iparts></a>
<a href= francuskie

[R11 Electronic `85] Niedziała prędkościomierz

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

[R11 Electronic `85] Niedziała prędkościomierz

Post autor: gzara »

Witam
Od jakiegoś czasu przestał mi działać prędkościomierz. Co prawda stało się to po tym jak wyciągałem moduł przetwarzający ten sygnał (i inne) na język zrozumiały dla wyświetlacza, ale podejrzewam czujnik w skrzyni. Od czujnika idzie kabel trzy żyłowy z czego jedna to ekran podpiąłem miernik ustawiłem na Ohmy i pokazało "3" i w trakcie jazdy nic się nie zmienia.

Czy dobrze go sprawdziłem?
Czy taki czujnik można naprawić?
Czy można taki czujnik dokupić?

Awatar użytkownika
tombog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2009, 00:10
Renault: 25
Silnik: Z7W760
Lokalizacja: WA/LU
Kontakt:

Post autor: tombog »

Omomierzem nic nie zmierzysz. Prędzej V coś Ci pokaże, ale najlepiej podłączyć oscyloskop. Nie pamiętam teraz czy XR25 da się do tego podłączyć. Ja jednak obstawiam styki gdzieś po drodze, lub w samych zegarach.
www.renault25.eu
Obrazek
Miarą mówcy nie jest ten co mówi, lecz ten co słucha

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: gzara »

Co dziwne XR nie da się podłączyć bo nie ma gdzie. ten czujnik jest jakiś pęknięty. Ostatnio nie mam czasu ale może pożycze od kogoś taki czujnik i będzie wiadomo.
Czy w R25 Ph1 czujnik był tylko z jedną wtyczką prostokątną przy zegarach czy był łączony pod maską na okrągłą wtyczke

Awatar użytkownika
tombog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 28 maja 2009, 00:10
Renault: 25
Silnik: Z7W760
Lokalizacja: WA/LU
Kontakt:

Post autor: tombog »

Może czujnik faktycznie sie skończył, skoro jest popękany. Czy jest taki sam jak w R25 ph1, nie wiem, ale pewnie ci co mają takie autko powinni coś wiedzieć na ten temat. Ja osobiście nic nie słyszałem by były inne w ph1 i ph2. Pokaż zdjęcie czujnika, to będzie od czego zacząć.
www.renault25.eu
Obrazek
Miarą mówcy nie jest ten co mówi, lecz ten co słucha

ODPOWIEDZ