iparts></a>
<a href= francuskie

[Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Moderator: Grupa Moderatorów

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Tak jak pisałem po wymianie dwóch - w zasadzie nowych świec auto pali.Dzisiaj rano po deszczu i chłodno ale odpalił. Przez parę sekund trochę nierówno chodził,ale zaraz się ustabilizował. Czyżby to było to?Jak zimny na benzynie da się lekko gazu to trochę późno reaguje tzn lekko się dławi. Na gazie nie ma tego problemu. Przedwczoraj też wypompowałem benzynę z baku i wyczyściłem bak. No i pozostaje kwestia, że trochę słabiej ciągnie na benzynie. Jeśli chodzi o filtr paliwa to nie znalazłem w tym modelu.Mechanicy też szukali na próżno.
Zastanawiam się co będzie jak zima przyjdzie.Wolałbym znaleźć usterkę teraz....

Jeśli paliwo się cofa to może zawory zwrotne-ktoś mi już o tym pisał.Ale gdzie tego szukać...

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

A zapomniałem chyba wcześniej dodać. Nie ma już problemów z falującymi obrotami. Po tych wszystkich zabiegach co pisałem wcześniej (m.in wymiana krokowca)

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: Martinez »

Objawy /dławienie/ wskazują na wtryskiwacze. Miałem identyczne.
Wyciągnij listwę i kręcąc sprawdź czy leci z nich paliwo.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Martinez a ile Cie kosztowały te wtryskiwacze z listwą? Kupowałeś nowe? na allegro używki po 150zl

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: Martinez »

Kupiłem używaną listwę, ale już nie pamiętam ceny. Coś ok 100 PLN. Nawet jej nie montowałem, bo pomogło STP. Na pewno wtryskiwacz był zapieczony, bo sprawdzał to kumpel z ASO.

Jak chcesz to możemy się umówić, że wyślę Ci moją /tylko muszę jej poszukać/ i jak będzie ok to wtedy się dogadamy.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Dzięki. Udało mi się w Gdańsku znaleźć firmę co się tym zajmuje. Biorą 25zł za sprawdzenie i ewentualnie 30 za czyszczenie-regeneracje od wtryskiwacza. A że sam nie rozbiorę nawet pod blokiem to podjadę w poniedziałek i dam znać jak poszło i czy pomogło. Być może nie wszystkie wtryski są zapieczone...

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: Martinez »

Całkiem możliwe, że nie wszystkie. U mnie zapieczony był tylko jeden.
P.s. W moim clio silnik był 8V. Wtryski w 16V są inne..
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Wymusiłem na mechaniku ostatnio,żeby przy mnie podjechac na komputer. Okazało się, że samochód sie nie łączy z komputerem. Czyli mi naściemniał. Mówił,że musiałby sprowadzić inny kabel żeby się gdzieś pod maską podpiąć, żeby OBD2 ominąć. Co prawda autko póki co jeździ. Tylko jak zimny przez jakies 20-30 sekund troche nie równo chodzi.ale potem się normuje i już jest dobrze. Pozostaje kwestia, że jest słabszy na benzynie.I czasem na gazie trochę zafalują obroty ale trwa to jakieś 20-30 sekund lub po przegazowaniu się normuje. Nic więcej nie robiłem bo stwierdziłem że może to być strata pieniędzy dopóki porządnie nie zdiagnozują.

ODPOWIEDZ