iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III 1.6] Duży problem z klimatyzacja

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
achmiel92
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2021, 10:29
Renault: Megane III
Silnik: 1.6 114 KM

[Megane III 1.6] Duży problem z klimatyzacja

Post autor: achmiel92 »

Hello!
Piszę ten post jako nowy temat, ponieważ nigdzie nie znalazłem, aby ktoś miał taki sam problem.

Mianowicie - pacjent Renault Megane III 1.6 benzyna
Chodzi o klimę, czasem w czasie jazdy lub na postoju po prostu nie włącza się kompresor lub przestaje działać, wyłącza się tez wentylator. Pomaga klikanie na panelu klimy wszystkich przycisków, ale tez nie zawsze. Czasem działa przez tydzień dobrze. A czasem nie działa i nie chce się włączyć, bądź włącza się na kilka sekund i wyłącza i tak w kółko.
1. Mam zmieniona cała wiązkę silnika na nowa, oryginalna, stara była zgniła, ale na starej było to samo.
2. Zmieniony czujnik ciśnienia klimy.
3. Chłodnica klimy.
4. Zawór w kompresorze klimy.
5. Nabita, szczelna.
Jak działa mrozi aż miło. Tylko losowo się wyłącza.
Zastanawia mnie czy może to być winny panel klimatyzacji? Skoro klikanie na nim daje jakiś efekt?
Co w Megance steruje klima? Zastanawiam się na wymiana panelu klimy oraz czujnika temp. Wewnętrznej. Ale może ktoś ma inny pomysł? Czy jest jakiś elektorniczny sterownik czy sterownik jest razem z panelem klimatyzacji?

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie i pomoc. Walczę z tym ponad rok… nie mam już siły. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duży problem z klimatyzacja

Post autor: patrys4891 »

Stawiał bym na panel klimatyzacji, lub na jakąś kostkę od panelu

obliczone na lukakatorze

Obrazek

achmiel92
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2021, 10:29
Renault: Megane III
Silnik: 1.6 114 KM

Re: Duży problem z klimatyzacja

Post autor: achmiel92 »

Czyli panel klimy ma w sobie sterownik? A nie tak jak kiedyś w starych scenicach, ze był oddzielny?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III 1.6] Duży problem z klimatyzacja

Post autor: kudlaty »

No jakiś na pewno ma skoro ustawiasz na nim temperaturę itd. Jeżeli nie wyśle sygnału dalej to klima nie zadziała. Znajdź kogoś w okolicy co ma taką Megane i podmień panel, żeby nie kupowaś na darmo. Sprawdziłbym tez wtyczki idące do panela. Może są luźne. Ale na 95% winny panel

achmiel92
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2021, 10:29
Renault: Megane III
Silnik: 1.6 114 KM

Re: [Megane III 1.6] Duży problem z klimatyzacja

Post autor: achmiel92 »

Podmianka na trochę nie wchodzi w grę. Ponieważ ostatnio, po zmianie zaworu w kompresorze klima działa sobie przez dwa tygodnie bez wyłączania. A potem znów zaczęła się loteria…. Wiec raczej kupię jakaś używkę i po prostu zaryzykuje. Ale najpierw odkręcę go i sprawdzę kostki. :)

achmiel92
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 lipca 2021, 10:29
Renault: Megane III
Silnik: 1.6 114 KM

Re: [Megane III 1.6] Duży problem z klimatyzacja

Post autor: achmiel92 »

Dodam tylko, ze wcześniej miał również zmieniony cały komputer sterujący i zdobiony klon programu, a potem aktualizacja softa. Zanim wymieniłem wiązkę silnika, bo szukaliśmy przyczyny ciągłego błędu sondy lambda, problem był i wcześniej i teraz. Pod CLIPem klima działa prawidłowo. Wysterowuje wiatraki, żadnych błędów, wartości jak najbardziej prawidłowe.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Megane III 1.6] Duży problem z klimatyzacja

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam. Miałem podobny problem z megane 2 i był to panel ,wymieniłem na używany nowy i działało jak powinno.

ODPOWIEDZ