iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólny]Mrugnięcie awaryjnych przy otwarciu/zamknięciu drzwi

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lookaty

[Ogólny]Mrugnięcie awaryjnych przy otwarciu/zamknięciu drzwi

Post autor: lookaty »

Bardzo prosta zabawka, po zamknięciu/otwarciu centralnego za pomocą pilota, światła awaryjne mrugają tak jak przy włączaniu alarmu. Gotowe do podpięcia urządzenie wygląda tak (wersja moja, uporządkowana ;))
Obrazek

Obrazek
potrzebne są:
* przekaźnik 12V 30/40A
* 4szt diod prostowniczych np. 1N4007
* 6szt konektorków służących do wpięcia w wiązkę elektryczną samochodu
* izolacja termokurczliwa

schemat podłączenia do przekaźnika:
Obrazek
Koszt wraz ze wszystkimi elementami to ok 10-12zł. Ja użyłem specjalnych konektorów na wsuwki męskie, tak aby to było czytelnie i estetycznie podłączone. Każda instalacja elektryczna w Renault jest inna zatem trzeba samemu dojść, w które przewody należy się wpiąć. Wydaje mi się, że we wszystkich modelach przełącznik awaryjnych jest zaraz obok centralnego zamka więc długie przewody nie będą potrzebne :)


(opis za: http://www.renault19.pl/forum/viewthrea ... rowstart=0)
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 stycznia 2010, 15:05 przez lookaty, łącznie zmieniany 1 raz.

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

I tu problem bo twingo ma centralny zamek kolo lampki wew. a awaryjne w kokpicie..wiec jak trzeba gable a z 1,5 m spokojnie.. kurde no a chciałem już mieć mrugniecie światełkami( meganka i scenic maja to seryjnie a twingo ful wypasie nic więcej już się nie da dołożyć to tego niema ale głupie..)
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

Szumak

Post autor: Szumak »

Proponowałbym użyć gniazdo pod przekaźnik, by nie było w przyszłości problemów z kolejnością podpinanych kabelków.

Np.: http://www.elektroland.com.pl/podstawa- ... o-12v.html

Acha, kable w gniazdku można łatwo zarobić swoje jeśli ktoś potrzebuje mieć odpowiednie kolorki ;)

ODPOWIEDZ