iparts></a>
<a href= francuskie

PHILIPS oryginał Renault, co te tweetery są warte?

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
SpiderMAN

PHILIPS oryginał Renault, co te tweetery są warte?

Post autor: SpiderMAN »

http://www.allegro.pl/item616398446_fab ... cenic.html
Chciałem zasięgnąć opinii co to warte... Głośniki oczywiście powędrują w deskę na podszybie.
Ktoś mi może powiedzieć jak sobie radzą z wysokimi tonami?
Moja jednostka to póki co Pioneer DEH-2900MP, ale z czasem będzie to DEH-600BT.

Posiadam na przodzie midbassy z zestawu Magnat Classic 213, bez zwrotnic i tweeterów gdyż te musiałem zostawić w poprzednim aucie. W desce mam założone jakieś głośniki blożej nieokreślone Clariona z papierowymi membramami, ale charczą niemiłosiernie, gdyż nie dają rady nadążyć za Magnatami...
Na tyle mam midbassy z zestawu Magnat UltraS 213.
Nie mam w tej chwili pieniędzy na nowy zestaw odseparowany na przód, poza tym z głośników które mam założone w drzwi jestem bardzo zadowolony. Z czasem zamontuję w drzwiach midbassy Magnat Classic 16cm, a te powędrują do tyłu wraz z tweeterami i zwrotnicami z tegoż zestawu.

SpiderMAN

Post autor: SpiderMAN »

Naprawdę nikt nic o nich nie wie?

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

Daj sobie spokój, nie za taką kasę.

Te same pieniądze a będą o wiele lepsze:

http://www.allegro.pl/item612694280_mag ... _24_m.html

albo te:

http://www.allegro.pl/item620300292_twe ... aszam.html
Powered by L7XE V6 24V

SpiderMAN

Post autor: SpiderMAN »

No dobra, tylko jak ja te Carfity zamontuje w originalnym miejscu bez tego koszyka? jakiś pomysł? Nie chce żeby na naszych wspaniałych drogach wpadły do deski rozdzielczej... ;)

Baron

Post autor: Baron »

SpiderMAN pisze:No dobra, tylko jak ja te Carfity zamontuje w originalnym miejscu bez tego koszyka? jakiś pomysł?
żaden problem, w Megi też wymieniłem syczki i woziłem jakieś Pyle'a. Dostaniesz w komplecie blaszki, wkręty, dodasz od siebie trochę inwencji twórczej i wyobraźni i dasz radę. ;) Tam jest trochę plastiku, do którego można to przymocować.

SpiderMAN

Post autor: SpiderMAN »

Baron pisze:
SpiderMAN pisze:No dobra, tylko jak ja te Carfity zamontuje w originalnym miejscu bez tego koszyka? jakiś pomysł?
żaden problem, w Megi też wymieniłem syczki i woziłem jakieś Pyle'a. Dostaniesz w komplecie blaszki, wkręty, dodasz od siebie trochę inwencji twórczej i wyobraźni i dasz radę. ;) Tam jest trochę plastiku, do którego można to przymocować.
No to chyba zapodam te Magnaty, do kompletu do pozostałych Magnatów w aucie...

Jest jeszcze druga kwestia...
Czy ktoś się orientuje czy do Scenica w oryginalnych miejscach w drzwiach, pod oryginalnymi maskownicami wchodzą głośniki 16cm? Oczywiście po wycięciu nadmiaru plastiku... Ale czy jest szansa zrobić to tak, aby z zewnątrz nie było widać, że w aucie jest audio daleko idące od seryjnego...

Trzecia kwestia...
Ile mat bitumicznych potrzebuję aby wygłuszyć dobrze przednie drzwi? I czego się mogę spodziewać po tym zabiegu? Głębszego basu? Czy może czegoś innego...

SpiderMAN

Post autor: SpiderMAN »

Mały Upik... Zapakowałem w przednie drzwi woofery Magnata z serii Needle z potężnym magnesem neodymowym...
Fotki tych potworków zapodam jak będę robić wygłuszonko drzwi.
A propo, potrzebuję informacji ile mat potrzeba by wygłuszyć dobrze przednie drzwi w Scenicu.
Różnica w porównaniu do dość dobrze grających Classiców jest znaczna, oczywiście na korzyść Needle'ów.

Muszę jeszcze zapodać tweetery i maty i zobaczymy czy mnie to na tym etapie usatysfakcjonuje :)...

Kolejny Upik... 18.05.2009 CarFit T15 on board... posłuchałem rad i nawet toto ładnie gra...
Dokładnie to zrobiłem tak...
Nie wkręcałem ich w miejsce 10cm głośnika, lecz obciąłem nieco im te wąsy i wkleiłem pod maskownice, dookoła nich przyciąłem kawałki gąbki i ją wcisnąłem między tweeter a maskownicę.
Do otworów po głośnikach w desce zapakowałem gąbkę akustyczną dwie warstwy.
Jest fajnie... :D

ODPOWIEDZ