iparts></a>
<a href= francuskie

JBL czy PowerBass??

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

gogolix

JBL czy PowerBass??

Post autor: gogolix »

Może ktoś mi doradzić jak sub bedzie lepszy?? JBL GT5-12B, a może PowerBass M12?? Jeszcze jedno pytanie. W jakiej skrzyni będą one lepiej pracowaly?? Ciśnieniowej czy może BR??

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Uzywalem jbl I bylem zadowolony... byl w tubie,lecz przelozylem do skrzyni i dalej gra ok.. w sumie 3 lata z subem jbl I 2 z glosnikami powerBass I zlego slowa nie powiem na obie firmy.. kieruj sie cena,bo to I to bedzie dobrym wyborem...

Awatar użytkownika
didko
Bania Zlotu
Bania Zlotu
Posty: 694
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 12:00
Renault: Meg cab i 2x coupe
Silnik: F7R K4M F4R874
Lokalizacja: O-c/Wwa

Post autor: didko »

Witaj, zalezy jakie masz oczekiwania, fundusze, oraz czy chcemy by "lupalo", a moze liczysz tez na czysty sprezysty miekki bass? Jesli sluchasz muzyki w stylu techno i chcesz, by auto drgalo a wrazenia odsluchowe byly dostrzegane z daleka - kupujesz tanszego JBLa i wkladasz go w obudowce BassReflex. Jesli jednak stac Cie wydac te pare zl wiecej, to sub powerbassa jest zdecydowanie lepsza pozycja, ktora w zamknietej obudowie bedzie sprawowac sie bardzo dobrze. Wtedy uzyskasz szybki, miekki i czysto brzmiacy bass. Pojawia sie tez pytanie - czym to bedzie napedzal, glosnik PowerBassa ma wieksze zapotrzebowanie na moc. Pozdrawiam i czekam na opinie innych klubowiczow :)
Megane cabrio F7R
Megane III coupe K4M
Megane III coupe F4R874

gogolix

Post autor: gogolix »

Co do muzyki to tak naprawdę słucham różnej. Począwszy od trance po przez dance a skończywszy na dobrej czarnej muzie. Nie zależy mi na tym żeby wszyscy wkoło wiedzieli, że jadę i słyszeli mnie z 200 metrów. Co do mocy wzmacniacza to nie jest ona oszałamiająca bo wynosi zaledwie 150wat RMS. Jest to wzmacniacz czterokanałowy magnata. Przez pewien czas maiłem do niego podłączoną skrzynie z BR też tej samej firmy. Głośnik miał 300wat RMS i powiem szczerze, że zaspokajał mnie w stu procentach. Co do ceny obu propozycji to tak. Za cenę nowego JBL-a w skrzyni zamkniętej mam używanego Powerbassa też w zamkniętej. Niestety nie dysponuje za dużą gotówką, a i też nie oczekuje po tym całym sprzęcie, że będzie wszystko się trzęsło w samochodzie. Zwyczajnie chciałbym żeby bas w autku był odczuwalny i słyszany w środku. Zastanawiam się właśnie nad skrzynią zamkniętą gdyż w megane coupe PHI bagażnik nie jest za duży, a chciałbym żeby był też do czegoś przydatny. Każdy wie że skrzynia zamknięta ma mniejszy litraż więc zajmuje mniej miejsca :)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Ja mam tego http://www.nokaut.pl/glosniki/glosniki- ... -1264.html JBL'a w skrzyni zamkniętej i mi w zupełności wystarcza :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

nie slyszalem zadnego z w/w glosnikow, wiec polecam odsluch obu...

choc ja pewno sklanialbym sie w strone PB.
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

gogolix

Post autor: gogolix »

Z odsłuchem może być problem bo chce któregoś z nich kupić na alledrogo :P sam nie wiem co wybrać, bo JBL kusi tym że jest nowy. Natomiast Powerbass wygląda bardziej solidnie. Jego zawiesze wskazuje na duży wychył membrany, ale niestety za te pieniądze dostane tylko używanego.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

ja bym poczekał do zlotu jeśli oczywiście na nim będziesz :) Będzie prawie każdy który udzielał się w tym temacie będziesz mógł posłuchać, pomacać itd ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
didko
Bania Zlotu
Bania Zlotu
Posty: 694
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 12:00
Renault: Meg cab i 2x coupe
Silnik: F7R K4M F4R874
Lokalizacja: O-c/Wwa

Post autor: didko »

Bede sprzedawal swojego JBL 1204CC w zamknietej obudowie. Gral u mnie od ubieglego roku, przy czym zime spedzil w domu i tak naprawde jezdzilem z tym sprzetem nie dluzej jak 4 miesiace. Jak bedziesz zainteresowany moge podeslac zdjecia i zastanowic sie nad cena;) Towar w 100% sprawny i calkiem milo grajacy. Pozbywam sie go tylko i wylaczacznie ze wzgledu na zmiane sprzetu na nieco wyzsza polke. Napedzanym byl wzmacniaczem MacAudio, ktory z reszta tez bede sprzedawal - bodajze 150W rms, takze mu zadnej krzywdy nie uczynil. :)
Megane cabrio F7R
Megane III coupe K4M
Megane III coupe F4R874

gogolix

Post autor: gogolix »

Fajnie byłoby przyjechać na zlot, ale niestety troszkę za daleko gdyż mieszkam w Koszalinie:P ( prawie każdy kojarzy Koszalin z tego, że leży koło Mielna :) ) Jeśli chodzi o JBL-a kolegi Didko to dziękuje za propozycje, ale jeśli się już zdecyduje na głośnik tej firmy to będzie model GT5-12 :D

G-Boy

Post autor: G-Boy »

gogolix pisze:ale niestety troszkę za daleko
takie pojecie nie istnieje :P Nikomu nie jest za daleko do Borek :P

Kolego a z ciekawosci - czym bedziesz to napedzac?

gogolix

Post autor: gogolix »

Jak narazie dysponuje jedynie magnatem edition four niestety. W niedalekiej przyszłości chcę kupić Carpower HPB 1502 a magnata zostawić i podłączyć pod niego przednie i tylne głośnik.

maniekxx

Post autor: maniekxx »

Ja mogę ci polecić firmę Rockford Fosgate np. seria P1 ( o jakości brzmienia RF nie trzeba chyba nic mówić.. ) http://www.allegro.pl/item592845774_roc ... od_ss.html i zbudować sobie skrzynkę BR jeśli chodzi o Trance i 'zejścia' basu
Sam planuje się zebrać na serię T1 albo 2x P3D215 za pare mies.

gogolix

Post autor: gogolix »

Doszła jeszcze jedna opcja suba, a mianowicie Lanzar Max 12 ST w szkrzyni BR. Może z tą skrzynią miał ktoś osobiście doczynienia??

dziki

Post autor: dziki »

Musze przyznać że trochę firm przeleciałem w całej karierze CA i chciałbym Ci powiedzieć że po wielu doświadczeniach z różnymi "subami" postawiłbym na ReAudio.
Tylko te sprawdziły się jeżeli chodzi oczywiscie o Trafiego.

ODPOWIEDZ