iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
usb16
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 14:49
Renault: Captur
Silnik: 1197 cm3 TCe

[Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: usb16 »

Witam, mam 1,5-rocznego Captura (9000 przebiegu). Właśnie zaczęły się problemy ze sprzęgłem. Przy włączaniu wstecznego jakby odcinało prąd i blokuje się sprzęgło - zatrzymuje się w połowie. Nie mogę wrzucić biegu, dopóki nie wyłączę, podniosę nogą sprzęgło i dopiero można jechać dalej. Problem był już kilka razy.
Moje pytanie: samochód jest na gwarancji, tylko czy uznają? Chyba nie jest normalne, żeby przy takim przebiegu już był problem.


Szczerze mówiąc żałuję zakupu. Klapy bagażnika też kilka razy nie można było zamknąć. Zobaczyli błąd na serwisie i nic z tym nie zrobili. Katastrofa.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: kudlaty »

Jeżeli auto jest na gwarancji to nawet bym się nie zastanawiał tylko jechał do ASO. Nie ma, że nie uznają bo to nie jest usterka, którą Ty mógłbyś spowodować.

Druga sprawa ASO. Jeżeli masz możliwość jedź do innego skoro w tym jest lipa.

usb16
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 14:49
Renault: Captur
Silnik: 1197 cm3 TCe

Re: [Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: usb16 »

Serdeczne dzięki. W przyszly poniedziałek odstawiam samochód do serwisu, więc zobaczymy.
Zastanawia mnie jeszcze jedno - na zamówieniu zakupu samochodu mam ustaloną pozycję zakupu serwisu i gwarancji do 5 lat, jednak po zalogowaniu na konto ‚my renault’ i w dokumentach mam tylko easy service do 5 lat. Nigdzie nie widnieje przedłużona gwarancja😟

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: kudlaty »

Standardowa gwarancja w Renault jest na 2lata lub 100tys. km zależy co nastąpi wcześniej. Wszystkie dodatkowe gwarancje musisz mieć zawarte w umowie i tego się będą trzymać. Nie wiem co ten easy service oznacza i daje, ale skoro ma 1,5 roczne auto to jeszcze obejmuje je normalna gwarancja. Śmigaj czym prędzej

PIOTRGAN
Bywalec
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 21:07
Renault: Captur 2018 się robi
Silnik: 0.9 tce
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: PIOTRGAN »

Easy serwis to właśnie ta przedłużona gwarancja na 5 lat. Właśnie jestem przed. 2199 gwarancja do 5 lat lub 60 tys. Darmowe przeglądy i asistance. Troszkę obostrzen jest ale chyba warto.
Captur sie już zrobił brawa

0.9 Limited Ocean.

fajneauto
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 5 listopada 2016, 07:41
Renault: Kadjar
Silnik: 1,2 TCe

Re: [Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: fajneauto »

Właśnie jestem na etapie przedsądowym z Renault Polska. Zgłaszałem szarpanie wielokrotnie, wymienili sprzęgło, okazało się w trakcie pracy, że i dwumasa do wymiany - przebieg 48000. Dostałem 80% rabatu bo stwierdzili, że to części nie podlegające (wyłączone z gwarancji). W momencie kontaktu z centralą w tej sprawie zmienili zdanie i napisali mi, że naprawy były po gwarancji mimo tego, że zlecenie było z przeglądu w gwarancji.
Nie chodzi o 1500 pln tylko o to, że to chamskie i ordynarne oszustwo. Pójdę do sądu jesli po wezwaniu nie oddadzą mi kasy - dla zasady. Poza tym nie mam już wątpliwości o jakości auta - 37000 rozrząd, 48000 sprzęgło, dwumasa i fotel kierowcy, 61000 rozrząd!
Kadjar 12 TCE

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: BlackRaven »

Pewnie japoński silnik na bezpośrednim wtrysku. Renault strzelił sobie nim w kolano
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

hondacbr11
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2018, 18:48
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 2.0T 16V

Re: [Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: hondacbr11 »

Wszystkie jednostki w renualt są teraz wspolne z nissanem. Niestety....

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


usb16
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 14:49
Renault: Captur
Silnik: 1197 cm3 TCe

Re: [Captur 120 TCe] Sprzęgło gwarancja

Post autor: usb16 »

Wczoraj Captur został odebrany. Wymienili pompę i działa lepiej niż w nowym. Wszystko mięciutko chodzi, jak nigdy dotąd.

Wszystko zrobione w ramach gwarancji.
Easy service zawiera też gwarancję, tak więc im system pokazuje wszystko (gwarancja+serwis) 5 lat.

Pozdrawiam i nie polecam zwłaszcza serwisu Carrara w Lublinie u których proszę się o przyjęcie od lutego - dzwonię, mówią, że oddzwonią i nigdy tego nie zrobili. Cóż, na serwisie, z ktorego mają kasę, już nigdy nas nie zobaczą.
Na szczęście konkurencję mają na Lubelszczyźnie i to nie oni robią mi łaskę, tylko ja im - bo z serwisu żyją.


Dziękuję za odzew i porady😊

ODPOWIEDZ