iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Fales
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 2 grudnia 2019, 20:46
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0dci

[Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: Fales »

Witam Wszystkich

Wracałem wczoraj do Niemiec, -11stC i przy delikatnych nierównościach na autostradzie poczułem jak pociągnęło mnie w lewo, pomyślałem że koleina ale później problem się powtórzył gdy przy większej jakiejś nierówności i zabujaniu karoserią ściągnęło tak że uruchomiła się kontrola trakcji, następnie zjazd z autostrady ślimak w prawo dociskam gaz żeby wyjść z łuku i znowu szarpnięcie w lewo.
Dziś rano jadąc do pracy sprawdziłem czy problem nadal występuje i na łuku przyśpieszenie i wyraźnie dało się odczuć że samochód delikatnie przyhamowuje jedno z kół jakby próbował wyprostować auto przy poślizgu. O co kaman? co to może być bo robi się nieprzyjemnie.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: kudlaty »

Pewnie jest ślisko i zadziałała kontrola trakcji czy tam ESP

Fales
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 2 grudnia 2019, 20:46
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0dci

Re: [Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: Fales »

Poważnie?

:palm: :palm:

Sławek84
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2021, 09:15
Renault: Laguna 2
Silnik: 2,0t

Re: [Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: Sławek84 »

Poważnie.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: kudlaty »

Fales pisze: poniedziałek, 27 grudnia 2021, 14:40 Poważnie?

:palm: :palm:
Tak, poważnie. Tak działa ESP. Rozumiem, że do tej pory jeździłeś autami z lat 90tych i mogłeś nie mieć z tym styczności. Radzę poczytać jak to działa żeby nie było zaskoczenia co i jak i dlaczego ;)

Fales
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 2 grudnia 2019, 20:46
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0dci

Re: [Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: Fales »

Toście są spece
widzisz administratorze jakbyś dopytał jak co i kiedy a nie podjeżdżał z jakimiś latami 90 to że byś komuś pomógł a tak piszesz głupoty bez żadnej analizy problemu.
jak pokonasz chłopaku chociaż połowę tych kilometrów które mam już na koncie zrobione autami z różnych lat i różnej wagi to pogadamy bo porady typu esp lub podłącz pod komputer to kpina
a do wiadomości tylna belka jest problemem barania łąko
ucz się i poczytaj

Awatar użytkownika
Marcin_Ka
Oklejony
Oklejony
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2021, 22:42
Renault: Renault Laguna II
Silnik: 2.0 16v 99kW
Lokalizacja: Milejów

Re: [Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: Marcin_Ka »

Być może to Cię trochę naprowadzi.
Brat miał podobną sytuację w bmw e46. W trakcie jazdy identyczne objawy, plus kontrolka abs. Winny okazał się sensor przyspieszenia bocznego, czyli najprościej mówiąc ESP. Sporadycznie, spontanicznie, pokazywał skrajne wartości, tak jakby auto kręciło się w kółko, stąd blokowało koła w trakcie jazdy, co było niebezpieczne przy większych prędkościach.
Najłatwiej byłoby podpiąć kompa w trakcie jazdy i sprawdzić jakie wartości pokaże Ci w tym kierunku.

Tak, to była beemka, więc to tylko podpowiedź, w którą stronę można uderzyć z poszukiwaniem

Fales
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 2 grudnia 2019, 20:46
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0dci

Re: [Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: Fales »

Wielkie dzięki
takie odpowiedzi do czegoś prowadzą

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III 2.0dci 2008] Nagłe przyhamowywanie jednego z kół

Post autor: kudlaty »

Fales pisze: czwartek, 30 grudnia 2021, 18:15 widzisz administratorze jakbyś dopytał jak co i kiedy a nie podjeżdżał z jakimiś latami 90 to że byś komuś pomógł a tak piszesz głupoty bez żadnej analizy problemu.
Nikt tu nie jest od ciągnięcia za język. Jeżeli chcesz otrzymać wyczerpującą odpowiedź to powinieneś wyczerpująco opisać problem, a nie, że "Auto przyhamowuje, kontrolka ESP, co to jest?".
Fales pisze: czwartek, 30 grudnia 2021, 18:15 jak pokonasz chłopaku chociaż połowę tych kilometrów które mam już na koncie zrobione autami z różnych lat i różnej wagi to pogadamy
Jakie możesz mieć pojęcie ile km pokonałem i czym? Takie samo jak ja o Twoich, więc wydaje mi się, że polemika na ten temat nie ma sensu.
Fales pisze: czwartek, 30 grudnia 2021, 18:15 bo porady typu esp lub podłącz pod komputer to kpina
No pewnie. Bo przez internet jesteśmy w stanie ogarnąć na czym polega problem auta bez sczytywania błędów. W dodatku błędów, którego jeden może oznaczać wiele problemów. Gratuluje jeżeli potrafisz odgadnąć bez sprawdzenia elektronicznego w czym jest problem w aucie posiadającym tak dużo elektroniki :)
Fales pisze: czwartek, 30 grudnia 2021, 18:15 a do wiadomości tylna belka jest problemem barania łąko
No tak. Bo przez forum byłem w stanie zobaczyć, że belka jest krzywa, czy ma zjechane tuleje, czy cokolwiek innego. W ogóle po Twoim opisie z pierwszego posta z automatu można się domyslić, że to o belkę chodzi, a ja niedouczony nie miałem pojęcia :palm:

Skoro wszystko wiesz to po co pytasz?

Pozdrawiam i życzę mniej awarii. Może nie trzeba będzie pisać z niedouczonymi administratorami ;)

ODPOWIEDZ