iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 2007-2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Jak miałem okazje porównać wersje z 2008 i 2012 to tak jak kolega Darek napisał lepsze jakościowo materiały wykończeniowe , bardziej elegancko w srodku , wiadomo na zewnątrz widać ale i jeszcze jedno koła 18 cali zamiast 17 cali . Kolega Darek nie napisał że to jego trzeci KOLEOS - jednak coś w nich jest takiego ...

jaclawski

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: jaclawski »

Średnio mi się podobają te Twoje ala chromowane nakładki. Nie gniewaj się, to moja subiektywna opinia.
Gdzie miałeś zaparkowany samochód pod chmurką we Wrocławiu, że ukradli Ci koła? Koledzy jeżdżą 730d e65, i zawsze jest jakieś ryzyko, że skubną im aluski, jak nie całe samochody. Jednemu ukradli w sumie wkłady do lusterek. Sprawa inaczej ma się ku renault. Jestem we Wrocławiu spokojny, że nikt od byle francuza nie będzie miał co kraść - BŁĄD!.
Pozdrawiam chłopaki i zapraszam na spotkanko, jak się kiedyś uda :)

Ps.
Mam pytanie. Widziałem raz koleosa we Wro, oraz Oleśnicy, który miał ciekawie przerobioną instalację. Mowa tu o koleosach przed fl. Mianowicie, świeciły się tylko postojówki + ewentualnie halogeny, zaś z tyłu, nie świeciły się światła. Gdzie można ogarnąć taki temat? Te żarówki z tyłu palą się na potęgę. Od 2009r wymieniałem już 3 ! :P

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Niestety dopiero po czasie dowiedziałem się że osiedle Kosmonautów bliżej stacji kolejowej Wrocław Kużniki , nie jest oazą spokoju. Niestety szukanie miejsca parkingowego po południu przy coraz większej ilosci pojazdów na własnej ulicy to juz chyba norma wszędzie. Co do kół / nowy komplet opon i mój samochód który stał 3 dni w jednym miejscu i gdzie dziwnym trafem nie paliło sie oświetlenie w nocy. To nie oficjalny parking tylko po prostu kawałek utwardzonego miejsca na tzw "chaszczach" przy ulicy.
Jak sie potem okazało dwa tygodnie wczesnej praktycznie w tym samym miejscu okradziono z kół BMW i było kilka włamań do samochodów.
Co do chromów - dodały one trochę lepszego wyglądu w całej stylistyce zewnętrznej pojazdu a że koszty były niewielkie wydaje mi się że było warto
Jest teraz wyjątkowy i chyba jedyny taki we Wrocławiu :D

SlyOne
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 grudnia 2013, 21:24
Renault: Koleos
Silnik: 2500 LPG
Lokalizacja: Kraków

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: SlyOne »

Witam

Czy ktoś z was zmieniał może mieszek?
Potrzebowałbym informacji jak zdjąć plastik dookoła mieszka, aby nic nie połamać.
Mój mieszek jest trochę dziurawy więc pora odświeżyć go na nowy :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Witam . W moim Koleosie zrobilem wymiane tego mieszka w pierwszej kolejnosci. Mieszek przymocowany jest do tej plastikowej ramki. Musisz delikatnie ta ramke podwazyć w górę - tam są zatrzaski . Ramka z mieszkiem wychodzi bez problemu. Uwaga musisz wyciagnac rowniez gałkę. Pociągnij ją mocno w górę. A teraz gdzie kupic mieszek do Koleosa. Na Allegro znalazlem firme ktora reklamowala sie ze sprzedaje skorke na gałke dzwigni zmiany biegow. Po rozmowie telefonicznej wyslalem im na wzor moj mieszek razem z ramką. Po okolo 7 dniach otrzymalem nowy czarny skorzany mieszek plus skorke na gałke.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

A tak przy okazji zapytam kolegę - jaka masz zamontowaną instalacje LPG ? Ile ci pali gazu ?
Ja u siebie mam STAG IV .

SlyOne
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 grudnia 2013, 21:24
Renault: Koleos
Silnik: 2500 LPG
Lokalizacja: Kraków

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: SlyOne »

Instalacja BRC. Zbiornik 73l wchodzi ok 56l. Pali max 13l. Na zbiorniku zrobilem 440km. Wcześniej mialem Lagune II FL też z BRC i nie było problemów.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

U mnie zbiornik w miejscu koła zapasowego mieści 50 l . Spalanie LPG w granicach +/- 12 litrów . Oczywiście przy prędkościach powyżej 110 km/h spali nawet 15 l .
W wakacje zrobiłem prawie 2500 km z przyczepą kempingową ( DMC 1000 kg ) na trasie Wrocław- Chorwacja- Wrocław ) i tutaj niestety 17l do 20 l - wg mnie trochę za dużo . Wcześniej miałem Honde CRV ( silnik 2000 cm3/ 150 KM ) z polską instalcją Feniks i z tą samą przyczepą na tej samej trasie średnio 15l. Tak że musze podjechać do gazowników niech jeszcze sprawdzą i ewentualnie wyregulują.

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: old »

No to wersja w diesl'u znacznie oszczędniejsza jest. Moje średnie spalanie Opole-Włochy-Chorwacja-Opole ok. 3tyś km wyszło 9.5l, a było trochę jazdy po górach. Wszystko z przyczepką kempingową również 1T. Z tego względu zamieniłem benzynę na diesel.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Jestem po wizycie u gazowników . Przy okazji zrobiłem roczny przegląd instalacji gazowej / okazało się że była mała nieszczelność w okolicach parownika i to też mogło mieć wpływ na zużycie gazu . Aktualnie wszystko sprawdzone i ustawione. Akurat kilka dni temu miałem przegląd roczny rejestracyjny / diagnosta przy wyniku spalania na LPG był zachwycony spalaniem w moim Koleosie.
A przy okazji mija juz rok od zakupu a wiec pora na podsumowanie : przez rok przejechałem ok. 12.000 km oprócz wymienionego ostatnio akumulatora ( 70 Ah ) nie mam żadnych zastrzeżeń . No nie wspomnę o ukradzionych kołach / ale to już inna historia /.

SlyOne
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 grudnia 2013, 21:24
Renault: Koleos
Silnik: 2500 LPG
Lokalizacja: Kraków

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: SlyOne »

witam

Gdzie się znajduje gniazdo OBD2?

A poza tym wrzucam link z instrukcjami serwisowymi do Koleosa:)

http://www.web-wizard.net/koleos/

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Dzieki za instrukcje SUPER !!!!
może to kogoś zainteresuje

http://www.aliexpress.com/wholesale?cat ... diagnostic

Oprzyrzadowanie do diagnostyki pojazdów RENAULT i nie tylko

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: kudlaty »

lodzik66 pisze:Oprzyrzadowanie do diagnostyki pojazdów RENAULT i nie tylko
To już lepiej kupić CLIPa ;)

SlyOne
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 grudnia 2013, 21:24
Renault: Koleos
Silnik: 2500 LPG
Lokalizacja: Kraków

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: SlyOne »

tylko gdzie mam w samochodzie to gniazdo OBD2 znaleźć?

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: old »

nie jestem teraz pewien ale chyba jest pod skrzynką bezpieczników lub pod kolumną kierownicy

ODPOWIEDZ