iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólne] Jak usunąć klej na szybie po naklejkach?

Moderator: Grupa Moderatorów

soldek

[Ogólne] Jak usunąć klej na szybie po naklejkach?

Post autor: soldek »

Szukalem gdzie moge ten temat zalozyc i nie bardzo pasuje nigdzie, a jest to swego rodzaju problem.. Wczoraj zdjalem z tylnej szyby naklejki Renault Kiljańczyk i zostal uciazliwy klej.. Ma ktos jakis pomysl czym go skutecznie zmyc? Wyczytalem, ze dziala rozpuszczalnik Nitro, probowal ktos?
Jedna naklejke cholernie ciezko zerwac.. a jesli juz to odrywa sie mm kawalkami jak sie z nia uporac? :P Wystawic ja na slonce jak bedzie grzalo ladnie? :P
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 grudnia 2010, 10:22 przez soldek, łącznie zmieniany 1 raz.

czarna

Post autor: czarna »

W hipermarketach budowlanych masz takie specjalne "cóś" co wygląda podobnie do szpachelki, tylko zamiast metalu ma na końcu ostrze - ogólnie służy to do czyszczenia szyb z farby olejnej, emulsji, zapraw itp. Ja używam tego do rozwiązywania wyżej opisanego problemu :) Zainwestuj koszt zakupu to około 10zł - więc nie wiele a efekty są naprawdę więcej niż zadowalające...

G-Boy

Post autor: G-Boy »

idz do sklepu, kup spray do czyszczenia hamulcow - w aso za 30zl duza puszka, a w motoryzacyjnym moze nawet taniej - a 100% skutecznosci i nie narusza lakieru jak rozpuszczalnik - delikatne a skuteczne. I nie zostawia sladow.

http://www.moto-akcesoria.pl/spray-valv ... er,p,19364

naklejke podgrzej suszarka albo wystaw na slonce - zejdzie bez sladu. Gwarantuje.

soldek

Post autor: soldek »

czarna pisze:tylko zamiast metalu ma na końcu ostrze
A to "cóś" nie porysuje mi szyby?

Ten spray "G-Boy"-a to dobra alternatywa, chyba przetestuje w przyszlym tygodniu i dam znac jak efekty.

czarna

Post autor: czarna »

Nie porysuje :) Ostrze jest pod specjalnym kątem i służy dokładnie do usuwania/czyszczenia konkretnie szkła, szyb, luster, ale widzę że kolego G-boy poddał ci tez dobry pomysł :)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Jest taki specyfik do zmywania Pianki montażowej do okien np. mała buteleczka kosztuje sporo bo 20-30 zł, w zestawie masz pędzelek i płytke do podwadzania nieczystości.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Chinczyk

Post autor: Chinczyk »

Benzyna ekstrakcyjna też działa - dostaniesz w każdym sklepie z materiałami budowlanymi

soldek

Post autor: soldek »

Dzieki wszystkim za dobre rady, troche sposobow sie nazbieralo :) Moze przyda sie tez innym, ja skorzystam z tego spraya do hamulcow bo cena jest w miare ok i moze sie tez kiedys do czegos innego przydac :)

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Rozpuszczalnik Nitro rozpuści Ci lakier, gdyby coś Ci ciapło.

Najbezpieczniejsza jest benzyna ekstrakcyjna - jest bezpieczna dla lakieru i dobrze radzi sobie z klejami, smołą itd, a do tego jest tania.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
jerzyf
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jerzyf »

Metalowa skrobaczka jest bardzo dobra, tylko nie do tylnych szyb bo ścieżki podgrzewające szybę uszkodzisz ! cry
Jerzy

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

nic nie zastąpi szerokiego noża takiego którego uzywają warsztaty wymieniające szyby...
plus ew. można lekko podgrzać szybę ale nie za mocno bo pęknie ;)
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: $SKORPION$ »

Dokładnie tak jak pisze Blondas. Zmieniałem naklejkę rejestracyjną po kupnie auta i warsztacie Szyby-AutoJan ,najpierw lekko podgrzał i potem skrobaczką zeskrobał starą i klej po niej
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
jaczu1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: środa, 29 października 2008, 21:45
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Kontakt:

Post autor: jaczu1 »

ja użyłem zwykłej susarki do włosów i benzyny ekstrakcyjnej i po tym zabiegu płyn do mycia szyb i zero śladu polecam
Nowa Pasja Maxi Skutery
www.burgmania.net

MiszaMichel
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:47
Lokalizacja: CK/Krk

Post autor: MiszaMichel »

Witam,
Do usuwania pozostałości po naklejkach rewelacyjnie nadaje sie preparat do usuwania etykiet Label Killer. Niestety nie wiem gdzie można go nabyć, jak potrzebuję to pożyczam z firmy :D
A będąc w temacie naklejek, jest jakiś patent na szybkie usunięcie nalepki z nr rejestracyjnym przyklejanej w prawym dolnym rogu przedniej szybie w przypadku przerejestrowania auta??? Ja się z tą nalepką męczyłem z 1,5h Woda, rozpuszczalnik, nie puszczało. Musiałem użyć ostrych narzędzi: kluczy od mieszkania, ale bez żadnej ryski szyba :)
Pozdrawiam,
MM

Espers

Post autor: Espers »

Ponieważ moja działka to reklama, często zmagam się z problemem naklejek. Najlepszy i najszybszy sposób to suszarka lub w zależności od podkładu opalarka, czasem nożyk do tapet, ale ostrożnie żeby nie porysować szyby, rozpuszczalnik nitro na szmatkę i pucowanko, a na szybie na koniec CLIN. Najlepszy efekt a szyba jak nowa.

ODPOWIEDZ