iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemas666
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 29 stycznia 2019, 19:24
Renault: Megane III
Silnik: 2.0 Tce 180km

[Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Post autor: Przemas666 »

Witam wszystkich,

Niepokoi mnie ostatnio moja Meganka, mianowicie na postoju jak tak słucham to klekocze trochę jak diesel.... Dodatkowo podczas jazdy, tak od prędkości około 80 wzwyż silnik zaczyna świszczeń, piszczeć.....dosłownie jak wiertarka chwilami... jak odpuszczę gaz to też jest dosyć głośno... Myślę o wariatorze faz rozrządu...ale nie wiem czy to dobry trop.

Silnik ogólnie chodzi równo, nie dymi, nie bierze oleju itp. więc turbo by wykluczał.



Miał może ktoś podobnie, szczególnie z tym silnikiem co ja?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Post autor: kudlaty »

Po pierwsze jaki silnik? Domyślam się, że benzyna bo piszesz, że chodzi jak Diesel.
Po drugie ciężko tak bez słuchania diagnozować. Czy to pojawia się przy prędkościach konkretnych czy zależne jest od obrotów?

Awatar użytkownika
Przemas666
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 29 stycznia 2019, 19:24
Renault: Megane III
Silnik: 2.0 Tce 180km

Re: [Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Post autor: Przemas666 »

2.0 Tce benzyna, tak od 80 km/h w gorę, i po odpuszczeniu gazu też są dziwne dźwięki....
Często słyszę taki klekot ala Diesiel.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Post autor: ZygaM »

Przemas666 pisze: wtorek, 29 stycznia 2019, 19:32 Myślę o wariatorze faz rozrządu...ale nie wiem czy to dobry trop.
To chyba dobry trop.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Post autor: patrys4891 »

Coś mi się wydaje że gdyby to było coś w silniku to objawy powinny być zależne od obrotów silnika a nie tylko od prędkości.
Te 80 to na ktorym biegu i jakie są wtedy obroty?
Jak zmienisz na inny bieg to się coś zmienia?

obliczone na lukakatorze

Obrazek

Awatar użytkownika
Przemas666
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 29 stycznia 2019, 19:24
Renault: Megane III
Silnik: 2.0 Tce 180km

Re: [Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Post autor: Przemas666 »

na 5 lub 6, nie ma znaczenia który bieg właśnie, czy jadę spokojnie czy agresywnie jest to samo. Trzeba chyba zajrzeć do wariatora chociaż uszkodzone łożysko koła ma podobne objawy, a nie chcę wymieniać po kolei wszystkiego.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Post autor: kudlaty »

Łożysko łatwo zdiagnozować nawet na lewarku. Od tego bym zaczął. A prędkość to taki podobny objaw do łożyska.

Awatar użytkownika
Przemas666
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 29 stycznia 2019, 19:24
Renault: Megane III
Silnik: 2.0 Tce 180km

Re: [Megane III] Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.

Post autor: Przemas666 »

Miałem podobnie jak było łożysko do wymiany, tylko tak dziwnie nie świszczało... w przyszłym tyg. idzie do mechanika także napiszę co było.

ODPOWIEDZ