iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 99' DTI ] Ciężko pali jak zimno !!!!

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bielik13

[Scenic 99' DTI ] Ciężko pali jak zimno !!!!

Post autor: bielik13 »

Witam wszystkich, zrobiło sie zimno na dworze i mój scenic ciężko pali tzn. musze go kręcić jakieś 15 sekund zanim zapali. Ostatnio wymieniałem rozrząd i mechanik powiedział że paliwo cofa się z pompy i tak pomyślałem tak czy ma sens założenie zaworka zwrotnego na przewodzie czy jednak lepiej udać się do pompiarza żeby sprawdził pompe, co wy na to szok

Grzesp

Post autor: Grzesp »

To może byc to.
Ale sprawdź świece żarowe - to też częśta przyczyna trudności w odpalaniu.
U mnie kontrolka gasła szybka a komputer wykazał 3 spalone!!

remi89

Post autor: remi89 »

Ja mam scenia 1.9 dci rok 2000 i tez gdy wogole zaczely sie chlodne dni nawet na poczatku wrzesnia-listopada mial juz problemy z odpaleniem, myslalem ze to akumulator lecz jest dobry, ladowanie tez mam dobre, bylem u elektryka on wyczyscil mi styki przy rozruszniku i na krotki czas pomoglo, czy w tym wypadku tez koge stawiac na swiece??? driver

Grzesp

Post autor: Grzesp »

To masz to co ja miałem...
po wymianie świec rano i tak musi 2 razy przekręcic zanim zaskoczy ale jest lepjej. We wtorek na mrozie to ciężko było, oj ciężko.


Dziagnostyka kosztuje 160 zł e serwisie
więc nie wiem czy nie lepiej zainwestować od razu w świece.
Nie wiem ile na nich przejechałeś

uio

Post autor: uio »

bielik13 pisze:czy ma sens założenie zaworka zwrotnego na przewodzie
Ma
Sprawdź świece i prąd jaki dostają

bielik13

Post autor: bielik13 »

Wiecie co chyba mam przestawiony zapłon, jestem po wymianie kompletnego rozrządu i to od tego momentu się zaczęło, niestety w mojej okolicy nie ma żadnego dobrego gościa co by się tym zają i muszę troche poczekać bo znalazłem w Pabianicach speca od pomp ale ma zawalone terminy. Jak sprawa się wyjaśni to dam znać a co prądu i świec to były sprawdzane i jest wszystko OK.

remi89

Post autor: remi89 »

Autko ma przejechane 174 tys. jedyne co w nim wymienilem to wszystkie filtry, oleje oraz plyny. A co do swiec nie mam zielonego pojecia czy facet od ktorego kupilem autko wymienial je wogole. Ale moze dzisiaj sie wybiore do elektryka to napisze co i jak. Pozdro :)

canooe

Post autor: canooe »

U mnie też były problemy z zimowym odpaleniem samochodu, i ku mojemu zaskoczeniu okazało się iż spalone są wszystkie 4 świece.
W związku z tym mam takie pytanie czy na wskaźnikach nie powinna palić się kontrolka od świec która by świadczyła o awarii.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Nie ma takiej kontrolki.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

canooe

Post autor: canooe »

A tak w ogóle to było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem to iż pomimo nie sprawnych świeć mój Scenic na mrozie do około - 5 stopni jeszcze odpalał. :D Fakt dla mnie do końca nie zrozumiały ale prawdziwy.

Szkoda tylko iż Renault nie wyposażył tego modelu w kontrolkę która by taką awarię sygnalizowała.

Grzesp

Post autor: Grzesp »

tydzień temu komputer pokazał temperaturę -22 stopnie i Renia nie odpaliła. Brakło prądu.
Nie mogłem też odpalić z kabli bo... zamarzła linka otwierania maski :(

Dwa dni walczyłem aby ją otworzyć .... bezinwazyjnie. Zużyłem butelke odmrażacza i płó butelki wd40 ale sie udało.
Strasznie malutki jak na diesla miał akumulatorek szok
W serwisie zmierzyliśmy ładowanie i zdecydowałem sie na mocniejszy akumulator.
Teraz pali za dotknięciem ;)

remi89

Post autor: remi89 »

Grzesp pisze:zamarzła linka otwierania maski
Witam, też mam problem z tą linką, a nie che mi się zakładać nowego tematu. Mianowicie miałem stłuczkę i lekko wgniotła mi się maska akurat przy zamku. Niestety nie mogę otworzyć maski, bo gdy pociągne za dźwignie do otwierania maski, nic nie słychać, a dźwignia nie powraca do swojej pozycji tylko trzeba ją dopchnąć ręką.
Potrzebuję takiej linki do Scenica 1.9 dci rok 2000. Na allegro widziałem do megane I.

ODPOWIEDZ