iparts></a>
<a href= francuskie

[ R19 1.8 ]przełacza z lpg na pb

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
seba_r89

[ R19 1.8 ]przełacza z lpg na pb

Post autor: seba_r89 »

Mam taki problem w mojej 19 mianowicie ponizej 2,5 tys obr lpg przelacza sie na pb samo z siebie po przegazowaniu znow przełącza na lpg pojade chwile na mniejszych obrotach niż 2,5 tys i znow jest to samo przy wiekszych obrotach juz jest ok
co to moze byc ??

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

To tak wygląda jak by centralka sterujaca LPG była juz wadliwa. Poprostu źle odczytuje parametry silnika.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kudlaty »

przede wszystkim, którą masz generację gazu?

też jestem za tym, że to centralki wina ale jeżeli masz II gen to mam jeszcze parę typów ;)

seba_r89

Post autor: seba_r89 »

no nie jestem pewien ale najprawdopodobniej I generacjie wiec sprawdze ta centralke :)

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

I czy II gen nie ma funkcji przełaczania z LPG na PB i tym samym Twój problem leży w samej instalacji ( elektrycznej ) . Sprawdź wszystkie połaczenia elektrozaworów, gniazda bezpieczników od LPG które powinny być czyste, Kostkę i styki samego przełacznika o ile takowe występują ( zazwyczaj się wypalają ) . Przewody od LPG przy akumulatorze. Oczywiście wszystkie połaczenia instalacji LPG powinny być lutowane czego duża częśc zakładów montażowych nie robi.
Obrazek

ODPOWIEDZ