iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 14r.] rozrząd i automat

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Dejwidoski
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 27 lutego 2020, 09:19
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 DCi

[Laguna III 14r.] rozrząd i automat

Post autor: Dejwidoski »

Witam, jako nowy użytkownik tego samochodu chciałbym zapytać o kilka ważnych rzeczy. Chodzi mi o silnik 2,0DCi 175km połączony z automatem.
1. Jak to jest z tym rozrządem, co ile go wymieniać? Auto ma 178000km przebiegu(potwierdzony w aso). W serwisie powiedzieli mi, że wymiana co 150000km, mechanik u którego chciałem to zrobić powiedział, że sprawdził to i renault zaleca sprawdzenie rozrządu przy 150000km przebiegu, a nie wymianę. Słyszałem też, że nic się z tym nie robi póki nie hałasuje? Jak to jest u was i co polecacie zrobić?
2. Druga sprawa to skrzynia automatyczna, czy wymieniać w niej olej i jeśli tak to metodą dynamiczną czy statyczną? W renault nam powiedzieli, że nie ma tego w zaleceniach, ale czytałem, że i tak warto wymieniać ten olej, jeśli tak to co ile taki zabieg się wykonuje i jeżeli przy 175000km jeszcze nie miał wymienianej to czy można jeszcze to zrobić?

z góry dziękuję, za pomoc.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III 14r.] rozrząd i automat

Post autor: kudlaty »

1. Z tego co wiem to tam jest łańcuch i 400tys. to on spokojnie wytrzymuje. Można zrobić kontrolę naciągu, ale jak go nie słychać i nic się tam nie leje itd to bym nie ruszał.
2. Olej najlepiej wymieniać co 60tys. Metodą dynamiczną wymienisz raz cały olej. Statyczną musiałbyś to zrobić z 5 razy (może by się cały zmienił)

Dejwidoski
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 27 lutego 2020, 09:19
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 DCi

Re: [Laguna III 14r.] rozrząd i automat

Post autor: Dejwidoski »

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze co do tego rozrządu, są jakieś zalecenia renault co do wymiany tego łańcucha czy według nich jest bezobsługowy?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III 14r.] rozrząd i automat

Post autor: kudlaty »

A tego Ci nie powiem, ale zapewne zalecenia Renault mogą być inne niż życie pokazuje. Tak jak to jest w przypadku np oleju w automacie

Dejwidoski
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 27 lutego 2020, 09:19
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 DCi

Re: [Laguna III 14r.] rozrząd i automat

Post autor: Dejwidoski »

Racja. Szukałem w instrukcji obsługi, ale nic na ten temat nie ma.. też czytałem, że ludzie duże przebiegi robią na tym rozrządzie, ale podobno zdarza się też, że przy niższych przebiegach się wyciąga. Nie wiem czy lepiej to robić profilaktycznie czy jak się coś zacznie dziać to będzie hałasować bo jak pęknie to chyba silnik do remontu..

ODPOWIEDZ