iparts></a>
<a href= francuskie

Ile palą wasze Renault

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Jackowski3miasto
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 16:49
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Captur 1.2 120KM spalanie

Post autor: Jackowski3miasto »

Witam,
temat pewnie był wałkowany i jest trochę raportów o tym w necie ale mimo wszystko chciałbym aby uczciwie się tu wypowiedzieli użytkownicy wspomnianego modelu oraz dla porównania z silnikami 0.9 jakie i w jakich warunkach jest ich spalanie.

W moim przypadku silnik 1.2 przy jeździe typowo miejskiej czyli dokładnie średnia prędkość 30km/h spalanie w obecnych warunkach to 8.2-8.4 litra przy spokojnej jeździe co uważam za spore i stąd ten temat czy to normalne.
W brew pozorom na trasie jadąc 140km/h nic nie jest mniej jak i często podchodzi pod 9-9.5 litra...

Jackowski3miasto
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 16:49
Renault: Captur
Silnik: 1.2

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Jackowski3miasto »

Czytam i nie dowierzam, zwłaszcza użytkownikowi ELIOT (bez urazy po prostu chciałbym u siebie też mieć takie rezultaty), odebrałem niedawno Captura 1.2 i u mnie spalanie oscyluje w granicach 8.3 l/100km w mieście i na trasie około 8.5 l/100km, przy maksymalnie oszczędnej jeździe autostradą udało mi się uzyskać wynik 7.7 l/100km i to tylko przez chwilę. Jeżdżę prawię cały czas w trybie EKO, 2 + 2 osoby.
Mam nadzieję że to tylko z powodu dotarcia silnika i z czasem chodź o troszkę będzie lepiej...
Co do tempomatu bo też tu się wątek pojawił oczywiście jadąc z góry wyłącza gaz i uważam że mimo wszystko utrzymując równą prędkość daje niskie spalanie.
Bardzo jestem ciekawy opinii na temat spalania silnika 0.9? jak duże mogą być różnice...

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Eliot »

Do usera Jackowski3miasto
Otóż mogę się pochwalić poprawionym rekordem. Do tej pory na komputerze uzyskałem 4,2. W sierpniu udało mi się poprawić wynik. Komputer wskazywał 4,0, czyli biorąc poprawkę na jego zaniżanie (wartość zaniżania dokładnie sprawdzona rok temu) uzyskałem średnie spalanie 4,15 Tutaj zdjęcie wyświetlacza:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Wierzę, że w przyszłym roku uda mi się poprawić ten wynik, bo jeszcze były (choć niewielkie) okoliczności zawyżające wynik.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Dan1el »

Można jeżdzić i kulać się z górki z wiatrem lol roll

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Eliot »

A może zerknij na zdjęcie i podpis. Skoro poruszałem drogą jednopasmową i na odcinku 130 km miałem średnią 80 km/h to znaczy, że standardowo jechałem z prędkością 100-120 km/h, bo trzeba wliczyć zwolnienia na obszarze zabudowanym. Zatem nie ma mowy o kulaniu się z górki, tym bardziej, że z Brodnicy droga jest plaska. Jechałem z prędkością trochę wyższą, niż dozwolona, co po prawdzie nie jest powodem do chwalenia się, ale nie jest też jazdą dziadka emeryta.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Maciek R4 »

U mnie teraz jest Espace IV 2.0T Grand z LPG.

Jeżdżę głównie po mieście, spalanie mam na poziomie 12-13L lpg/100km.
W sierpniu ćwiczyłem przez ok 14 dni dość intensywnie trasę Otwock-Białystok i tam przy jeździe 150 i więcej wychodziło ok 14/100.
Zrobiliśmy też z przyczepą kempingową trasę +/- 1150km / Otwock-Pobiedziska-Grzybowo-Bydgoszcz-Otowck. Spalanie wyszło 13,3/100 przy prędkościach 80-90.
za duży obrazek

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Dan1el »

Eliot pisze: sobota, 3 listopada 2018, 17:47 A może zerknij na zdjęcie i podpis. Skoro poruszałem drogą jednopasmową i na odcinku 130 km miałem średnią 80 km/h to znaczy, że standardowo jechałem z prędkością 100-120 km/h, bo trzeba wliczyć zwolnienia na obszarze zabudowanym. Zatem nie ma mowy o kulaniu się z górki, tym bardziej, że z Brodnicy droga jest plaska. Jechałem z prędkością trochę wyższą, niż dozwolona, co po prawdzie nie jest powodem do chwalenia się, ale nie jest też jazdą dziadka emeryta.

Spróbuj pojechać trasę 1100 km w 9 godzin gdzie kończy się 130 ograniczenie jechać min 160km/h i wtedy sprawdż średnią :D

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Eliot »

Nie nie spróbuję, bo wtedy spali mi dużo, a ja biję rekordy w niskim spalaniu, a nie w wysokim. Co roku na urlop pierwszy odcinek zawszę jadę nad Balaton. To jest 890 km. Autostradą jadę 130-140 km. Wtedy spalanie jest znacznie wyższe. W granicach 6-6,5 litra. Myślę, że przy średniej 160 miałbym w granicach 9 litrów. Ale powtarzam - to nie sztuka jechać 160 i spalić 9 litrów. Trudniej jest 100-120 by ugrać średnią 80 km/h i spalić 4 litry.
Jechać szybko jest łatwiej. Jechać wolniej i ekonomiczniej już nie tak łatwo. Trzeba wiedzieć kiedy jechać na jałowym biegu, kiedy redukować biegi i tp.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: BlackRaven »

Coś jest problem z ukazaniem się mojego postu więc wrzucę go tu też
O paru dni testuję rozwiązanie które sam stworzyłem na dziś dotyczy silnika 1.6 16V Na poczatku spalanie nieco wzrosło ale po przegonieniu samochodu zacząłem test od przejazdu dwupasmówką na tempomacie prędkość 102 km/h 30 km wynik z kompa 4,5 L/100km Teraz będą testy miejskie na bardzo krótkich odcinkach (dojazd do pracy) wyniki wyglądają obiecująco ale napiszę coś za kilka dni. Może być ciekawie a dostosowanie tego rozwiązania do silników od 1,4 16V aż do 2,0 16V nie powinno być większym problemem. Oczywiście silnik musi być w dobrej kondycji .Większe oszczędności jak na razie widać bedą na dłuższej spokojnej jeździe czyli rozgrzanym silniku. Trzymajcie kciuki
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Rafał japan
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:39
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Rafał japan »

Mój od wczorajszego zakupu go sredni8,8lto biorąc pod uwagę ten motor i wagę pojazgu wynik bardzo dobry jak dla mnie

Awatar użytkownika
Tomczan70
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 21 października 2018, 09:29
Renault: Renault Captur
Silnik: 0,9

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Tomczan70 »

Jackowski3miasto pisze: piątek, 15 grudnia 2017, 14:00 jestem ciekawy opinii na temat spalania silnika 0.9? jak duże mogą być różnice...
Cześć, w tym roku to już mój drugi Captur z silnikiem 0,9. Pierwszym zrobiłem 4300km do chwili, gdy mnie koleś zmiótł z jezdni. Drugiego kupiłem w październiku. Tamten i ten nowe z salonu, z tym samym silnikiem. Tamten po dotarciu miał spalanie na poziomie 6,1l/100km. Obecny daje mi wskazania 6,8l/100km (przejechałem nim dopiero 850km). Obecnym jeżdżę wokół komina. Tamtym były wycieczki do Poznania , do córki.

Awatar użytkownika
halski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 4 października 2018, 19:07
Renault: Megane III Grandtour
Silnik: K4M
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: halski »

Też się pochwalę, moja Thalia benzyny spala średnio ok 7 litrów. Na LPG spalanie w zależności czy trasa czy tryb mieszany i czy okres zimowy lub letni wynosi od 8 do 9.5 litra na 100km.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Dan1el »

Eliot pisze: środa, 7 listopada 2018, 22:26 Nie nie spróbuję, bo wtedy spali mi dużo, a ja biję rekordy w niskim spalaniu, a nie w wysokim. Co roku na urlop pierwszy odcinek zawszę jadę nad Balaton. To jest 890 km. Autostradą jadę 130-140 km. Wtedy spalanie jest znacznie wyższe. W granicach 6-6,5 litra. Myślę, że przy średniej 160 miałbym w granicach 9 litrów. Ale powtarzam - to nie sztuka jechać 160 i spalić 9 litrów. Trudniej jest 100-120 by ugrać średnią 80 km/h i spalić 4 litry.
Jechać szybko jest łatwiej. Jechać wolniej i ekonomiczniej już nie tak łatwo. Trzeba wiedzieć kiedy jechać na jałowym biegu, kiedy redukować biegi i tp.

No co ty a to w automacie CVT to można takie rzeczy robić. Patrz podpis ;)

weekendbus
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2018, 14:20
Renault: Renault Clio III
Silnik: 1,5 DCI

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: weekendbus »

angry2 Moje Clio III - 2007r. pali obecnie jeżdżąc na miejscu 5,2 l/100 km. Jest już chłodniej, więc spalanie trochę wzrosło. Mam zamontowane magnetyzery i do silnika ( do oleju- wlany Motor-Life ). I to daje nienaganną pracę silnika, bo zostało wyeliminowane tarcie w silniku.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Dan1el »

weekendbus pisze: sobota, 17 listopada 2018, 14:56 angry2 Moje Clio III - 2007r. pali obecnie jeżdżąc na miejscu 5,2 l/100 km. Jest już chłodniej, więc spalanie trochę wzrosło. Mam zamontowane magnetyzery i do silnika ( do oleju- wlany Motor-Life ). I to daje nienaganną pracę silnika, bo zostało wyeliminowane tarcie w silniku.

brawa roll

ODPOWIEDZ