iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] Menu - Wersja Lite - import, eksport, uwolnienia ...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Aniol
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 12:17
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

[Captur] Menu - Wersja Lite - import, eksport, uwolnienia ...

Post autor: Aniol »

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat z nadzieją że pomogę szerszej publiczności w ułatwieniu wielu spraw. Temat rozpoczynałem na innym forum jednak posiadam Renault i nie chce zaniedbać innych użytkowników.
Poświęciłem chwilę na napisanie prostego MENU ze wszystkimi podstawowymi algorytmami dla początkujących (takich jak ja) oraz dla tych, co wolą zautomatyzować pewne częste operacje.
Nie wiem na ile i komu się to przyda, ale parę funkcji jeszcze dopiszę aby zrealizować projekt. Obecnie przeklikam post napisany wcześniej.

Kolejna aktualizacja Menu:
Foto Menu 1
Foto Menu 2
Foto Menu 3


To, co na foto ma "--" to wyłączyłem
Jest:
- Automatyczne włączenie menu i rozłączenie bez wyboru
- Pulpit Windowsa
- Total Commander
- Core Player
- Sprawdzanie kodu radia
- Robienie dokładnej kopii plików radia
- Automatyczne uwolnienie z automatycznym rozpoznaniem wersji systemu

Nie mam siły dzisiaj robić instrukcji obsługi (może ktoś pomoże to opisać), jednak starałem się ładnie i czytelnie napisać menu i warunki krok po kroku ;)

Dopiero raczkuje na Waszym forum i od dobrego miesiąca mam samochód, więc muszę go poznać zarówno z menu, schematami itd. dlatego jak coś liczę na Waszą pomoc :)
Starałem się do ważniejszych pozycji umieścić logi w odpowiednim katalogu.
Jeśli pomysł się podoba mile widziane dobre słowo, jeśli nie można kontynuować go w zamkniętym gronie.

Osoby wzorujące się na moim pomyśle mile widziane zapytanie przed udostępnieniem kodu i nie podpisywanie się pod nim bez mojego udziału ;)

Wszystko pisane na szybko, więc spodziewam się wytykania błędów. Kod jawny i czytelny, myślę nawet dla początkujących, jak i dla tych, co mam nadzieje zarażą się pisaniem.

Pobierz

Uwaga:
Informuje, aby archiwum wypakować bezpośrednio na Pendrive. Nie wypakowywać wcześniej do katalogu na dysku twardym a następnie przegrywać. W archiwum znajdują się pliku systemowe i ukryte, których w zależności od ustawień zwykły manager windows`a może nie widzieć lub nie przegrać.
Oczywiście skutkiem tego będzie tylko brak działania menu-lite w aucie. Nie uszkodzi radia czy innych ustawień.
Ostatnio zmieniony środa, 29 sierpnia 2018, 19:34 przez Aniol, łącznie zmieniany 1 raz.

Hokus
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2018, 16:40
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3
Lokalizacja: Radom

Re: Menu - Wersja Lite - import, eksport, uwolnienia ...

Post autor: Hokus »

Pobrałem, rozpakowałem i co dalej ...?

Aniol
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 12:17
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

Re: Menu - Wersja Lite - import, eksport, uwolnienia ...

Post autor: Aniol »

rozpakowujesz bezpośrednio na pena fat32. Wkładasz do włączonego radia i po paru sekundach pojawi się menu. Jeśli się nie pojawi oznacza, że nie rozpakowałeś bezpośrednio na pena tylko np do jakiegoś katalogu a później przegrałeś lub pen nie daje rady. Jednak jeśli masz na nim muzyke i jest czytana w aucie znaczy, że pen działa tylko, źle wypakowałeś.

Aniol
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa, 20 czerwca 2018, 12:17
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe

Re: Menu - Wersja Lite - import, eksport, uwolnienia ...

Post autor: Aniol »

No to na wieczór daje kolejne udoskonalenie pracy. Poniżej załączam fotki z menu.

Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4

Zrobiłem ikonkę menu, aby ułatwić manewrowanie. Menu większe i łątwiej manewrować palcami. Ikonkę wyłączyć można zarówno z menu tekstowego jak i przytrzymując parę sekund jej grafikę. Do menu dodałem Manager Micoma, zauważyłem, że wejście z pozycji procesów nie zawsze zapisuje wszelkie dane w rejestrze to wykorzystałem automatykę rozpoznawania wersji i wpisywanie za nas kodu. Warunek jest taki, aby wybierać z menu Micom`a w tle mając główne menu radia, czyli menu wyboru a nie Navi lub inne media.
Starałem się również do każdego z głównych katalogów w menu dać krótką informację w pliki "!Info.txt" z opisem, co i z czym się je.
Wprowadziłem również poziomy bezpieczeństwa użytkownika. Opis dałem w plik.txt, ale tu krótka notatka:
VIP.txt - Plik odpowiedzialny za poziom uprawnień względem pozycji menu.
VIP0 - Potencjalnie najniższy poziom użytkownika, niska szkodliwość.
VIP1 - Odblokowuje (Update bez kasowania)
VIP2 - Odblokowuje (Uwolnienie), (Update ze wcześniejszym kasowaniem)
VIP3 - Odblokowuje (MicomManager). | Najwyższy poziom uprawnień, niedoświadczony użytkownik ma możliwość nieodwracalnego uszkodzenia systemu nawigacji.
Wystarczy edytować notatnikiem plik VIP.txt i tam zmienić VIP0 na uznaną wartość.
Dodałem możliwość archiwizacji map i danych pokrewnych do katalogów znanych z aktualizacji map, czyli "DEM", "LICENSE" ...; Kontynuując temat jest możliwość wgrywania aktualnych map i innych danych przez katalog "UPDATE". Dla osób, które prosiły zrobiłem dwie opcje. Jedna kasuje katalogi i ich zawartość przed dodaniem nowych plików, druga tylko dogrywa i zastępuje.
Co do Playerka oczyściłem zbędne pliki i dałem język. Coś tam jeszcze się sypie, ale wolę już oddać taką wersję w Wasze dłonie niż zwlekać jak wiem, że parę osób czeka.

Pobierz v1.3

WAŻNE
Menu rozrasta się, uaktualniając coś mogłem popsuć inną część menu. Proszę o informowanie mnie, co działa a co nie.

Uwaga:
Informuje, aby archiwum wypakować bezpośrednio na Pendrive. Nie wypakowywać wcześniej do katalogu na dysku twardym a następnie przegrywać. W archiwum znajdują się pliku systemowe i ukryte, których w zależności od ustawień zwykły manager windows`a może nie widzieć lub nie przegrać.
Oczywiście skutkiem tego będzie tylko brak działania menu-lite w aucie. Nie uszkodzi radia czy innych ustawień.

Informacja:
Osoby, które chcą mi przesłać jakieś dokumenty, zdjęcia czy inne pliki podaje swój upload.
Nie trzeba mieć własnego konta, nie trzeba wpisać również prawdziwego emaila. Jednak pozostawcie informacje abym wiedział z kim się kontaktować.
Upload

pcu
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 15 sierpnia 2019, 17:36
Renault: Captur

Re: [Captur] Menu - Wersja Lite - import, eksport, uwolnienia ...

Post autor: pcu »

Czy za pomocą tego da się wgrać jakoś najnowsze mapy? Gdzieś tak chyba pisałeś w innym wątku…

ODPOWIEDZ