy czego oczekujesz, siedziałeś to wiesz jak jest w środku...
Do CVT idzie się przyzwyczaić, ale demonem przyspieszenia nie jest - mi wystarcza a przesiadłem się z manuala 175KM. Z tym miejscem w Espace to bym nie przesadzał, zobacz ile jest miejsca w Koleosie w 2 rzędzie... Ja szukałem rodzinnego samochodu i wybrałem Koleosa, pali mi na dzień dzisiejszy około 8l/100 ale nie mam jeszcze nawet 6tyś przebiegu więc można powiedzieć że jest na dotarciu.
Ciężki wybór, też przed nim stałem :) zdecydowałem się na KoleosaII pewnie też dlatego że miałem KoleosaI. Ja bym Ci poradził odbyć dłuższą jazdę i kierować się głównie odczuciami między CVT a EDC. 200KM - EDC robi robotę, w Kolesie CVT 190KM ale za to 4x4 lol trudny wybór.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Baretti
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 lutego 2020, 20:07
Renault: Talisman IP
Silnik: 1600

Re: [Koleos vs Espace] - prośba o porade przy zakupie

Post autor: Baretti »

Dziękuję za odpowiedzi. Zdecydowałem się na Koleosa :)
Temat do zamknięcia, dzięki i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ