iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane IV 2016r.] Problem z fotelem / stelażem fotela kierowcy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
luki_soul
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 4 marca 2020, 15:31
Renault: Megane IV
Silnik: 1,2 Tce

[Megane IV 2016r.] Problem z fotelem / stelażem fotela kierowcy

Post autor: luki_soul »

Witam,

w moim samochodzie pojawił się problem z fotelem kierowcy.
W ub. roku podczas jazdy z okolicy stelaża fotela zaczęły wydobywać się dziwne dźwięki - metaliczne stukanie.
Na początku były to sporadyczne stuknięcia, jednak z czasem zaczęły się nasilać.
Stuknięcia można było usłyszeć w różnych sytuacjach: podczas przyspieszania, hamowania, jazdy na nierównościach, w zakrętach. Jednak nie było to na tyle powtarzalne, żeby stuknięcie było słychać na każdej nierówności czy zakręcie.
Stelaż został wymieniony na nowy. Po wymianie problem ustał. Niestety po kilku miesiącach problem wrócił i znów słychać stuknięcia z siedziska fotela.
Tak jak bardzo lubię ten samochód - tak coraz mocniej zaczyna mnie denerwować z powodu tego fotela.
Może ktoś z Was miał podobny problem, może macie jakieś pomysły jak samemu sobie z tym poradzić?
Będę wdzięczy za podpowiedzi, wskazówki etc.
Oczywiście ostatecznie będę musiał wrócić do serwisu i zacząć całą przygodę od nowa, na co nie mam już naprawdę siły i ochoty...

pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane IV 2016r.] Problem z fotelem / stelażem fotela kierowcy

Post autor: kudlaty »

Ale serwis to jedyne wyjście jak dla mnie w tej sytuacji, bo...
... zrobią to jeszcze na gwarancji (muszą). Nie ryzykowałbym naprawiania patenciarskiego. Prawdopodobnie materiał, z którego jest ten stelaż wykonany jest za słaby :(

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5805
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Megane IV 2016r.] Problem z fotelem / stelażem fotela kierowcy

Post autor: VoN »

Walczyć z ASO, zgłaszać niech wymieniają do skutku. U mnie w jednym aucie 3 razy wymieniali skórzane obicie fotela bo pękało... w końcu Renault coś zmieniło i wykonali to tak że nie pęka.

Jeśli nie zgłasza się usterek na gwarancji to oni nic nie wiedzą o wadach swoich aut :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Megane IV 2016r.] Problem z fotelem / stelażem fotela kierowcy

Post autor: PiasQ »

Norma w Megane. Znajomemu zamawiali nowe mocowania z FR ;).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ