iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic I ph II] Stuki słyszalne z przodu auta

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieczar
Oklejony
Oklejony
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 13:57
Renault: brak
Silnik: inny
Lokalizacja: Lublin

[Scenic I ph II] Stuki słyszalne z przodu auta

Post autor: Pieczar »

Wraz z przyjściem wiosny zaczęło coś stukać z przodu auta, bardziej w dni suche ciepłe niż mokre zimniejsze, przy jeździe na wprost z małą prędkością oraz na parkingu przy manewrowaniu lewo-prawo i przód-tył, przy przejeżdżaniu przez małe nierówności drogi (np. leżący policjant itp.).

Pierwsze co, to na przegląd zawieszenia pojechałem i znalezione-wymienione:
- wymienione gumy
- 4 tuleje wahacza
- lewy sworzeń
i miało być ok. Na drugi dzień to samo dalej coś stuka z przodu.

Pojechałem na SKP:
- zawieszenie - diagnosta nie miał się do czego przyczepić... mówił, że może w lewym drążku przy gruszce(?) kielichu(?) coś tam coś tam
- na moją prośbę pojeździliśmy chwilę po parkingu i stwierdził, że to oba łożyska McPhersonów - wymieniłem (już wcześniej w warsztacie coś bąkneli o tym)

Teraz stuka coś dalej, ale jakby mniej niż wcześniej... moje pytanie, co to może być?

Wieczorem szukałem i jedyne co znalazłem w sieci, nakierowało mnie na maglownicę, czy to może coś mieć wspólnego? i ile taka zabawa z maglownicą, jeżeli coś z nią nie tak, może kosztować?

Może macie jakieś inne pomysły na bolączkę mojego Scenica?
Pozdrawiam,
Pieczar :)

Awatar użytkownika
Pieczar
Oklejony
Oklejony
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 13:57
Renault: brak
Silnik: inny
Lokalizacja: Lublin

Re: [Scenic I ph II] Stuki słyszalne z przodu auta

Post autor: Pieczar »

byłem popołudniu u mechanika, u którego wymieniałem łożyska McPhersonów po poradę... powiedział, że to może być maglownica, ale kazał najpierw pojechać na SKP, gdzie jest gość od maglownic, żeby zobaczył co się tam dzieje... czy to faktycznie maglownica

diagnoza: do wymiany prawy drążek i osłona maglownicy z prawej strony... mówił, że coś tam się wybiło i stąd to stukanie, określone przez niego "pyk pyk pyk, tyr tyr tyr" ;) maglownica jest ok wg niego

jutro chyba wymiana ww. elementów, chyba, że macie inne pomysły??

P.S. mnie się zdawało, że słyszę to z lewej strony, ale z doświadczenia wiadomo, że dźwięk może się nieść po samochodzie
Pozdrawiam,
Pieczar :)

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: [Scenic I ph II] Stuki słyszalne z przodu auta

Post autor: MarcinD »

No w zasadzie u Ciebie nie powinno tego być, skoro tyle rzeczy powymieniałeś... Ale u mnie jak się okazało, stukanie z lewej przedniej strony było efektem wyrwanego amorka...

Awatar użytkownika
Pieczar
Oklejony
Oklejony
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 13:57
Renault: brak
Silnik: inny
Lokalizacja: Lublin

Re: [Scenic I ph II] Stuki słyszalne z przodu auta

Post autor: Pieczar »

dlaczego nie powinno być? tamte rzeczy nie mają przecież nic wspólnego z drążkami :) amorki są w porządku tyle razy przeglądane było zawieszenie w ostatnich dniach, że nie wierzę, że amorki zostały przegapione ;)
Pozdrawiam,
Pieczar :)

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: [Scenic I ph II] Stuki słyszalne z przodu auta

Post autor: MarcinD »

No właśnie dlatego nie powinno być - mówię o urwaniu amorka ;). U mnie stukał właśnie urwany amorek i pozrywał gumy stabilizatora.

Awatar użytkownika
Pieczar
Oklejony
Oklejony
Posty: 226
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 13:57
Renault: brak
Silnik: inny
Lokalizacja: Lublin

Re: [Scenic I ph II] Stuki słyszalne z przodu auta

Post autor: Pieczar »

no więc dziś z rana został wymiony prawy drążek i jego osłona przy maglownicy... zrobiłem już kilkanaście kilometrów po mieście i póki co jest błoga cisza

z tego co mi mechanik pokazywał, to stary był sztywny i w żadnym zakresie nie był ruchomy (mniemam, że tak nie powinno być )... tylko tak sobie myślę, czy nie za dużo sobie zaśpiewał? 160 zł materiały + 60 zł robocizna, w sumie 230 zł? co koledzy na taką kwotę?
Pozdrawiam,
Pieczar :)

raventix

Re: [Scenic I ph II] Stuki słyszalne z przodu auta

Post autor: raventix »

Możesz napisać skąd bierzesz tak niskie ceny? :)

ODPOWIEDZ