iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2.0 dCi 150km 2007 automat] Blokujący się pedał gazu, skrzynia biegów.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Mrk233
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2022, 23:41
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150km

[Laguna III 2.0 dCi 150km 2007 automat] Blokujący się pedał gazu, skrzynia biegów.

Post autor: Mrk233 »

Witam, ostatnio przytrafiła mi się nieprzyjemna przygoda. W trakcie jazdy zablokował się w pełni wciśnięty pedał gazu, a akurat musiałem hamować przed poprzedzającym samochodem. W pośpiechu próbując przesunąć dźwignię w tryb neutralny wrzuciłem wsteczny :palm:
Pytania mam dwa, co mogło spowodować zacięcie się pedału i jaki wpływ moja pomyłka mogła mieć na stan automatu? Skrzynia zachowuje się normalnie, nie zauważyłem, żadnych problemów. Pozdrawiam :)
Laguna III 2.0 dCi 150km 2007 automat

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III 2.0 dCi 150km 2007 automat] Blokujący się pedał gazu, skrzynia biegów.

Post autor: kudlaty »

Pedał mechaniczni wpadł w podłogę czy był normalny ale nie reagował a obroty wzrosły?

Co do skrzyni, gdyby miało się coś uszkodzić usłyszałbyś to ;) prawdopodobnie skrzynia ma zabezpieczenie na taką ewentualność i "wrzuciła" luz

Mrk233
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2022, 23:41
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150km

Re: [Laguna III 2.0 dCi 150km 2007 automat] Blokujący się pedał gazu, skrzynia biegów.

Post autor: Mrk233 »

Zaciął się w podłodze po wciśnięciu na maksa i nie chciał wyjść, udało się po kilkukrotnym wciśnięciu.

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Laguna III 2.0 dCi 150km 2007 automat] Blokujący się pedał gazu, skrzynia biegów.

Post autor: Rufus_skp »

Mrk233 pisze: środa, 9 lutego 2022, 09:19 Zaciął się w podłodze po wciśnięciu na maksa i nie chciał wyjść, udało się po kilkukrotnym wciśnięciu.
Ok, niebezpieczna sytuacja.

Zobacz, czy pedał nie blokuje się o dywanik.
Mechanicznie tam chyba nie ma co się uszkodzić - toż to potencjometr - chyba, że kickdown się zablokował...
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

Mrk233
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2022, 23:41
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 dCi 150km

Re: [Laguna III 2.0 dCi 150km 2007 automat] Blokujący się pedał gazu, skrzynia biegów.

Post autor: Mrk233 »

Nie udało mi się jednoznacznie stwierdzić, co było przyczyną awarii, jednak wydaje mi się, że możliwości mogły być dwie.
Albo dywanik, sprawdziłem i faktycznie jest możliwość zablokowania pedału dywanikiem, chociaż jestem na 90% pewien, że był wpięty w podłogę, albo coś dostało się do szczelny mechanizmy. Po obu stronach są bardzo wąskie szczeliny nie szersze niż karta bankomatowa nawet po popchnięciu pedału, jednak wydłubałem stamtąd kawałki kory. Choć nie jestem w stanie sobie wyobrazić jakim cudem to mogło się tam dostać, wydaje mi się, że kawałek drewna mógł przyblokować na chwilę pedał. 

ODPOWIEDZ