iparts></a>
<a href= francuskie

Skrzynia automatyczna mb1 - nie blokuje kół na Park

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bluenote740
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 16 czerwca 2017, 14:35

Skrzynia automatyczna mb1 - nie blokuje kół na Park

Post autor: bluenote740 »

Cześć

Kupiłem Twingo 1.2 automat z 2000. Mam następujący problem. Jak ustawię dźwignię biegów na P to samochód zachowuje się tak jak na N - można go przetoczyć . Powinien blokować koła. Domyślam się ze mogę mieć uszkodzoną zapadkę. Jak to wyglada, skąd ja zdobyć i czy naprawa skomplikowana?

Opublikowałem tez posta w sekcji twingo ale ze skrzynia jest popularna to może w clio tez ktoś podpowie


Z góry dziękuje





Sent from my iPad using Tapatalk Pro

bluenote740
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 16 czerwca 2017, 14:35

Re: Skrzynia automatyczna mb1 - nie blokuje kół na Park

Post autor: bluenote740 »

Przeglądałem kilka schematów skrzyni i wiem ze blokowanie kół odpowiada "park pawl". I teraz mam pytanie: czy blokada jest aktywowana wodzidelkami czy jest jeszcze jakiś inny mechanizm (np elektrozawor) który tym steruje. Oglądałem dzisiaj prace wodzildełek i wyglada na to ze pracują poprawnie. A to by sugerowało ze problem jest w środku skrzyni. Chyba ze jest wlaśnie jakiś dodatkowy mechanizm o którym nie wiem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skrzynia automatyczna mb1 - nie blokuje kół na Park

Post autor: kudlaty »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.

ODPOWIEDZ