iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna I 1.8 ph1] - tarcie w skrzyni, problemy z biegami,

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
czartek70
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 21 września 2018, 19:30
Renault: Laguna
Silnik: 1.8

[Laguna I 1.8 ph1] - tarcie w skrzyni, problemy z biegami,

Post autor: czartek70 »

Dobry wieczór,
Niestety ale początek świąt zaczął się kiepsko. Mój samochód - Laguna I zaczął wydawać bardzo nieprzyjemne dzwięki najprawdopodobniej, że skrzyni biegów (ręczna). Nie mam kompletnie pomysłu jaki może być tego powód. Opiszę równażnikami zdań objawy:

1. Podczas zmiany biegów 2/3,3/4/4/3 słychać bardzo głośny metaliczny dzwięk, nie zgrzyt, bardziej tarcie. Tak jakby coś blokowało.

2. W trakcie jazdy słychać cały czas dzwięk jakby coś było luźne, coś się tłuczę. Nawet po wysprzęgleniu nadal słychać coś w skrzyni. Mniej, ale nadal.

3. Tarcie również słychać przy dodawanie gazu(puszczam nogę z gazu słychać tarcie(w momencie szarpnięcia), dodaję słychać tarcie).

4. Jak samochód stoi w miejscu jest ok, nie ma problemu. Jak się toczy na wysprzegląnym sprzęgle/na biegu/na luzie słychać turkot/trochę tarcia.

5. Samochód mi to rozpędza się bez problemu, sprzęgło normalnie łapie. Na 5 biegu raczej nie słychać tarcia, jedynie wydaje mi się zwiększoy dzwięk pracy.


Tarcie - trudno opisać dokładnie dzwięk, moze uda się nagrać. Nie jest to typowy zgrzyt, bardziej tak jakby skrawał metal.

Proszę o pomoc co to może być

Jeszcze jedno:

Wczoraj przez 10kilemtrów cały czas było słychać to turgot/tarcie/zgrzyty, aż naglę w pewnym momencie podczas wrzuczenie trzeciego biegu, coś w skrzyni się zablokowało, szybko dałem na luz i nagle wszystko ustało na 4km(dojazd do domu). Biegi ładnie wchodziły, nawet go mocno przeciągłem i wszystko ok. Jakby nigdy nic. Dziś znów wszystko wróciło.
Olej wymieniany w tym roku, w silniku w tamtym.

driver

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Laguna I 1.8 ph1] - tarcie w skrzyni, problemy z biegami,

Post autor: patrys4891 »

Pierwsze co mi przyszło do głowy to brak oleju w skrzyni.
Zaczął bym od jego zlania i zobaczenia cy są jakieś opiłki.


obliczone na lukakatorze

Obrazek

ODPOWIEDZ