iparts></a>
<a href= francuskie

[Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Skrokson

[Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: Skrokson »

Dobry dzień
Podejrzewam że zaraz każdy napisze że to już było ale ja już nie mam mocy :/
Sprawa wygląda tak kangoo parkowane ciągle pod chmurka bardzo sporadycznie używany naprawde więcej stoi niż jeździ. Postanowiłem się nim zaopiekować i nagle zonk … pod dywanikami i a raczej już wygłuszeniem kałuża wody … wiec nie ma co czekać trzeba wyrywać wszystko … tak zrobiłem kangoo jest pozbawione wszystkiego siedzeń kanapy wygłuszenia goła blacha no i szukam przyczyny usterki skąd cieknie i tu pojawia się problem …. Cieknie malutko w sensie tak że dziś ok. godz. 6,20 wycierałem i sprawdziłem około godziny 12.20 to były dwie małe kałuże około 3-5cm szerokości po obu stronach jak i pasażera tak i kierowcy w miejscu zgięcia podłogi z bokiem tak jak idzie wiązka kabli (jak będę miał czym zrobię foto) …. Auto długo stało ale kiedy się za nie zabrałem najpierw czyściłem z grubsza cale podszybie odkręcanie wycieraczek i wyciąganie plastików…. Ehhhh już sam nie wiem na co zwrócić uwagę :/ może macie jakieś swoje teorie ?
pozdrawiam

p.s.
nie wiem jak tu dodac fotki wiec sa linki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd9 ... 25412.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d6 ... f33fc.html
Ostatnio zmieniony piątek, 14 stycznia 2011, 14:41 przez Skrokson, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dopisz jeszcze rocznik Kangoorka w temacie.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: VoN »

Podam najczęstsze przyczyny:

Zatkane kanaliki odpływu wody na podszybiu- często wpadają liście, igły etc z drzew, skoro odkręcałeś podszybie i nie masz już plastików sprawdź czymś czy są drożne.

Woda w progach, jeśli masz w nich plastikowe zatyczki sprawdź i wyjmij je.

Dziwna sprawa bo wody faktycznie przybywa szybko, czyli gdzieś się zbiera i pewnie po mału spływa, próbowałeś bujnąć samochód i nasłuchiwać czy gdzieś nie chlupocze?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Skrokson

Re: [Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: Skrokson »

no wlasnie nie bujalem dobra mysl...
a podszybie to chyba bede musial odkrecic drugi raz bo juz raz wyciagalem i co wieksze wybralem ale ciasno tam miejscami i mozliwe ze cos pominelem
no narazie dobrze ze cos pada troche kropi troche poleje przynajmniej sprawdzam jak jest ....
jutro jak bedzie nie padac zabieram sie za to podszybie a pozniej znowu wielkie oczekiwanie na desszcz :D
dam znac co i jak :)

Skrokson

Re: [Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: Skrokson »

a jeszcze takie pytanko te zatyczki w progach ?
wewnatrz auta sa jakies zatyczki ale wyjmujac je raz ze nic nie widac a dwa ze sa glebokie i palcem nie siegam dna.zatyczki sa owalne prawie prostakatne ....
o te chodzi ?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: VoN »

No to właśnie takie zatyczki są w niektórych modelach na zewnątrz w progach (od spodu), nie mówiłem o tych w środku :) ale skoro masz w środku weź wężyk paliwowy jakiś cienki włóż i zaciągnij :) zobaczymy...
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Skrokson

Re: [Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: Skrokson »

Tak jak mówiłeś … zatyczki się znalazły są faktycznie od spodu auta i jedna w progu przy tylnim nadkolu ale to SA chyba od paki….
Zatyczki wyjęte woda wylała się chyba ze 2l :/ masakra a do tego wykręciłem 3 śrubki od osłony jak idzie wydech i tamtędy też leciało.
Sprawa wyglądała chyba tak że auto nie stało teraz płasko bo parking osiedlowy jest trochę pochylony i auto stało dupą wyżej wiec woda w podłodze przelała się na przód i przesiąkała przez taką gumę co jest kładziona na łączeniu blach dlatego tak dziwnie mi się pojawiała i nie mogłem tego zlokalizować.
Teraz wszystko się suszy i czekać na deszcz czy już nie cieknie…. w sumie jeśli podszybie jest już wyczyszczone powinno być dobrze 
Dzięki za podpowiedzi dam znać jak już będę składać auto do kupy i będzie wszystko ok…<piwko>

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: VoN »

Miło że mogłem pomóc :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: Maciek R4 »

woda może lać Ci się do środka przez:
1. antena - potem cieknie słupkiem i ląduje na podłodze...
2. źle wklejona przednia szyba...uszczelka jest raczej w kwestii estetyki...
3. jest coś w zakolu lewego przedniego koła (na Kangoo Klub poszukaj - jest o tym spory temat) są jakieś defekty fabryczne i podobno ASO zaklejało to coś 2 tubami silikonu - ale co dokładnie to nie wiem
4. wiatrak od nagrzewnicy - puszcza na podstawie wodę z podszybia i leci sobie ona na podłogę...
5. nie wiem czy u Ciebie te to będzie, ale pod wykładziną idącą w górę od podłogi do tylnej kanapy (za fotelem kierowcy) wychodzi u mnie wiązka el. do zbiornika paliwa - miałem ją wciśnięta do kabiny i się tamtędy też lało
6. otwory w dachu na relingi - ich zaślepki jak nie mają gumowych podkładek, to będzie cieknąć
za duży obrazek

Szumak

Re: [Kangoo 1.5 dci 2002] Woda pod dywanikiem

Post autor: Szumak »

7. gumowy korek w ściance grodziowej za zbiornikiem spryskiwacza - po lewej stronie w komorze podszybia, idzie nim cała elektryka z komory silnika do kokpitu.
W szczególności jeżeli jakiś partacz robi instalację LPG i przebija się przez ten korek to potem bardzo trudno jest przywrócić szczelność w tym miejscu (tak było u mnie).

ODPOWIEDZ