iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II'06 1.9 dci] Woda w wnęce koła zapasowego

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

[Megane II'06 1.9 dci] Woda w wnęce koła zapasowego

Post autor: bazi22 »

Podczas robienia porządków w bagażniku mojej Megi stwierdziłem obecność wody we wnęce koła zapasowego. Przez dwa miesiące (ostatni raz tam zaglądałem pod koniec kwietnia) uzbierała się tak ze szklanka wody. Nie ma i nigdy nie było śladów wody lub zawilgocenia na wykładzinie bagażnika, ani podłodze bagażnika. Woda jest tylko i wyłącznie w wnęce - pod kołem zapasowym i pod styropianowymi wkładkami na narzędzia i drobiazgi.

Na chwilę obecną podejrzewam przepuszczanie przez tuleję mocującą koło zapasowe. We wtorek lub środę wstawiam Megi na kanał - co jeszcze skontrolować?

Czy są tam z tyłu (pod klapą, zderzakiem, błotnikami) jakieś kanały/otwory odprowadzające wodę, które mogły się zatkać?
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

G-Boy

Post autor: G-Boy »

u mnie woda wchodzila przez uszczelnienie misy kola do podwozia - tak wiec albo trzeba dociagnac sruby od dolu, albo poluzowac i uszczelnic na nowo.

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

Winne okazało się faktycznie uszczelnienie misy koła zapasowego. Poprzedni właściciel musi mieć coś na sumieniu bo misa była klejona.

Wczoraj miałem wreszcie czas i dostęp do kanału. Misa została zdemontowana, wyczyszczona, podklejona w miejscu poprzednie klejenia, uszczelniona i zamontowana.

Temat do zamknięcia
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

W takim razie zamykam :) W razie czego to PW.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

bazi22 pisze:musi mieć coś na sumieniu bo misa była klejona.
Wszystkie sa klejone :) Ja tez to mialem, a auto mialem od nowosci, tez aso poprawialo klejenie..

Zablokowany