iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 2 2008 1.6] Nagrzewnica - raz działa raz nie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lu88kee
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 8 lutego 2024, 07:10
Renault: Megane 2
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Szczecin

[Megane 2 2008 1.6] Nagrzewnica - raz działa raz nie

Post autor: lu88kee »

Witam. Mam problem z nawiewem. Raz działa raz nie. Jak już działa to działa z pełną mocą. Nie słychać przy pracy dziwnych dźwięków, ani nie faluje poziom mocy nawiewu. Został wymieniony u mechanika rezystor, sam wymieniałem stopiony bezpiecznik od wentylatora w kabinie. Problem trwa już 2 miesiące i w tym okresie zauważyłem że pojawią się tylko podczas mrozów. Nagrzewnica nie włącza się przy wysokim biegu, jak już działa to na każdym. Jak już padnie, to włącza się po przejechaniu parę km kiedy silnik się rozgrzeje. Akumulator nowy, altek ładuje. Dodam jeszcze że jak nawiew nie działa, to nieleci ani zimne ani cieple powietrze. Klapy sterujace nawiewem na szybe i inne kierunki sie zmieniają. Czy może to być wina termostatu albo jakiś czujników? Pozdrawiam

Renault Megane 2 2008 1.6

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Nagrzewnica - raz działa raz nie

Post autor: Rufus »

A sprawdzałeś wentylator, czy nie stoi w wodzie przez zatkane kanały odpływowe z podszybia?
Może w mrozy poprostu woda zamarza blokując wentylator nawiewu, jak silnik złapie trochę temperatury, to lód puszcza i wirnik pracuje. To by również tłumaczyło spalony bezpiecznik wentylatora.
Napisałeś, że bezpiecznik był stopiony - mamy rozumieć faktycznie stopiony, czy przepalony? Bo jak stopiony, to znaczy że jest za mocny włożony, co realnie grozi pożarem, a w lepszym przypadku uszkodzeniem silnika nawiewu powietrza, co tylko mnoży koszty.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Pepe
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 22 stycznia 2024, 07:28
Renault: Megane IV
Silnik: 1,33 TCe 100 KM
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nagrzewnica - raz działa raz nie

Post autor: Pepe »

Strasznie mieszasz pojęcia nagrzewnicy, wentylatora, nawiewu. Chodzi o to, że włączasz wentylator a on się nie kreci? To możesz mieć faktycznie przymarznięty wirnik albo takie opory mechaniczne że dopiero po podgrzaniu wnętrza coś "puszcza" i wentylator zaczyna się kręcić. Najlepiej wymontuj wentylator, sprawdź jego otoczenie, opory ruchu itp

lu88kee
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 8 lutego 2024, 07:10
Renault: Megane 2
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nagrzewnica - raz działa raz nie

Post autor: lu88kee »

Tak, stopiony plastik od bezpiecznika, a zamontowany taki jak na schemacie 30A. Faktycznie, może być coś zwiazane z wodą. Poszukam w weekend problemu w podszybiu.

lu88kee
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 8 lutego 2024, 07:10
Renault: Megane 2
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Megane 2 2008 1.6] Nagrzewnica - raz działa raz nie

Post autor: lu88kee »

Ok, przejrzałem odpływy z pod szybia, przedmuchałem je kompresorem. Przejrzałem auto czy gdzieś stoi woda, i nic nie ma. Za to znowu miałem stopiony bezpiecznik, teraz wmontowałem 25A. Już nie wiem gdzie mam szukać przyczyny. Zostaje chyba tylko wyciągnąć wentylator.

Awatar użytkownika
Katniss
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 27 maja 2023, 03:37
Renault: Kangoo
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Poznań

Re: [Megane 2 2008 1.6] Nagrzewnica - raz działa raz nie

Post autor: Katniss »

Ja na Twoim miejscu kupiłbym nową, nie jest to duży koszt. Jak sprawdzałem na Autoczescizielonki.pl to w granicach 180zł, więc nie drogo. Możesz też ją sam wymienić, więc też zaoszczędzisz na mechaniku.

ODPOWIEDZ