iparts></a>
<a href= francuskie

[MEGANE I 1.4 16V] Problemy ze wskazaniami paliwa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Jarecki125
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 14 września 2018, 12:15
Renault: Megane 1
Silnik: 1.4

[MEGANE I 1.4 16V] Problemy ze wskazaniami paliwa

Post autor: Jarecki125 »

Dzień dobry. Piszę do wszystkich z prośba o pomoc, ponieważ czytałem już różne tematy ale nie znalazłem rozwiązania. Jeżdżę Meganką 1 z 2000 roku 1.4 16V 95KM.. Auto zapala i jeździ bez większych problemów czy szarpań ale od jakiegoś czasu mam problem ze wskazaniami poziomu paliwa. Wskazówka paliwa ciągle znajduje się na rezerwie, ciągle świeci się też jej kontrolka. Wykonywałem już test zegarów, podczas którego wszystkie wskazówki pracują. Pomimo skasowania błędu, co jakiś czas ponownie zaświeca się literka "J". Sprawdzana była pompa paliwa pod kątem elektryki - elektryk stwierdził, że jest ok. Dodam, że podczas dwóch ostatnich tankowań, zaobserwowałem syk powietrza podczas odkręcania korka do wlewu paliwa. Czasem pojawia się też problem, że nie ma podświetlenia licznika i zegarów- wtedy wyciągam i wkładam ponownie bezpiecznik "MEMO INJECT" i podświetlenie wraca (problem ten pojawia się sporadycznie). Przeglądałem i wymieniałem wszystkie bezpieczniki po lewej stronie kierownicy. Kostki z kablami od zegara i jego styki były "potraktowane" kontakt spray'em. Jeżeli ktoś orientuje się to niech doradzi w czym może tkwić problem i czy opłaca się to naprawiać ?

Awatar użytkownika
slawinci
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 maja 2014, 20:01
Renault: Megane1 lift
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: [MEGANE I 1.4 16V] Problemy ze wskazaniami paliwa

Post autor: slawinci »

Witam. Sprawdź taką małą kostkę przy akumulatorze, dochodzi do niej 5 czy 6 kabelków takich cienkich. I oczywiście oczyść te bezpieczniki koło akumulatora :-)

Jarecki125
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 14 września 2018, 12:15
Renault: Megane 1
Silnik: 1.4

Re: [MEGANE I 1.4 16V] Problemy ze wskazaniami paliwa

Post autor: Jarecki125 »

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. Dzisiaj postanowiłem raz jeszcze pokombinować przy aucie. W miejscu oznaczonym 1 docisnąłem koncówke na kabelkach, w miejscu pod numerem 2 wyciągnąłem te trzy bezpieczniki 7,5 i psiknąłem te miejsca KONTAKT SPRAY'em. Dodatkowo odłączyłem klemy od aku i je również potraktowałem KONTAKTEM. Ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu okazało się, że wskazówka zaczęła pokazywać poziom paliwa i znikło wskazanie rezerwy. Podczas testu zegarów zniknęła literka "J". Myślałem już o końcu problemów - po chwili zauważyłem jednak, że zegary po włączeniu silnika potrafią na chwilę opaść, po czym wracają do właściwych pozycji. Za każdym takim mrugnięciem, "kwadraciki" poziomu oleju pokazują różne wartości. Raz test zegarów pokazał literkę "h". Czy oznacza to bezpośredni problem z czujnikiem poziomu oleju ?

ZDJĘCIE POD TYM ADRESEM
https://zapodaj.net/e2187489f17e2.jpg.html

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [MEGANE I 1.4 16V] Problemy ze wskazaniami paliwa

Post autor: Vargas »

Wyciągnij zegary i sprawdź "zimne luty"
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

ODPOWIEDZ