iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 2013] problemy z oświetleniem wnetrza

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

[Captur 2013] problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: pongo »

Wydaje mi się że mam problem z oświetleniem wnętrza w niedawno kupionym Capturze.
Podświetlenie konsoli klimatyzacji pojawia się jedynie przy ustawieniu świateł na pozycji postojowe. Przy ustawieniu off, drogowe i "auto" klima nie jest podświetlana. Ktoś może zobaczyć jak jest u niego z tym podświetleniem?

Dodatkowo regulacja jasności podświetlenia zegarów za kierownicą również działa tylko w ustawieniu świateł postojowych. Czy to standard?

Z góry dzięki!

marek_scenic
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 24 października 2017, 16:50
Renault: Scenic 2 i Megane 2
Silnik: 2.0 16V i 1.6

Re: (Captur 2013) problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: marek_scenic »

A jak włączysz światła mijania to włącza się podświetlenie?

Całe podświetlenie instrumentów załącza się z światłami postojowymi/mijania

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
edwardo
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 22 grudnia 2018, 07:50
Renault: captur 2018
Silnik: 0,9

Re: (Captur 2013) problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: edwardo »

wszystkie podświetlane przyciski świeca tylko po włączeniu świateł pozycyjnych ( i wyżej) Również przy pozycyjnych działa tylko regulacja podświetlenia licznika ( nawet bez zapłonu)
obecnie-renault Captur 0.9 2018
poprzednie- fiat 126P, skoda Favorit, hyundai Akcent, renault Megan Clasic, renault Laguna, renault Modus 1,4 16V

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: (Captur 2013) problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: pongo »

No właśnie u mnie konsola centralna od klimy podświetlana się jedynie w pozycji "światła pozycyjne" . Każde inne czyli dzienne/off, drogowe, auto powodują że podświetlenie konsoli gaśnie.

I jeszcze jedno pytanie. Czy w ustawieniu świateł "auto" macie na zegarach informacje jakie światła są obecnie używane przez samochód?

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: [Captur 2013] problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: pongo »

Czy ktoś wie może po czym panel klimatyzacji w Captur/Clio 4 rozpoznaje że włączone są światła inne niż dzienne i decyduje że panel ma być podświetlany? Nie jest tak że po włączeniu świateł na którymś kablu pojawia się napięcie 12 V. Rozpoznawanie musi być po czymś innym ale nie wiem po czym.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: (Captur 2013) problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: mopsik »

pongo pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 09:48 No właśnie u mnie konsola centralna od klimy podświetlana się jedynie w pozycji "światła pozycyjne" . Każde inne czyli dzienne/off, drogowe, auto powodują że podświetlenie konsoli gaśnie.

I jeszcze jedno pytanie. Czy w ustawieniu świateł "auto" macie na zegarach informacje jakie światła są obecnie używane przez samochód?
musisz mieć kontrolkę postojowe zielone,mijania dodatkowo zielone i niebieskie jako drogowe.Wg mnie u Ciebie rozpoznaje po mijania i tak wg mnie powinno być.Tak samo nawigacja się przełącza na tryb nocny gdy są mijania włączone.
Powinieneś mieć funkcję mijania na manetce.A odpal AUTO i zakryj czujnik światła - zobaczysz jak Ci załaczą się mijania .

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: [Captur 2013] problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: pongo »

Mopsik dzięki i ze wszystkimi innymi oświetleniami wnętrza tak to działa jak opisujesz. Nawet podświetlenie przycisku świateł awaryjnych reaguje na zmianę świateł na mijania, natomiast podświetlenie klimy się wyłącza jak są światła mijania co mnie irytuje. Chciałem zmostkować podświetlenie przycisku świateł awaryjnych z klima ale klima ma bodaj: 2 przewody ze stałym napięciem 12 V, 2 masy, 1 sztuka 5 V i 1 sztuka 2 V. Nie wiem po czym panel klimy wykrywa że ma się podswietlic?

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur 2013] problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: mopsik »

w tym Ci nie pomogę.Wydje mi się że z czujnika lub przełącznika idzie osobno 12v na podświetlenie wszystkiego.

TeBe75
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 5 września 2019, 18:28
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Captur 2013] problemy z oświetleniem wnetrza

Post autor: TeBe75 »

Logika jest taka:
- jest jasno - nie podświetla bo nie ma potrzeby,
- załączasz postojowe - podświetla.
Wiele aut to ma - jeżeli masz włączone AUTO na manetce to masz to samo. Włączenie czegoś przez automat (tzn. wyłączenie dziennych), powoduje załączenie podświetlania w kabinie. Jeżdżę na AUTO i chyba działa to to jak pisze (czyli jak większość aut)

ODPOWIEDZ