iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3] Bixenony, regeneracja czy wymiana

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
szymoncierocki
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 19 października 2023, 20:18
Lokalizacja: PL

[Laguna 3] Bixenony, regeneracja czy wymiana

Post autor: szymoncierocki »

:think:
Witam w mojej lagunie z 2007 r. mam bardzo słabe światła i mam parę pytań .
1) Regeneracja to koszt ponad 1000 zł od lampy?
2) Kupno nowych bixenon skrętny to około 2000 zł?
3) Są też lampy za parę stówek gdzie są żarówki zwykle i tu kolejne moje pytanie czy da się przełożyć do takowej lampy wnętrze z bixenona??
Dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Bixenony laguna 3

Post autor: Rufus »

Najprawdopodobniej miałeś chińskie zamienniki żarników, które mają o wiele wyższą temperaturę pracy i wypalają odbłyśniki. Czas też zrobił swoje.
Ad.1. Jeśli miałbym dać 1000 zł za regenerację każdej lampy, to zdecydowałbym się przerobić na LED. Jeden z naszych klubowiczów tak przerobił Latitude (ta sama budowa lampy co w Lagunie) - efekt petarda, a w nocy jasno jak w południe. Koszt 3000 za komplet.
Ad.2 czytaj Ad.1
Ad.3. Zwykłe lampy halogenowe mają całkiem inna budowę - nie przełożysz wnętrzności. Chyba że zdecydujesz się zostawić halogenowe, ale i tak będą słabiej świecić niż wypalone ksenony.

A może wymycie tych lamp od wewnątrz coś poprawi?
W Safrane jak umyłem, było trochę lepiej.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3] Bixenony, regeneracja czy wymiana

Post autor: kudlaty »

Jeżeli masz kasę na nowe to ja bym kupił nowe reflektory. Jeżeli mnie to oddaj do regeneracji.
LED ok, fajnie świeci, ale robisz to na własne ryzyko bo jest NIELEGALNY. Jeżeli nic się nie stanie na drodze to ok, ale jakiekolwiek zdarzenie z Twoim udziałem i masz przechlapane. Policja i ubezpieczalnie strasznie się wzięły za przerabiane oświetlenie. Możesz nie dostać odszkodowania, mało tego, jeżeli Ty będzie sprawcą to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty z Polisy dla poszkodowanego i Ty dostaniesz fakturę regresem.
Decyzja należy do Ciebie.

Elementów ze zwykłej lampy do ksenona nie przełożysz

szymoncierocki
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 19 października 2023, 20:18
Lokalizacja: PL

Re: [Laguna 3] Bixenony, regeneracja czy wymiana

Post autor: szymoncierocki »

Dziękuję za odpowiedzi czyli nie ma tanich opcji ;) . lol
Pozdrawiam :D

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3] Bixenony, regeneracja czy wymiana

Post autor: superlolek »

Kupić nowe - regeneracja pomaga na chwilę.
Wrzucenie led jest nielegalne i w razie wypadku może skutkować bardzo poważnymi problemami finansowymi.

@Rufus sugerowanie komuś zakładanie nielegalnych ledów powinno być karalne samo w sobie!
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Laguna 3] Bixenony, regeneracja czy wymiana

Post autor: Rufus »

superlolek pisze: piątek, 26 stycznia 2024, 16:45 @Rufus sugerowanie komuś zakładanie nielegalnych ledów powinno być karalne samo w sobie!
Należy czytać ze zrozumieniem - wyraziłem tylko swoje zdanie, a to jeszcze przestępstwem nie jest.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3] Bixenony, regeneracja czy wymiana

Post autor: superlolek »

Rufus pisze: piątek, 26 stycznia 2024, 22:16 Należy czytać ze zrozumieniem - wyraziłem tylko swoje zdanie, a to jeszcze przestępstwem nie jest.
Raczej zasugerowałeś:
Ad.1. Jeśli miałbym dać 1000 zł za regenerację każdej lampy, to zdecydowałbym się przerobić na LED.
Takie sugestie też powinny być karalne bo działają na zasadzie "znajomy zrobił to Ty też możesz". Zatem nie, sugerowanie nielegalnych rozwiązań też powinno być karalne. Potem jadę w nocy i mnie oślepiają i nie mam jak mrugnąć bo oślepię innych i jeździ potem taki i myśli, że wszystko ok, bo nikt mu tych świateł nie sprawdzi bo na stacjach diagnostycznych nie mają odpowiedniego sprzętu.

Jakiś czas temu pojawiło się gdzieś w sieci info, że kilka osób w Polsce przeszło odpowiednią ścieżkę i mają legalnie zamontowane LEDy z papierami oraz badaniami. Czyli się da! Idę jednak o zakłada, że za 1000,- tego nie zrobisz.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

ODPOWIEDZ