iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II, 03]

Buuum buuuum....

Moderator: Grupa Moderatorów

GraVeR

[Megane II, 03]

Post autor: GraVeR »

Witam Was drodzy słuchacze :D

Ogromnie szalenie wielkie pytanie, mam w swoim żelasku driver radio oryginalne, czyli na cd, pytanie brzmi nastepujaco, czy ktos z Was ma jakis patent, albo zna mozliwosc, jak z CD zrobic mp3? Oczywiscie nie wyciagajac tego radia? Moze jakas mozliwosc podlaczenia Ipoda?Ale jak? Moze cos innego?

Prosze o pomoc

Pozdrawiam pijaki

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

zdziwko

sa PENY podlaczane pod zapalniczke, ktore wysylaja sygnal na odpowiedniej czestotliwosci ktora ustawiasz w radiu :)

Wystarczy nagrac MP3 na pena, ustawic odpowiednia czestotliwosc na radiu i oto z CD masz MP3 nie wyciagajac radia...

cos jak by taka zabawka...
http://www.allegro.pl/item556104181_z4_ ... ma_fm.html
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Grzybek_lodz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:11
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Grzybek_lodz »

Mam transmiter który ma możliwość podłączenia karty pamięci pena oraz jakiegoś zewnętrznego źródła dźwięku jack i do tego sterowanie z pilota ja nie narzekam :)
http://allegro.pl/item548726873_transmi ... pilot.html
właśnie coś takiego mam :)
Obrazek

Janusz2011

Post autor: Janusz2011 »

O to fajny patencik a powiedzcie czy cos takiego mozna kupic w jakiś sklepach no np. Media mark czy coś takiego a jak nie to w jakim sklepie tego szukac? roll

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Janusz2011 pisze:O to fajny patencik a powiedzcie czy cos takiego mozna kupic w jakiś sklepach no np. Media mark czy coś takiego a jak nie to w jakim sklepie tego szukac? roll
Da się spokojnie kupić w media ten model http://www.allegro.pl/item552037444_nok ... od_ss.html

Miałem go kiedyś, ale mnie jakość muzyki nie satysfakcjonowała, spróbowałem innym również jakość kiepska więc sprzedałem :D Jeszcze gdzieś powinno być moje ogłoszenie na forum.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

lepsza jakosc to inne radio :)
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Janusz2011

Post autor: Janusz2011 »

No kumpel mi przez allegro zamówi jakiś taki to zaobaczymy myśle że poniedziałek wtorek będe miał to urządonko viva

Grzybek_lodz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:11
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Grzybek_lodz »

Jedna uwaga jak będziesz zgrywał Mp3 na coś to je tak zgraj aby miało jedną głośność i jedne wartości po prostu jak byś nagrywał płytkę w tedy jak dostroisz radio raz będzie grało dobrze :)
Obrazek

Janusz2011

Post autor: Janusz2011 »

Grzybek_lodz pisze:Jedna uwaga jak będziesz
Dzięki za poradę, czyli jeśli dobrze rozumiem każda mp3 ma mieć tą samą nie wiem jak to się nazywa częstotliwość czy coś takiego np w winamp-ie to wyświetla, np 128, 160 czy 320 to o to chodzi? o teraz sprawdziłem czy to chodzi o szybkośc transmisji bitów? pokazuje to w media player we właściwościach piosenki to o to chodzi? a jak nie no to jak mozesz to napisz, jakim programem przerobić na to żeby miały tą samą głośność, bo tą szybkość transmisji bitów to gdzieś widziałem program, co to przerabia, ale no musze go poszukać bo nie pamiętam co to było :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Tu bardziej chodzi o poziom sygnału (amplitudę). Niestety różne mp3 często mają różny poziom sygnału i wtedy jak puścisz jedną cichą to następna może Ci "ryknąć". Gorsze jest to, że nie do końca da radę znormalizować hurtem różne nagrania. Każde ma inne parametry sygnału, czasem częstotliwość itp. Są programy do obróbki audio, które mają opcję batch convert (czyli takie hurtowe przerabianie) jak SoundForge, ale nie zawsze może dać to wymagany efekt.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Grzybek_lodz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:11
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Grzybek_lodz »

CDex konwertujesz pliki MP3 na WAV i następnie z powrotem wszystkie na raz daje ci ten program możliwość ustawienia większości parametrów.
Miłej zabawy :)
Masz coś znalazłem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 ... &CDex+1.51
Obrazek

Janusz2011

Post autor: Janusz2011 »

A to teraz wiem o co chodzi lol
Grzybek_lodz pisze:Masz coś znalazłem
Dzięki wielkie napisze jak mi to poszło no i jak działa i podam linka który model zamówiłem viva

rosa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 21:57
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: rosa »

A ja mam inne pytanko... Auto to samo co w temacie, ale czy orientuje sie ktos czy w Cabasse Auditorium (wbudowana zmieniarka) jest wyjscie na wzmaka ? Z góry dzięki za info.
Elbląg moim miastem, RENAULT moją marką

GraVeR

Post autor: GraVeR »

dzieki. a jezeli mam transmiter fm w moim gps?? to jak dostroic te radio w megane ii? jak to sie robi?

rosa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 21:57
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: rosa »

GraVer... zwykle transmitery dostepne na aledrogo dzialaja w bardzo prosty sposob... ustawiasz je np. na 108 FM i nastepnie to samo robisz z radyjkiem i ot po temacie ;))
Elbląg moim miastem, RENAULT moją marką

ODPOWIEDZ