iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 1,4 16V] przepustnica, drzwi

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
goust5
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 listopada 2019, 11:41
Renault: Clio II
Silnik: 1,4 16V

[Clio II 1,4 16V] przepustnica, drzwi

Post autor: goust5 »

Witam szanowne grono.
Szukam pomocy porady doświadczonych użytkowników tego zacnego autka.
Kilka miesięcy temu nabyłem za dość atrakcyjną cenę Clio II , 1,4 16V z instalacja gazową, autko po zerwanym rozrządzie i remoncie silnika.
Stopniowo doprowadzam go do użyteczności ale z 2 problemami nie mogę dać sobie rady.

1.
Przepustnica, a przynajmniej tak mi się wydaje. Samochód na gazie/benzynie faluje na obrotach (od 200-1200) czasami zgaśnie. Zdarza mu się również "zawiesić" na konkretnych obrotach np 2500, nie reaguje wtedy na pedał gazu jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie silnika.
Mechanik odczytał błędy i były to nastawy przepustnicy, potencjometr przepustnicy, oraz filtr węglowy oparów paliwa bodajże (z przepustnicy wychodzi przewód gumowy do tego filtra przy prawym przednim nadkolu.
Mechanik najpierw wykonał komputerem nastawy przepustnicy - niestety nic nie pomogło
Następnie kupił używaną przepustnicę na OLX - nie pomogło
Ja kupiłem na allegro nowa przepustnicę / zamiennik - również nie pomogło
Za każdym razem komputerem robił nastaw przepustnicy. Cały czas pojawiają się te same problemy / błędy.
Czy to możliwe, że 3 kolejne przepustnice są uszkodzone czy problem może być gdzie indziej.
Gumowy przewód (cienki wychodzący od góry przy podszybiu) łączący przepustnicę z filtrem przy nadkolu przyklejony był do przepustnicy na silikon. Mechanik go odłączył i zabezpieczył by nie dyndał. Mechanik powiedział, że dlatego występuje błąd filtra węglowego ale nie ma on wpływu na pracę przepustnicy.
W tym momencie jestem w kropce, nie wiem czy zamawiać 4 już przepływomierz. Czy problem tkwi gdzie indziej.

2.
Drugi problem jest bardziej błahy. Przy jeździe po dziurach włącza się kontrolka otwartych drzwi. Doszedłem, że powoduje ją klapa bagażnika. Nie znalazłem jednak nigdzie żadnej krańcówki przy bagażniku. Wiecie może gdzie ona jest?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Clio II , 1,4 16V - przepustnica, drzwi

Post autor: BlackRaven »

Może być coś z pedałem gazu warto go podmienić to jakieś 40 zł za używkę. Jak masz błąd zaworu oparów to go wymień bo diagnozowana jest elektryka a nie wężyki
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ