iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur] wymiana - światła mijania LED

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

[Captur] wymiana - światła mijania LED

Post autor: Tomu80 »

LEDy H1 BOSMA w miejsce fabrycznych H1 zamontowane! :-) Wg producenta mają 4000 lumenów (2x więcej od fabrycznych LED Pure Vision). Wymagały wycięcia otworów w gumowych zaślepkach reflektorów (docelowo zamontuję inne głębsze zaślepki bez wycięć).
Świecą dużo lepiej niż halogenowe H1 Philips X-treeme Vision, ale do ksenonów trochę im brakuje... Jeśli chodzi zaś o barwę,to światło jest po prostu białe-nie niebieskawe jak przy ksenonach.
Po montażu pojechałem na stację diagnostyczną sprawdzić czy to przejdzie przegląd. Diagnosta wyregulował je odrobinę wyżej i stwierdził, że świecą idealnie "książkowo". Nie zorientował się że to niefabryczne LEDy. Na wszelki wypadek wydrukowałem i podmieniłem też naklejki na reflektorach - skopiowałem i obrobiłem w programie graficznym etykiety że zdjęcia z aukcji z oryginalnymi lampami LED Pure Vision do Captura, po czym wydrukowałem je na papierze samoprzylepnym. :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odległość ciągu 15-tu garaży:
Obrazek

...i geometria:
Obrazek

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur] wymiana - światła mijania LED

Post autor: Tomu80 »

Obrazek

Zaślepki przerobione. Oryginalne zaślepki "pogłębiłem" przez doklejenie klejem na gorąco gumowego pierścienia wyciętego z uniwersalnych zaślepek do reflektorów z allegro. Do tego w zaślepkach wybiłem otwory na kable, które uszczelnieniłem gumowymi przelotkami.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Captur] wymiana - światła mijania LED

Post autor: mopsik »

Teraz profeska :)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur] wymiana - światła mijania LED

Post autor: kudlaty »

Tomu80 pisze: piątek, 30 listopada 2018, 21:00 Nie zorientował się że to niefabryczne LEDy.
To jakiś niezły gość. Przecież od razu widać niefabryczne przetwornice ledów ;)

Modyfikacja na plus, ale schowaj gdzieś ładnie te przetwornice ;)

Tomu80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 27 października 2017, 16:37
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur] wymiana - światła mijania LED

Post autor: Tomu80 »

Nie ma gdzie schować przetwornic-za krótkie kable,a nie chce mi się ich przedłużać. Zamiast tego spreparowalem naklejki na nie z logiem Renault. Myślę że nikt się nie zorientuje że to coś niefabrycznego.:-)
Obrazek

ODPOWIEDZ