iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

slimaq
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 6 września 2014, 19:41
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: slimaq »

Hej
Chce kupić nowego koleosa w wersji intense z silnikiem 2.0 dci xtronic z napędem na jedną oś. Czy możecie mi wskazać jakie wady posiada to auto? Czy jest warte zakupy? Jak awaryjność względem talizmana?

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Dan1el »

Ciężko będzie o odpowiedzi.
Zbyt świeży model.
Mój to Initiale Paris ale to nie ma nic do tego tylko że u mnie 4x4 a na temat awaryjności nie powiem za wiele bo za wiele się nie dzieje.
Polecam.U mnie 60 tyś. km. na liczniku w 18 miesięcy i szybko przybywa :D

Zapraszam www.koleosklubpolska.pl

tomati3
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 17 maja 2019, 06:26
Renault: poszukuje

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: tomati3 »

Zamierzam kupić nowe reanault koleos- wyprzedaż rocznika 2.0dci initiale paris 2018 r. Negocjuje nadal cenę ale porównując wyposażenie do innych aut tego typu nie ma konkurencji. Za podobne pieniądze można kupić vw tiguana comfortline z paroma dodatkami. Nie równa się to z IP w reanault.
Obejrzałem wszystkie testy na yt, czytałem sporo w autocentrum (także o bliżniaczym nissanie xtrail).
Proszę o Wasze opinie na temat tego auta- obawiam się spalania, które podczas jazdy testowej nie było niskie. Boję się utraty wartości- kupuje to auto w dobrej cenie na wyprzedaży ale ciężko przewidzieć na ile będzie wycenione za te 4/5 lat bo to całkowicie nowy model- koleos I nie ma tu porównania.
Auto jest piękne i doskonale wyposażony, jednak osobie związanej z niemieckimi autami może być ciężko zmienić nawyki przy francuzie.
Dziękuje za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Dan1el »

Witam. Mam dokładnie takiego samego z 2017 roku przejechane 63 tyś km. Nie oddam samochodzik
EDIT/VoN

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: VoN »

A nie można normalnie napisać + i _ tylko odsyłać do grup na FB?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Dan1el »

VoN pisze: niedziela, 19 maja 2019, 19:24 A nie można normalnie napisać + i _ tylko odsyłać do grup na FB?

Przecież napisałem nie oddam samochodzik

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Dan1el »

VoN pisze: niedziela, 19 maja 2019, 19:24 A nie można normalnie napisać + i _ tylko odsyłać do grup na FB?
Widzę że strona w podpisie przez dwa lata nie przeszkadzała a nagle znikła palm To w sumie mogę też całkiem zniknąć szanowny Panie Administratoże.Pozdrawiam kwiat

A tak na marginesie sam Przemku do tej grupy należysz :D

Maciej Gdynia
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 września 2020, 10:02

Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: Maciej Gdynia »

Hej,

Zastanwiam się nad kupnem nowego Koelosa 2.0 190 km. Wersja Initiale Paris. Czy jesteście zadowoleni z auta? Jak działa R-Link w współpracy z iPhone? Zaproponowali mi w cenie montaż haku elektrycznego, dostaliście lepsze oferty? Czytam różne opinie- podobno auto ma błąd fabryczny i zjada olej, ktoś z was miał ten problem? Czy ktoś przejechał już więcej niż 40 tyś km i może coś opowiedzieć o użytkowaniu?

Wiem, że to nie będzie demon prędkości ale chce auto rodzinne, duże aby dojeżdżać nim do działki.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: VoN »

Hej!
Nie wiem gdzie przeczytałeś o zjadali oleju :D ale nic takiego nie ma miejsca! Co do R-linka dla mnie ok, chodź wkurza mnie dalej ustawianie nawiewów i klimatyzacji poprzez szukanie czegoś na ekranie. Co do IPhone nie pomogę, jeżdżę na AnrdoidAuto i fabrycznej nawi, w tym roku fabryczny TomTom prowadził mnie do Chorwacji i byłem miło zaskoczony. CVT- specyficzne ale ja przyzwyczaiłem się bardzo szybko, demon prędkości to nie jest, ale na długie wyjazdy jest dla mnie po prostu idealny! Aktywny tempomacik i lecisz - trzeba się pilnować żeby w tym fotelach nie usnąć. Rodzinka zadowolona bo sporo miejsca z tyłu. Ja instalowałem jeszcze PEDALBOXa aby dodać mu trochę reakcji na pedał gazu. Z minusów które zauważyliśmy z innymi właścicielami:
- rozkładanie, składanie lusterek, psuje się często i wymieniają bez problemu na gwarancji,
- bardzo miękki lakier,
- zamek tylnej klapy bagażnika dostaje luzów i trzeba jechać na regulacje (gwarancja),
- chromowane zdobienia są słabej jakości (gwarancja)

ah przypomniało mi się nie zakładaj fabrycznego alarmu bo są z nim problemy :)

Podaj ile zaśpiewali, ja kupowałem IP w 2019r (celowy zabieg) i dostałem super cenę.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Maciej Gdynia
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 września 2020, 10:02

Re: Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: Maciej Gdynia »

Hej,

Za wersję IP po demo 139. Wydaje mi się rozsądna cena za to wyposażenie. Bardzo dziękuje za odpowiedź, muszę poczytać o tym PEDALBOX bo nie słyszałem wcześniej.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: VoN »

Cena ok :) gdyby coś śmiało pytaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Chokai
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2020, 18:07

Koleos rocznik 2019

Post autor: Chokai »

Witam,
Jestem nowy na forum i chciałbym prosić o pomoc, informację, bo może ktoś coś widział : w jakim salonie Renault mogę znaleźć nowego Koleosa z rocznika 2019.
Jest jakiś centralny importer który takie dane posiada (a właściwie udostępnia)??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Koleos rocznik 2019

Post autor: Dan1el »

Chokai pisze: piątek, 6 listopada 2020, 18:16 Witam,
Jestem nowy na forum i chciałbym prosić o pomoc, informację, bo może ktoś coś widział : w jakim salonie Renault mogę znaleźć nowego Koleosa z rocznika 2019.
Jest jakiś centralny importer który takie dane posiada (a właściwie udostępnia)??

Pozdrawiam
Jest coś takiego jak otomoto ;) Np. w tej chwili Vip-Car Opole wersja demo 2019r. Initiale Paris 7 000 przebiegu autko prezesa :) 139 tyś zł.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: Dan1el »

VoN pisze: niedziela, 27 września 2020, 20:40 Cena ok :) gdyby coś śmiało pytaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Potwierdzam.Cena ok. Przemek ( chodź wkurza mnie dalej ustawianie nawiewów i klimatyzacji poprzez szukanie czegoś na ekranie.)
Zaktualizuj R-linka do najnowszej wersji i problem z głowy :D

martingg
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 5 maja 2021, 08:04
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci 130km

Re: [Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: martingg »

ktoś mi może potwierdzić iż Koleos w automacie nie ma auto holda? tzn kiedy sie zatrzymujemy trzeba trzymać nogę na pedale hamulca cały czas

ODPOWIEDZ