iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III '09 1.9 DCI] Kontrolka DPF Megane III/ Czy ma DPF

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kamils
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 23 listopada 2014, 12:58
Renault: Megane III
Silnik: 1.9 dCi

[Megane III '09 1.9 DCI] Kontrolka DPF Megane III/ Czy ma DPF

Post autor: Kamils »

Hej,

parę dni temu kupiłem Megankę 1.9 DCI 130KM z 2009 roku, święcie przekonany że samochód ma DPF.
Tak też wykazał dekoder VIN AutoDna, na drzwiach kierowcy jest też naklejka iż samochód ma owy filtr(chociaż wiem że jakaś przygoda z tej strony była, więc może drzwi są nie od tego auta? nie wiem)
Ale do meritum, czy przy włączonym zapłonie, odpalaniu powinna zapalić się kontrolka DPF? bo w moich samochodzie się nie zapala, i nie wiem czy traktować to jako brak DPF, czy też to normalne.
Wątpliwości pojawiły się też dlatego, że samochód miał lany olej 5W40(i to już we Francji) co sugerowałoby bardziej brak DPFu(choć w książce serwisowej napisane jest że można lać 5W30 lub 40 do DPF), a także znajomy pracujący w sklepie z częsciami zdekodował mi VIN i tam wyszło że filtra nie ma. Ogólnie pogubiłem się, wcześniej miałem Clio w benzynie to było łatwiej lol
Ew jak ktoś ma jakieś rady jak sprawdzić czy ten DPF jest, to z chęcia posłucham, jeśli nie ten dział, to szczerze przepraszam :)
Clio II PH3 1.2 16V 2004 -> Megane III PH1 1.9 dCi 2009

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Megane III '09 1.9 DCI] Kontrolka DPF Megane III/ Czy ma DPF

Post autor: yetiq »

Najlepiej zajrzyj pod auto. DPF to taka puszka w miejscu, gdzie wydech wychodzi spod dolnej osłony silnika. jeżeli jest tam tylko rura, a nie widać żadnej puszki podobnej do katalizatora, to nie masz DPF.

Kamils
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 23 listopada 2014, 12:58
Renault: Megane III
Silnik: 1.9 dCi

Re: [Megane III '09 1.9 DCI] Kontrolka DPF Megane III/ Czy ma DPF

Post autor: Kamils »

Ok, to patrząc na zdjęcie poniżej DPF chyba jest :) Także pytanie, jak ta kontrolka, powinna zapalać się przy odpalaniu, czy niekoniecznie?

Obrazek

Obrazek
Clio II PH3 1.2 16V 2004 -> Megane III PH1 1.9 dCi 2009

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Megane III '09 1.9 DCI] Kontrolka DPF Megane III/ Czy ma DPF

Post autor: yetiq »

To rzeczywiście wygląda na DPF. A co do kontrolki, to nie zwróciłem uwagi, mam co prawda 2.0 dCi ale powinno być podobnie. Jak rano odpalę, to napiszę, czy kontrolka się zapala.

Kamils
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 23 listopada 2014, 12:58
Renault: Megane III
Silnik: 1.9 dCi

Re: [Megane III '09 1.9 DCI] Kontrolka DPF Megane III/ Czy ma DPF

Post autor: Kamils »

Ok, z góry dziękuję (btw, Megankę przytargałem właśnie z Jasła)
Kolega w innym wątku mi zdekodował VIN poraz kolejny i tam też DPF jest, więc moze i faktycznie jest :D
Co do kontrolki jeszcze, obejrzałem parę filmików z odpalania Meganek obejrzałem na YT(swoją drogą zawsze się zastanawiałem po co ludzie takie filmiki wrzucają, aż do czasu gdy mi się przydało :roll: ) i tam nie zauważyłem by ta kontrolka się zapalała, więc chyba jest ok :)
Clio II PH3 1.2 16V 2004 -> Megane III PH1 1.9 dCi 2009

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Megane III '09 1.9 DCI] Kontrolka DPF Megane III/ Czy ma DPF

Post autor: yetiq »

Rzeczywiście, kontrolka się nie zapala, chyba, że tak szybko gaśnie, że nie zdążyłem zauważyć :) Wcześniej miałem Koleosa i tam się zapalała kontrola DPF, za to nie zapalała się kontrolka ciśnienia oleju podczas odpalania. Jak widać, różnie producent konfiguruje nawet deskę rozdzielczą. Spróbuj na stronie: https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault gdzie po numerze VIN znajdziesz wszystkie dane odnośnie wyposażenia auta.

ODPOWIEDZ