iparts></a>
<a href= francuskie

[megane 2002 1.6 ] Zamek tylnych dzwi

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mart1ni

[megane 2002 1.6 ] Zamek tylnych dzwi

Post autor: mart1ni »

Pozdrawiam
wszystkich na forum jestem nowy .

Zatrzasneły mi sie tylne drzwi ( nie moge ich otworzyć z zewnatrz ani wewnatrz) w aucie zdjołem tapicerke tylnych drzwi próbowałem je jakos otworzyc ale nie dałem rady prosze o pomoc jak odblokować zamek cry

przeszukałem forum i nic tu nie ma podobnego

pozdrawiam marcin
Ostatnio zmieniony piątek, 12 marca 2010, 17:38 przez mart1ni, łącznie zmieniany 1 raz.

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

Pół dnia walczyłem z tylnymi lewymi drzwiami u szwagra w Megane ph I,w żaden sposób nie idzie ich otworzyć ,blokadę przesuwałem ,bez zmian,zdemontowałem tapicerkę ,nawet klamkę,by przesunąć blokadę (okazuje się,że w środku zamka jest fajny cyngiel którym można ją odblokować ,niestety drzwi nadal nie można otworzyć ,brak jakiejkolwiek reakcji na ruch klamką od wewnątrz,czy zewnątrz .Może ktoś ma jakiś jeszcze pomysł ? Myślałem dziś odciąć ogranicznik ,i zdjąć drzwi z zawiasów i próbować odchylić ,ale to już hard core i niewiem czy by można było choć trochę dostać się do zapadki w zamku Gdyby można chociaż było dostać się do zaczepu który jest przykręcony do karserii,wtedy można by rozwiercić śruby ,które go trzymają,jednak niema dostępu Siłownik centralnego normalnie chodzi,jednak coś blokuje otwarcie drzwi .Rozważam teraz zastosowanie brutalnej siły,tylko by zniszczeń było jak najmniej . Musi być jakiś sposób by te drzwi otworzyć . Na początku myślałem,że ''cyngiel ''od blokady jest przesunięty,ale jest w dobrej pozycji,przesuwałem go drucikiem,o dziwo łatwo się dało,oraz po zdemontowaniu klamki,dzwigienką w zamku,niestety to nie pomogło,coś musiało strzelić w tym zamku skoro ani cięgno klamki wewnętrznej ,ani zaczep klamki zewnętrznej nie otwierają drzwi . Może ktoś się spotkał już z tak trudnym przypadkiem ? szok

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Byś może nity zapadek się poluzowały albo nawet urwały i dlatego nie możesz zwolnić rygla . Jedyne co pozostaje to dobra latarka , jak nie dojrzysz wnętrzności to lusterko i próba odblokowania rygla od środka drzwi. Oczywiście to sposób na tożeby nic nie zniszczyć . Mozolny ale skuteczny .
Obrazek

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

od wewnątrz drzwi również przy dobrym oświetleniu próbowałem przesuwać w zamku wszystko co tam było ruchome ,niestety bez skutku ,już rece opadają ,nawet po częściowym zdjęciu drzwi z zawiasów ,mimo nieznacznych ruchów drzwiami nic nie wskuraliśmy cry ,dalej trzyma na tym zaczepie .

Awatar użytkownika
ren_mar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:13
Renault: Megane
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: DW

Re: [megane 2002 1.6 ] Zamek tylnych dzwi

Post autor: ren_mar »

wiem że temat ma już trochę ale odkopuję bo też nie mogę otworzyć tylnych drzwi w megane I ph II :| nie mam pomysłu jak je otworzyć żeby później nie było problemu i auto musiało stać otwarte. Czy poprzednicy jakoś rozwiązali swój problem? :)
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

szczypior8509

Re: [megane 2002 1.6 ] Zamek tylnych dzwi

Post autor: szczypior8509 »

Miałem takie sam problem nie mogłem drzwi otworzyć bo ułamała się jakaś podkładka od klamki i na dodatek wcześniej wcisnąłem blokadę dla dzieci .i w ogóle nie szło otworzyć .Ale przyszedł kumpel ściągnął tapicerkę i jakiś sposobem grzebiąc coś od środka otworzył .dodam spec od czarnej roboty .Szukajcie takich co znają się na otwieraniu samochodów bez kluczyka może oni dadzą rade .mnie to kosztowało 0,5 litra wódeczki.

ODPOWIEDZ