iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.6 16V 2006] - problem z komunikacją oraz nie odpala

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
LevCassio
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 25 stycznia 2019, 00:39
Renault: Modus 2006
Silnik: 1.6 16V

[Modus 1.6 16V 2006] - problem z komunikacją oraz nie odpala

Post autor: LevCassio »

Witam wszystkich, auto Teściowej Modus 1.6 16V 2006r. automat. Problem polega na tym: Auto było użytkowane codziennie ale teściowa miała "wakacje" i auto stało przez tydzień po czym akumulator padł kompletnie. Kupiła nowy akumulator, samochód jeździł bez problemu i znowu miała tygodniowe wakacje brawa po czym nowy akumulator padł. To że coś ciągnie to żaden problem. Po podładowaniu już nie odpalał tylko włącza się wiatrak chlodnicy, działa wspomaganie, światła, nawiew itp. ale reszta po prostu nie kontaktuje, najlepsze jest to że po wyciągnięciu kluczyka wszystko działa i ciągnie prąd więc trzeba odłączać akumulator. Immobiliser też jest ok (dioda świeci stałym światłem). Nie ma żadnego połączenia z Clipem jest prąd na złączu diagnostycznym ale nie rozpoznaje w ogóle auta. Czytałem na forum bardzo podobne wątki ale nic co mogłoby mi pomóc. Wszystkie bezpieczniki, kostki, przewody itp sprawdzone, wstawiłem nawet inny sterownik silnika (o takich samych numerach) Wydaje mi się że może to UCH ale nie mam pojęcia. Co ważne teraz po podłączenia akumulatora nic się nie dzieje, a po 5-10min wlacza się wiatrak chlodnicy.
Gdzieś pod kierownica wydaje dziwne dźwięki może ktoś ze specjalistów będzie wiedział o co chodzi: https://youtu.be/JUW8j7GpcVc

Dźwięki od 11 sekundy.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Modus 1.6 16V 2006] - problem z komunikacją oraz nie odpala

Post autor: BlackRaven »

Masy
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

LevCassio
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 25 stycznia 2019, 00:39
Renault: Modus 2006
Silnik: 1.6 16V

Re: [Modus 1.6 16V 2006] - problem z komunikacją oraz nie odpala

Post autor: LevCassio »

Masy były już sprawdzone zapomniałem napisać.
Samochód był u mechanika ale ten nie miał pojęcia co to może być. Problem polega na tym że mieszkamy na "zadupiu" i w dodatku 800km od Polski. Myślę że to problem elektryki może coś się rozkodowalo podczas próby odpalenia na bardzo słabym akumulatorze.

oko26
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 6 marca 2017, 18:51
Renault: Espace 4
Silnik: 2.0T 2006r
Lokalizacja: Kozienice

Re: [Modus 1.6 16V 2006] - problem z komunikacją oraz nie odpala

Post autor: oko26 »

bci być może zalany (bci znajduje się pod maską przy kole po stronie kierowcy, należy zdjąć obudowę i będzie widać) konstruktor modusa nad samym bci zamontował odprowadzenie wody, problem jest taki ze owa woda nie zawsze wpada tam gdzie powinna i leje sie niby po obudowie bci, ale w czasem znajduje sobie wejście i wcieka do środka

ODPOWIEDZ