iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III RS ph3 2014 2.0 265KM] Problem po wymianie rozrządu.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kesudnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 19:57
Renault: Megane 3 RS
Silnik: 2.0

[Megane III RS ph3 2014 2.0 265KM] Problem po wymianie rozrządu.

Post autor: kesudnik »

Witam,

Chciałem oszczędzić i pojechałem na wymianę rozrządu do mechanika zamiast do ASO.
Teraz mam problem silnik chodzi jakoś dziwnie i odezwał się dwumas, z którym nic się wcześniej nie działo. Wygląda tak jakby przez wibracje silnika dwumas stukał.
Podczas jazdy w okolicach 1800-2000 obrotów szarpie dziwnie, wcześniej też tego nie było.

Mechanik twierdzi, że założył blokadę przy zmianie i to nie wina rozrządu. CLIP nic nie pokazuje.

Jakieś pomysły co może być przyczyną?

Z góry dzięki za informacje.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megane III RS ph3 2014 2.0 265KM] Problem po wymianie rozrządu.

Post autor: Maciej R21 »

Źle założył zawieszenie silnika , albo źle załozył rozrząd. Nikt Ci nie wywróży z fusów bo nikt nie wie co robił mechanik . Sam wymieniam rozrządy i nie z oszczędności , ale właśnie żeby uniknąć takich historii .
Obrazek

kesudnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 19:57
Renault: Megane 3 RS
Silnik: 2.0

Re: [Megane III RS ph3 2014 2.0 265KM] Problem po wymianie rozrządu.

Post autor: kesudnik »

Maciej R21 pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 08:06 Źle założył zawieszenie silnika , albo źle załozył rozrząd. Nikt Ci nie wywróży z fusów bo nikt nie wie co robił mechanik . Sam wymieniam rozrządy i nie z oszczędności , ale właśnie żeby uniknąć takich historii .
Rozrząd był źle ustawiony, poprawione i zmienione kzfr.

Teraz jest dużo lepiej ale nie jest w 100% tak jak bym chciał.
Na biegu jałowym w zwykłym trybie jest ok, w trybie RS słychać terkotanie dwumasy ale dużo łagodniej niż wcześniej i nie zawsze.

Pisałeś o zawieszeniu silnika masz na myśli poduszki? Da się to jakoś łatwo sprawdzić samemu?

Chyba, że coś się spier.. po tym złym ustawieniu bo przejechałem tak około 150km, ktoś zorientowany?

ODPOWIEDZ