iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 1.9 dci 06r] Wskaźnik paliwa trochę wariuje

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

[Megane II 1.9 dci 06r] Wskaźnik paliwa trochę wariuje

Post autor: bazi22 »

Zaobserwowałem dziwne zachowanie wskaźnika paliwa - od dwóch, trzech tankowań gdy wskaźnik dojdzie do 1/4, to nagle opada całkowicie do zera, i tak leży dopóki nie wyłączę zasilania. Jeśli postoi parę minut, trochę się podniesie. Po nocnym postoju ląduje we właściwym położeniu (1/4 pojemności).

Czy ktoś ma jakieś pomysły - sprawdziłem na kanale masę przy zbiorniku - wygląda w porządku.
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

Jabadu

Re: [Megane II 1.9 dci 06r] Wskaźnik paliwa trochę wariuje

Post autor: Jabadu »

może należałoby wyjąć licznik i poprawić lutowania na płytce licznika? Jak PRAWIDŁOWO rozebrać licznik jest w necie opisane.. (uważać na wskazówki). 5min roboty ;)

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Re: [Megane II 1.9 dci 06r] Wskaźnik paliwa trochę wariuje

Post autor: bazi22 »

W sobotę, korzystając z chwili wolnego czasu, zabrałem się za wyczyszczenie kostki przy zbiorniku paliwa. Rozebrałem, przeczyściłem, złożyłem.

W niedzielę wyjazd w trasę i szok - po włączeniu zapłonu pokazało 3/4 zbiornika (co powinno być zgodne z prawdą) ale po 20-30 s zjechało do zero. Próba wyłączenia zapłonu i włączenia dawała ten sam efekt.

No cóż pomyślałem, jadę, może w trasie jak paliwa zacznie ubywać samo wróci do normy. Po przejechaniu 450km jednak nadal ten sam efekt - 3/4 zbiornika po włączeniu zapłonu i zjazd do zera.

Jakby komputer "pamiętał" że paliwa było 3/4 zbiornika, a następnie stwierdza że zbiornik jest pusty.

Czy po rozłączeniu i połączeniu kostki trzeba wskaźnik jakoś kalibrować? A może przyczyną jest fakt, że podczas czyszczenia nie odłączyłem akumulatora?

Kostka powinna być w porządku, bo przecież idzie przez nią zasilanie do pompy paliwa, a ona działam bo samochód jeździ?

Jakieś podpowiedzi co robić?
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Re: [Megane II 1.9 dci 06r] Wskaźnik paliwa trochę wariuje

Post autor: bazi22 »

Ponowne rozłączenie kostki, wyczyszczenie (tym razem z odkurzaniem) i złożenie wszystkiego do kupy rozwiązało problem - temat do zamknięcia
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

Zablokowany