iparts></a>
<a href= francuskie

[ scenic 1,9 dci 2000r] Kontrolka silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Buli

[ scenic 1,9 dci 2000r] Kontrolka silnika

Post autor: Buli »

Witam forumowiczów, niedawno kupiłem to autko do tej pory oprócz kontrolki świec nic nie wyskakiwało i to już opanowałem, ALE ostatnio po przejechaniu około 60 km w temperaturze około -4 i prędkościach około 90-110 km/h włączyła mi się kontrolka silnika i stop i obroty maksymalnie 1500 dochodziły, zatrzymałem auto i dopiero po kilku minutach kontrolki zgasły po odpaleniu i niby wszystko jest ok ale często słyszę jak po wyłączeniu silnika chodzi wentylator chłodnicy, wtedy też się włączył jak zapaliły się kontrolki. Płyn chłodniczy jest sprawdzony do -30 i stan jest w granicach normy. To co zauważyłem wskazówka temp. silnika dochodzi maks. do 3 kreski. Czy pojawienie się tej kontrolki i włączanie się wentylatora to może być coś poważnego? Jechać do mechanika czy na razie obserwować. Może ktoś miał coś podobnego? Pozdrawiam

uio

Post autor: uio »

Wymień filtr paliwa

Buli

Post autor: Buli »

A czy mogło mieć to coś wspólnego z tym że auto kilka dni stało na dworze temp ujemna i może ropka zgęstniała co przypchało filtr?

uio

Post autor: uio »

Może

mirekkulbaka

Post autor: mirekkulbaka »

Z zapytaniem ? co wspólnego ma wentylator chłodnicy z filtrem paliwa.

Buli

Post autor: Buli »

No właśnie też mnie to zastanawiało, sądzą po rozmowie ze znajomym mechanikiem że to będą czujniki temperatury skoro włącza się wentylator chłodnicy

uio

Post autor: uio »

Buli pisze:to będą czujniki temperatury
termostat, zapowietrzony układ,niedrożna chłodnica...

Buli

Post autor: Buli »

Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić co konkretnie czy pozostaje podłączenie pod komputer?

uio

Post autor: uio »

Wątpię czy komp coś pokaże

Clio1171

Post autor: Clio1171 »

moze sterownik silnika zwariował przez chwile w niskich temperaturach komputery dyski twarde wariuja i czesciowo moga sie zresetowac i stracic dane lub je zmyslic np sonda Lambda poda wartosc dobra a srerownik cos sobie wkreci zmyslonego... moze tak byc przez bardza niska temperature nie wiem jesli mowie zle przepraszam .was:)

Buli

Post autor: Buli »

Znowu zapaliła się w czasie jazdy kontrolka silnika i napis stop, cały czas włącza się wentylator wiec na 99% to czujniki temperatury. Gdzie mogą się one znajdować? ile mniej więcej kosztują i czy można je samemu wymienić bez specjalistycznych narzędzi? Może ktoś pomoże?

uio

Post autor: uio »

Buli pisze:to czujniki temperatury
1 830 251 za 70
Buli pisze:czy można je samemu wymienić bez specjalistycznych narzędzi?
Tak

lesnyvanos

Post autor: lesnyvanos »

15000O brotow to tryb awaryjny moze zaczynaja sie problemy z regulatorem cisnienia na pompie. Clip ci wszystko powie. Moze (defekt 137 funkcja regulacji listwy............) filtr paliwa z czujnikiem w nadkolu??? bum

ODPOWIEDZ